Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Värmland 2017 etapp 4, medel - D21 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Tove Alexandersson Stora Tuna OK 00:30:38 0,30
3 Simone Niggli OK Tisaren 00:32:16 3,41
4 Anna Bachman IFK Lidingö SOK 00:32:43 4,27
6 Lisa Risby OK Kåre 00:33:25 5,60
7 Alva Olsson Linköpings OK 00:33:46 6,27
8 Kristin Löfgren IFK Mora OK 00:34:00 6,71
10 Sara Hagström IFK Göteborg 00:34:44 8,11
11 Ellinor Tjernlund OK Tisaren 00:34:45 8,14
12 Emma Bjessmo IFK Lidingö SOK 00:35:15 9,09
13 Maria Magnusson Sävedalens AIK 00:35:48 10,14
14 Andrea Svensson OK Tisaren 00:36:06 10,71
15 Johanna Öberg OK Linné 00:36:20 11,16
17 Emma Johansson Domnarvets GoIF 00:36:24 11,28
18 Anna Wehlin Skogspojkarnas OK 00:36:29 11,44
19 Anna Forsberg Göteborg-Majorna OK 00:36:30 11,47
21 Lisa Holer Eksjö SOK 00:36:43 11,89
22 Ellinor Eriksson OK Tisaren 00:36:48 12,05
23 Kristine Berglia Göteborg-Majorna OK 00:36:55 12,27
27 Elin Månsson IFK Göteborg 00:37:34 13,51
28 Tilda Johansson OK Orion 00:37:53 14,11
29 Josefin Tjernlund OK Tisaren 00:37:57 14,24
30 Ingjerd Myhre IFK Göteborg 00:38:09 14,62
31 Amilia Björklund Sävedalens AIK 00:38:16 14,84
32 Linda Lindkvist Leksands OK 00:38:18 14,90
33 Viktoria Ernstsson Göteborg-Majorna OK 00:38:26 15,16
35 Anna Nilsson Simkovics Ulricehamns OK 00:38:29 15,25
36 Ida Lindkvist Ntnui 00:38:32 15,35
37 Jessica Tullie Domnarvets GoIF 00:38:58 16,17
37 Karolin Ohlsson Järla Orientering 00:38:58 16,17
40 Frida Sandberg Stora Tuna OK 00:39:10 16,55
42 Elin Carlsson OK PAN-Kristianstad 00:39:18 16,81
42 Louise Lundgren Växjö OK 00:39:18 16,81
45 Agnes Leo Halden SK 00:39:29 17,16
46 Kristin Hylander Nyköpings OK 00:40:05 18,30
47 Lovisa Persson OK Tisaren 00:40:19 18,74
50 Marion Aebi OK Tisaren 00:41:38 21,25
51 Pim Hedberg OK PAN-Kristianstad 00:41:45 21,47
52 Magdalena Olsson Stora Tuna OK 00:42:22 22,65
53 Elna Forsberg IK Hakarpspojkarna 00:42:55 23,69
54 Linnea Claesdotter IFK Lidingö SOK 00:43:02 23,92
55 Lisa Andersson Ärla IF 00:43:12 24,23
56 Amanda Hansson Bredaryds SOK 00:43:30 24,81
57 Sanna Skoog Kils OK 00:43:52 25,50
58 Niina Hulkkonen IFK Lidingö SOK 00:44:12 26,14
59 Hanna Müller Leksands OK 00:44:27 26,61
60 Julia Davidsson Ärla IF 00:44:58 27,60
62 Filippa Johansson Jönköpings OK 00:45:35 28,77
63 Jenny Eriksson OK Kåre 00:46:16 30,07
65 Hedwig Haas Sundsvalls OK 00:47:37 32,65
66 Anna Kindlundh Södertälje-Nykvarn OF 00:48:27 34,23
68 Joana Wälti Södertälje-Nykvarn OF 00:49:13 35,69
69 Jannie Hagård OK PAN-Kristianstad 00:49:42 36,61
70 Nelly Carlsson OK PAN-Kristianstad 00:55:51 48,33
71 Kristin Olovsson Rehns BK 01:00:52 57,88

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF