Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Värmland 2017 etapp 4, medel - H21 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Filip Dahlgren Hagaby GoIF Örebro 00:24:37 3,38
4 Jacob Enmark Södertälje-Nykvarn OF 00:26:06 8,06
5 Thomas Carlsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:26:25 9,06
6 Emil Wingstedt Halden SK 00:26:28 9,22
9 Anders Hedberg Göteborg-Majorna OK 00:27:27 12,32
10 Gustav Hindér OK Tisaren 00:27:30 12,48
12 Johan Strand Göteborg-Majorna OK 00:27:43 13,16
14 Arvid Våg IFK Göteborg 00:28:48 16,58
15 Erik Liljequist Södertälje-Nykvarn OF 00:29:35 19,05
17 Emil Folino Karlskrona SOK 00:29:43 19,47
19 Björn Cederberg OK PAN-Kristianstad 00:30:39 22,42
20 Lars Drageryd Ärla IF 00:30:40 22,47
21 Emil Nilsson Umeå OK 00:30:41 22,53
23 Ludwig Ljungqvist IK Hakarpspojkarna 00:31:39 25,58
27 Erik Magnusson OK Nolaskogsarna 00:32:18 27,63
28 Magnus Glännefors Tullinge SK 00:32:50 29,31
29 Henrik Olausson Sävedalens AIK 00:32:51 29,36
30 Martin Hunhammar OK Ravinen 00:33:03 29,99
31 Johan Engström OK Orion 00:33:04 30,05
32 Anton Tynong Ärla IF 00:33:13 30,52
33 Erik Karlsson OK Ravinen 00:33:30 31,42
35 Simon Markendahl OK Klyftamo 00:34:05 33,26
36 Jonatan Aronsson OK Tisaren 00:34:11 33,57
36 Flavio Poltéra Snättringe SK 00:34:11 33,57
39 Johan Hindér Tolered-Utby Ol-klubb 00:34:15 33,78
40 Anton Gumaelius Waxholms OK 00:34:38 34,99
41 Anders Granberg OK Klemmingen 00:34:42 35,20
42 Mikael Wilhelmsson Söders-Tyresö 00:34:46 35,41
43 Daniel Wejås Nyköpings OK 00:35:10 36,68
44 Simon Sjöhed Gävle OK 00:35:19 37,15
45 Jonas Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:35:23 37,36
46 Erik Boman Gävle OK 00:35:30 37,73
47 Christoffer Eskilsson Tullinge SK 00:35:44 38,46
49 Robert Sandberg OK Roslagen 00:36:01 39,36
50 Henrik Åberg IF Thor 00:36:06 39,62
51 Ola Brönnheden Nyköpings OK 00:36:18 40,25
52 Lennart Johansson Nyköpings OK 00:36:23 40,52
53 Anton Österblad Karlskrona SOK 00:36:45 41,67
56 Niklas Sundqvist Tullinge SK 00:37:45 44,83
57 David Djurbäck Sävedalens AIK 00:38:10 46,14
58 Tobias Forsen Tullinge SK 00:38:12 46,25
58 Johan Salomonsson Vänersborgs SK 00:38:12 46,25
60 Erik Mattsson Järla Orientering 00:38:26 46,99
63 Anton Hemlin IK Uven 00:38:51 48,30
64 Karl Larsson OK Skogshjortarna 00:38:54 48,46
65 Mikael Andersson IK Gandvik 00:39:03 48,93
67 Jonas Palm Sävedalens AIK 00:40:18 52,88
68 Emil Backlund Göteborg-Majorna OK 00:40:31 53,56
69 Björn Schilobolski Åmåls OK 00:40:34 53,72
70 Erik Fors Hestra IF 00:40:38 53,93
71 Daniel Andersson IK Gandvik 00:41:08 55,51
72 Theodor Wahlbom OK Orion 00:41:13 55,77
73 Marcus Kempe Sävedalens AIK 00:41:15 55,88
74 Christoffer Ohlsson Uddevalla OK 00:41:22 56,24
75 Jakob Attås OK Tisaren 00:41:28 56,56
77 Daniel Olsson Uddevalla OK 00:41:35 56,93
79 Anders Ohlsson Uddevalla OK 00:41:52 57,82
80 Jonas Nyberg OK Alehof 00:42:03 58,40
81 Magnus Persson Bottnaryds IF 00:42:07 58,61
82 Jens Sundell OK Branten 00:42:27 59,66
83 Tomas Reibring Nyköpings OK 00:42:30 59,82
84 Erik Andersson IK Gandvik 00:42:31 59,87
85 Mattias Andersson IK Gandvik 00:42:33 59,98
86 Joakim Gustafsson Finspångs SOK 00:42:47 60,72
87 Magnus Karlsson Centrum OK 00:43:03 61,56
88 Jens Wicksén Centrum OK 00:43:13 62,08
89 Joel Bohman Rånäs OK 00:43:15 62,19
91 Magnus Dahlin IK Gandvik 00:43:20 62,45
92 Robert Larsson Gamleby OK 00:43:22 62,56
94 Anders Sjöbom Njurunda OK 00:43:45 63,77
95 Niclas Larsson Köping-Kolsva OK 00:43:48 63,92
96 Pontus Johansson OK Kullingshof 00:43:59 64,50
97 John Gabrielsson Sävedalens AIK 00:44:02 64,66
98 Martin Blomgren Stora Tuna OK 00:44:20 65,61
99 Erik Nero Mullsjö SOK 00:44:28 66,03
100 Henrik Lidhage IK Ymer 00:44:46 66,98
101 Filip Södervall IK Gandvik 00:44:54 67,40
103 Svante Persson Söderhamns OK 00:45:04 67,92
104 Magnus Wilhelmsson Forsa OK 00:45:07 68,08
105 Simon Wallman OK Kullingshof 00:45:12 68,34
106 Emil Tallhage Centrum OK 00:45:17 68,61
107 Oscar Sturk Waxholms OK 00:45:28 69,18
108 Asker Öhlenschläger Örkelljunga FK 00:45:52 70,45
109 Andreas Frisk Vaggeryds SOK 00:45:53 70,50
110 Daniel Härström Falköpings AIK OK 00:46:43 73,13
111 Magnus Johansson Åre OK 00:47:00 74,02
112 Christofer Näsholm Ärla IF 00:47:17 74,92
113 Magnus Södervall IK Gandvik 00:47:38 76,02
114 Daniel Nilsson Skåneslättens OL 00:47:43 76,29
115 Aron Davidsson Uddevalla OK 00:47:44 76,34
116 David Fors OK Skogsstjärnan 00:47:59 77,13
117 Joel Udd Markbygdens OK 00:48:04 77,39
119 Emanuel Strid OK Torfinn 00:48:33 78,92
120 Joel Andersson IK Gandvik 00:48:34 78,97
121 Gabriel Bengtsson Stigmännen Karlshamns OK 00:48:40 79,28
122 Niclas Westerberg IF Hagen 00:48:43 79,44
123 Erik Edén Waxholms OK 00:48:53 79,97
124 Martin Karlsson Centrum OK 00:49:18 81,28
125 Niklas Wansölin OK Ravinen 00:49:23 81,55
126 Marcus Ramström OK Kåre 00:49:32 82,02
127 Joel Börjesson-Eriksson Storviks IF 00:49:43 82,60
128 Anders Johansson Uddevalla OK 00:50:16 84,33
129 Karl Larsson Uddevalla OK 00:50:22 84,65
130 Mårten Holmström OK Österåker 00:50:27 84,91
130 Jens Uddén Ljungskile FK 00:50:27 84,91
132 Erik Lunnari Åmåls OK 00:50:33 85,23
133 Niklas Helmertz Frölunda OL 00:50:37 85,44
134 Emil Alexandersson Stora Tuna OK 00:50:47 85,96
137 Jussi Uusihonko Malmö OK 00:51:26 88,02
138 Oskar Eklund Målilla OK 00:51:32 88,33
139 Tintin Karlberg Tullinge SK 00:51:37 88,60
140 Tommy Stenkvist Ryda SK 00:51:42 88,86
141 Tobias Andersson Göteborgs Skidklubb 00:52:09 90,28
142 Daniel Nilsson Hästveda OK 00:52:28 91,28
143 Kristian Narbro Porath Tolered-Utby Ol-klubb 00:53:17 93,86
144 Anton Daniels Attunda OK 00:53:29 94,49
145 Erik Skaar Ryda SK 00:53:30 94,54
146 Anton Pettersson Tibro OK 00:53:51 95,64
147 Björn Bängtsson Centrum OK 00:54:22 97,27
148 Sebastian Runander Trosabygdens OK 00:54:29 97,64
149 David Stigsmark Stora Tuna OK 00:54:40 98,22
150 Tobias Andersson OK Österåker 00:54:49 98,69
151 Christoffer Andersén Västerås SOK 00:55:24 100,54
152 Peter Kjellberg Istrums SK 00:55:28 100,75
153 Joel Pettersson Tullinge SK 00:55:32 100,96
154 Måns Widemark Tjalve IF Norrköping 00:56:28 103,90
155 Emil Jansson OK Rodhen 00:56:39 104,48
156 Lars Dahlström HJS-Vansbro OK 00:57:01 105,64
158 Carl Andersson IF Thor 00:57:35 107,43
159 Per Rösth OK Storsjön 00:58:05 109,01
160 Johan Granath Tjällmo-Godegårds OK 00:58:54 111,58
161 Tim Zetterberg Falköpings AIK OK 00:59:33 113,63
162 Per Skogberg Göteborg-Majorna OK 01:01:28 119,68
163 Andreas Branell Ryda SK 01:01:34 120,00
164 Johan Leijgård Gudhems IF 01:01:43 120,47
165 Patrik Larsson Andrarums IF 01:02:23 122,58
166 Per Dahlbäck Brattås CK 01:02:37 123,31
168 Markus Pålsson OK Kompassen 01:03:50 127,15
172 Jens Wickberg Forsa OK 01:04:48 130,20
173 Andreas Leijgård Gudhems IF 01:04:55 130,57
175 Emil Johansson OK Kullingshof 01:05:25 132,15
176 Axel Sjöberg OK Hammaren 01:05:32 132,52
178 Johan Nilsson Hultsfreds OK 01:07:17 138,04
180 Martin Lönn Länna IF 01:10:46 149,04
181 Daniel Håkansson OK Gränsen 01:11:12 150,40
183 Andreas Brag IK Gandvik 01:13:41 158,24
184 Erik Ramqvist Lidköpings VSK 01:15:25 163,71
185 Rasmus Rostö Rånäs OK 01:15:54 165,24
186 Johan Blick OK Alehof 01:16:57 168,55
188 Jesper Tibell Långhundra IF 01:17:50 171,34
191 Emil Bruhn Boxholm-Mjölby OL 01:23:17 188,54
192 Daniel Christensson Södertälje-Nykvarn OF 01:24:41 192,96
193 Samuel Johansson OK Hammaren 01:26:26 198,48
194 Jakob Lilja OK Enen 01:29:34 208,37
195 Niklas Olsson IFK Mora OK 01:31:01 212,95
196 Henrik Wallerman Borås GIF 01:36:36 230,57
Jonatan Bylars Forsa OK

Annonser

Bagheera