Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Värmland 2017 etapp 4, medel - D21 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Julia Ohlsson OK Linné 00:27:59 10,15
2 Elsa Jansson Järla Orientering 00:28:32 11,49
3 Alice Hugosson IFK Lidingö SOK 00:29:12 13,11
4 Helena Andersson OK Tisaren 00:29:14 13,19
5 Alexandra Vejedal Kamrat och IF KIF 00:29:49 14,62
6 Susanne Eriksson OK Milan 00:30:37 16,56
7 Linn Bränneby OK Kolmården 00:30:38 16,61
9 Josefin Aronsson OK Tisaren 00:31:29 18,68
10 Matilda Martinsson Falkenbergs OK 00:31:30 18,72
11 Malin Andersson OK Nolaskogsarna 00:31:32 18,80
12 Lina Nilsson Ulricehamns OK 00:32:53 22,09
13 Josefin Hanning OK Löftan 00:33:30 23,59
14 Marie Ohlin OK Linné 00:34:58 27,16
16 Sofia Sjögren OK Kullingshof 00:35:19 28,02
17 Josephine Regnell Växjö OK 00:35:26 28,30
18 Karna Thorsson OK Linné 00:35:29 28,42
19 Ida Dalhammer OK Roxen 00:36:00 29,68
20 Elin Sundqvist Tullinge SK 00:36:05 29,89
21 Helen Walfridsson Gävle OK 00:36:10 30,09
22 Hanna Gustafsson OK Kåre 00:36:15 30,29
23 Lovisa Falk Hagaby GoIF Örebro 00:36:35 31,10
24 Karin Lundberg Tullinge SK 00:36:37 31,19
27 Therese Landmark OK Kroppefjäll 00:37:20 32,93
28 Stina Sterner Linköpings OK 00:37:26 33,18
29 Maja Pettersson Karlskrona SOK 00:37:27 33,22
30 Linnéa Daniels Attunda OK 00:37:32 33,42
31 Frida Strömgård Uddevalla OK 00:37:59 34,52
32 Maria Hellström Väsby OK 00:38:08 34,88
33 Sara Rensgard OK Renen 00:38:30 35,77
34 Lisa Folino Karlskrona SOK 00:38:34 35,94
36 Maria Wester Ärla IF 00:39:01 37,03
37 Jessica Nilsson OK Milan 00:39:08 37,32
39 Therese Korkeakoski OK Milan 00:39:10 37,40
41 Marie Dahlin Kovlands IF 00:39:19 37,76
42 Elin Carlsson Göteborg-Majorna OK 00:39:25 38,01
43 Elisabet Halvarsson KFUM Örebro OK 00:39:28 38,13
44 Karolina Nygren Skogspojkarnas OK 00:39:36 38,46
46 Stina Andreasson Gustavsbergs OK 00:39:48 38,94
48 Lina Lång Stora Tuna OK 00:40:17 40,12
49 Johanna Hadmark Tullinge SK 00:40:32 40,73
51 Erika Blixt OK Hammaren 00:40:45 41,26
52 Maria Bois Leksands OK 00:40:54 41,62
53 Malin Lindberg Forsa OK 00:41:03 41,99
55 Marie Rönnestrand Frösö IF 00:41:17 42,56
56 Jennifer Warg Tumba-Mälarhöjden OK 00:41:28 43,00
57 Lisa Andersson Ryda SK 00:41:29 43,04
58 Louise Carlsson Boxholm-Mjölby OL 00:41:33 43,21
59 Sofia Hägglund OK Hammaren 00:41:36 43,33
60 Elin Fjällström KFUM Örebro OK 00:41:39 43,45
60 Henny Samuelsson Centrum OK 00:41:39 43,45
62 Martina Johansson Hestra IF 00:41:44 43,65
63 Pia-Maria Bondesson Frosta OK 00:42:15 44,91
64 Anna Algotsson OK Rodhen 00:42:17 44,99
65 Hanna Berglund OK Kåre 00:42:23 45,24
66 Lotta Nyberg OK Alehof 00:42:28 45,44
67 Lisa Lönn Länna IF 00:42:35 45,72
67 Maria Lingfors IF Hallby SOK 00:42:35 45,72
69 Evelina Christoffersson OK Roslagen 00:42:47 46,21
70 Elise Rognsvåg Umeå OK 00:43:04 46,90
71 Malin Sundqvist Tullinge SK 00:43:14 47,31
72 Tove Sahl Paavo OK Klemmingen 00:43:42 48,45
73 Nadia Elcharif Tolered-Utby Ol-klubb 00:44:04 49,34
74 Anna-Karin Nilsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:44:05 49,38
75 Hanna Strandberg Skogslöparna 00:44:14 49,75
77 Linnea Larsson Uddevalla OK 00:44:32 50,48
78 Kajsa Falkman OK Österåker 00:45:51 53,69
79 Madeleine Attfors Sävedalens AIK 00:46:16 54,70
80 Sofia Gumaelius Tibro OK 00:46:20 54,86
81 Linnéa Hahne Insjöns IF OK 00:46:23 54,98
82 Lina Leijgård Gudhems IF 00:46:47 55,96
84 Camilla Lundgren Göteborg-Majorna OK 00:46:54 56,24
85 Josefine Dahlstedt Tjalve IF Norrköping 00:47:01 56,53
86 Agnes Ramle Göteborg-Majorna OK 00:47:09 56,85
87 Sofia Aldén Finspångs SOK 00:47:13 57,02
88 Tove Udd Markbygdens OK 00:47:23 57,42
89 Maria Lund Stenungsunds OK 00:47:35 57,91
90 Elin Skogberg Göteborg-Majorna OK 00:47:39 58,07
91 Hanna Karlsson Stenungsunds OK 00:47:49 58,48
92 Camilla Bohman IF Hagen 00:48:09 59,29
93 Hanna Johansson OK Kåre 00:48:21 59,78
93 Cecilia Widén FK Boken 00:48:21 59,78
95 Martina Sundberg IFK Enskede 00:48:24 59,90
96 Therese Alfredsson Sävedalens AIK 00:48:46 60,79
97 Katarina Tallhage Centrum OK 00:48:51 61,00
98 Anna Sjostrom Lunds OK 00:48:52 61,04
99 Elisabet Möller OK Nackhe 00:49:34 62,74
100 Annie Westlin OK Måsen 00:49:36 62,82
101 Fanny Rostö Rånäs OK 00:49:57 63,68
104 Torun Swenning OK Linné 00:50:47 65,71
109 Sina Seipel Elfsborg SOK 00:53:00 71,11
110 Isabelle Sjöberg OK Österåker 00:53:05 71,31
111 Elin Leijgård Gudhems IF 00:54:20 74,36
112 Lina Ludvigsson Eksjö SOK 00:54:28 74,68
113 Stina Häggbrink Berga SOK 00:55:59 78,38
115 Anna Birkestål Köping-Kolsva OK 00:56:03 78,54
116 Malin Ax Finspångs SOK 00:56:15 79,03
117 Karin Midestad Linköpings OK 00:56:43 80,16
118 Elina von Krusenstierna OK Kåre 00:57:12 81,34
121 Anna Granath Tjällmo-Godegårds OK 01:00:04 88,33
122 Karin Skog Skogsluffarnas OK 01:00:08 88,49
124 Eleonora Swenson Bäckelin Tolered-Utby Ol-klubb 01:01:18 91,33
127 Louise Hane Umeå OK 01:02:57 95,35
128 Marie Jinnemo Hjärnarps OL 01:03:21 96,33
129 Eva Adolfsson Vimmerby OK 01:03:30 96,69
130 Linda Wåhlström IF Thor 01:03:44 97,26
131 Evelina Ekelund Malmö OK 01:04:13 98,44
132 Anna Nilsson FK Snapphanarna 01:04:43 99,66
134 Linda Jinnemo Hjärnarps OL 01:05:21 101,20
135 Lisa Dömstedt Dalén OK Letstigen 01:05:48 102,30
136 Ida Gawell IFK Lidingö SOK 01:07:55 107,46
137 Linnéa Grindegård Lunds OK 01:09:01 110,14
138 Elin Pettersson Surahammars SOK 01:09:20 110,91
140 Veronica Nuija Tjalve IF Norrköping 01:11:39 116,55
141 Kristina Larsson OK Österåker 01:12:18 118,14
142 Sandra Hansson OK Rodhen 01:13:03 119,97
143 Hannah Peterson OK Torfinn 01:13:35 121,27
144 Karin Johansson Gagnefs OK 01:16:57 129,47
150 Malin Eirefelt Forsa OK 01:22:53 143,93
Alma Buer IF Hallby SOK
Sofia Helmertz Frölunda OL

Annonser

Bagheera