Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Värmland 2017 etapp 4, medel - H21-2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Adam Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:28:05 8,82
2 Gustaf Sparrevik IK Hakarpspojkarna 00:29:28 12,91
4 Daniel Wernersson Göteborg-Majorna OK 00:30:05 14,74
5 Pontus Petersson OK Orion 00:30:26 15,77
7 Måns Sandgren OK Orion 00:31:09 17,89
8 Oskar Eklöf Hagaby GoIF Örebro 00:31:53 20,06
10 Simon Lundin Finspångs SOK 00:32:19 21,35
14 Pontus Jansson Kungälvs OK 00:33:15 24,11
16 Erik Sköld Linköpings OK 00:33:47 25,69
18 Jonas Bäckström Arlestedt Malungs OK Skogsmårdarna 00:34:40 28,30
19 Emil Thellsén OK Roxen 00:34:46 28,60
20 Martin Ivarsson Göteborg-Majorna OK 00:34:51 28,85
21 Emil Åberg OK Kåre 00:34:54 28,99
22 Albin Thunberg OK Alehof 00:35:04 29,49
23 Fredrik Johansson Bredaryds SOK 00:35:09 29,73
25 Erik Sundberg Stora Tuna OK 00:35:24 30,47
28 Mikael Andersson Stora Tuna OK 00:35:48 31,66
29 Johan Persson Hagaby GoIF Örebro 00:36:06 32,55
30 Anders Vedin Sundsvalls OK 00:36:16 33,04
31 Edvin Andersson OK Norrvirdarna 00:36:38 34,13
33 Jonas Lundgren Stora Tuna OK 00:36:49 34,67
34 Viktor Tovesson OK Orion 00:37:01 35,26
36 Mattias Mårts Stora Tuna OK 00:37:23 36,35
36 Albin Bergkvist OK Kåre 00:37:23 36,35
36 Mattias Nilsson OK Alehof 00:37:23 36,35
40 Per Lindman Finspångs SOK 00:38:01 38,22
42 Eric Hansson IK Hakarpspojkarna 00:38:05 38,42
43 Simon Larsson Sävedalens AIK 00:38:13 38,81
44 Henrik Persson Umeå OK 00:39:16 41,92
45 Martin Norrbom Sala OK 00:39:29 42,56
46 Christian Foley Järfälla OK 00:39:32 42,71
47 Johan Wikström Sävedalens AIK 00:39:36 42,91
48 Aron Laurell-Håkansson Kungälvs OK 00:39:37 42,96
49 Victor Axbom OK Landehof 00:39:50 43,60
50 Daniel Gustafsson FK Friskus-Varberg 00:39:58 43,99
53 Erik Toomingas Sundsvalls OK 00:40:43 46,21
54 Henrik Johansson Umeå OK 00:40:59 47,00
55 Karl Levin Sävedalens AIK 00:41:58 49,91
57 Patrik Johansson Kexholms SK 00:42:02 50,11
59 Dag Stridh OK Nolaskogsarna 00:43:06 53,27
60 Anton Hansson IK Hakarpspojkarna 00:43:13 53,61
61 Thomas Ek Köping-Kolsva OK 00:43:29 54,40
63 Mats Johnsson Centrum OK 00:44:29 57,36
66 Markus Nordmark Nässjö OK 00:45:39 60,82
69 Arvid Strandberg Skogslöparna 00:45:54 61,56
70 Måns Lennermo Nässjö OK 00:45:58 61,75
73 Joel Hallberg Umeå OK 00:47:23 65,95
74 Marcus Hansson Linköpings OK 00:47:37 66,64
77 Cristian Larsson Köping-Kolsva OK 00:48:13 68,41
78 Håkan Almqvist Nybro OK 00:48:50 70,24
79 Leon Hansson Visborgs OK 00:49:04 70,93
80 Emanuel Näslund Skogslöparna 00:49:17 71,57
81 Robin Jakobsson Gamleby OK 00:49:45 72,95
83 Henrik Tengvall Boxholm-Mjölby OL 00:52:17 80,45
85 Simon Lennermo Nässjö OK 00:53:14 83,26
87 Johan Celander Köping-Kolsva OK 00:53:23 83,71
88 Anton Backlund Säterbygdens OK 00:54:27 86,86
89 Tomas Johnsson Sundsvalls OK 00:56:04 91,65
90 Martin Ankel OK Alehof 00:58:32 98,95
91 Erik Erlandsson OK Vivill 00:59:01 100,38
92 Johan Philipsson Markaryds FK 00:59:29 101,76
96 Filip Jounot Tjalve IF Norrköping 01:15:33 149,32
97 Anton Strandberg Skogslöparna 01:17:15 154,35
Fredrik Mattsson OK Kåre
Asaf Avner Karlskrona SOK

Annonser