O-Ringen Värmland 2017 etapp 4, medel - D16
- Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
- Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
|
|
Namn |
Klubb |
Tid |
Poäng |
|
3 |
Ellen Blennow
|
Falköpings AIK OK |
00:32:49 |
9,45 |
|
5 |
Alma Holmqvist Johansson
|
IK Hakarpspojkarna |
00:33:58 |
11,81 |
|
6 |
Tove Pettersson
|
OK Roxen |
00:34:20 |
12,57 |
|
8 |
Elin Berg
|
OK Ravinen |
00:35:12 |
14,35 |
|
9 |
Alva Sonesson
|
Falköpings AIK OK |
00:35:55 |
15,82 |
|
10 |
Moa Alsiö
|
IF Hagen |
00:36:32 |
17,09 |
|
11 |
Ida Roos
|
IF Hagen |
00:36:46 |
17,57 |
|
12 |
Ebba Berglin
|
Karlskrona SOK |
00:36:57 |
17,95 |
|
14 |
Lovisa Weiden
|
Skåneslättens OL |
00:37:43 |
19,53 |
|
19 |
Malin Kristiansson
|
Trollhättans SOK |
00:39:59 |
24,19 |
|
19 |
Alma Wilhelmsson
|
Falköpings AIK OK |
00:39:59 |
24,19 |
|
21 |
Ebba Lindman
|
IK Hakarpspojkarna |
00:40:28 |
25,18 |
|
22 |
Emilia Engel
|
OK Ravinen |
00:40:31 |
25,28 |
|
23 |
Petrina Costermans
|
Järla Orientering |
00:40:35 |
25,42 |
|
24 |
Hanna Johannesson
|
Ronneby OK |
00:40:39 |
25,56 |
|
26 |
Elin Lindblad
|
OK Djerf |
00:41:17 |
26,86 |
|
27 |
Moa Hjorth
|
Domnarvets GoIF |
00:41:24 |
27,10 |
|
29 |
Linnea Skalberg
|
Bredaryds SOK |
00:42:10 |
28,68 |
|
30 |
Tilde Engberg
|
Härnösands OK |
00:42:13 |
28,78 |
|
34 |
Tilda Andersson
|
Tullinge SK |
00:44:03 |
32,55 |
|
35 |
Maja Porle
|
Växjö OK |
00:44:04 |
32,58 |
|
36 |
Anna Johnsson
|
Skogspojkarnas OK |
00:44:19 |
33,10 |
|
37 |
Wilma Larsson
|
OK Tor |
00:44:25 |
33,30 |
|
39 |
Alicia Lundgren
|
Växjö OK |
00:44:34 |
33,61 |
|
40 |
Clara Dahl
|
Härlövs IF |
00:44:42 |
33,89 |
|
41 |
Amanda Jansson
|
OK Djerf |
00:44:45 |
33,99 |
|
43 |
Clara Spik
|
Leksands OK |
00:45:52 |
36,29 |
|
44 |
Lovisa Tunesson
|
Skogspojkarnas OK |
00:45:53 |
36,32 |
|
47 |
Emelie Wiberg
|
Skogslöparna |
00:46:39 |
37,90 |
|
48 |
Sara Sundin
|
Waxholms OK |
00:47:17 |
39,20 |
|
49 |
Elin Edström
|
Härnösands OK |
00:47:22 |
39,37 |
|
51 |
Vendela Lönkvist
|
OK Vivill |
00:47:39 |
39,95 |
|
51 |
Klara Höglund
|
Eksjö SOK |
00:47:39 |
39,95 |
|
53 |
Lovisa Lager
|
Halmstad OK |
00:47:57 |
40,57 |
|
55 |
Ida Helgesson
|
Hestra IF |
00:48:26 |
41,57 |
|
56 |
Magdalena Nilsson
|
Högåkers OK |
00:48:32 |
41,77 |
|
59 |
Alice Palmgren
|
Sundsvalls OK |
00:48:54 |
42,52 |
|
60 |
Wilma Bergander
|
Eksjö SOK |
00:48:59 |
42,70 |
|
61 |
Lovisa Johansson
|
Karlskrona SOK |
00:49:25 |
43,59 |
|
62 |
Smilla Sandström
|
Skogslöparna |
00:49:53 |
44,55 |
|
63 |
Ida Johnsson
|
OK Kåre |
00:50:00 |
44,79 |
|
64 |
Anna Flakberg
|
IFK Göteborg |
00:50:09 |
45,10 |
|
65 |
Moa Karlsson
|
Storviks IF |
00:50:30 |
45,82 |
|
66 |
Louise Ramebäck
|
Umeå OK |
00:50:42 |
46,23 |
|
66 |
Elin Carlsson
|
IK Trenne Ullared |
00:50:42 |
46,23 |
|
69 |
Isabella Aumo
|
Kungälvs OK |
00:51:39 |
48,18 |
|
73 |
Julia Gunnarsson
|
Malungs OK Skogsmårdarna |
00:52:43 |
50,37 |
|
74 |
Lisa Hallgren
|
Bjursås OK |
00:52:46 |
50,48 |
|
76 |
Lovisa Wigertz
|
Långhundra IF |
00:53:08 |
51,23 |
|
80 |
Alva Rytther
|
Västerbergslagens OL |
00:53:36 |
52,19 |
|
83 |
Cecilia Lindgren
|
OK Kåre |
00:53:58 |
52,94 |
|
89 |
Ylva Sandén
|
OK Södertörn |
00:55:45 |
56,61 |
|
92 |
Hilda Axelsson
|
FK Göingarna |
00:57:00 |
59,18 |
|
93 |
Nora Aroneng
|
Hestra IF |
00:57:03 |
59,29 |
|
94 |
Katarina Norrby
|
OK Södertörn |
00:57:26 |
60,07 |
|
95 |
Thea Sjösten Andersson
|
IFK Mora OK |
00:58:09 |
61,55 |
|
97 |
Lotten Sandén
|
OK Södertörn |
00:58:17 |
61,82 |
|
98 |
Tove Eriksson
|
Ryda SK |
00:59:03 |
63,40 |
|
99 |
Sofie Fröjd
|
Sundsvalls OK |
01:00:08 |
65,63 |
|
101 |
Vera Rolfsson
|
Skarpnäcks OL |
01:00:44 |
66,86 |
|
102 |
Anna Lithell
|
OK Linné |
01:01:14 |
67,89 |
|
103 |
Hanna Svanberg
|
OK Renen |
01:01:42 |
68,85 |
|
104 |
Maja Holmgren
|
Västerås SOK |
01:02:19 |
70,12 |
|
105 |
Elsa Ericsson
|
FK Friskus-Varberg |
01:02:54 |
71,32 |
|
106 |
Agnes Källström
|
Sala OK |
01:03:56 |
73,44 |
|
107 |
Klara Bolin
|
Tullinge SK |
01:04:18 |
74,20 |
|
109 |
Frida Arnesson
|
Skarpnäcks OL |
01:05:37 |
76,90 |
|
110 |
Linnea Samuelsson
|
NAIS Orienteringsklubb |
01:07:43 |
81,22 |
|
111 |
Ida Wickberg
|
OK Nolaskogsarna |
01:07:58 |
81,74 |
|
112 |
Hanna Carlqvist
|
FK Friskus-Varberg |
01:08:05 |
81,98 |
|
113 |
Elin Unander
|
Sundsvalls OK |
01:09:04 |
84,00 |
|
114 |
Ebba Adebrant
|
Tumba-Mälarhöjden OK |
01:10:23 |
86,71 |
|
117 |
Vendela Jonsell
|
Vallentuna-Össeby OL |
01:14:34 |
95,31 |
|
119 |
Tyra Alm
|
Järla Orientering |
01:17:16 |
100,86 |
|
120 |
Tina Ljungqvist
|
Lunds OK |
01:19:42 |
105,87 |
|
121 |
Emma Nilsson
|
Alvesta SOK |
01:22:53 |
112,41 |
|
122 |
Meja Eneljung
|
IFK Göteborg |
01:24:37 |
115,98 |
|
123 |
Nadja Dixonkassman
|
Nyköpings OK |
01:25:05 |
116,94 |
|
124 |
Evelina Olsson
|
OK Nackhe |
01:25:14 |
117,25 |
|
125 |
Elin Dahl
|
Visborgs OK |
01:27:28 |
121,84 |
|
126 |
Lisa Hallmén
|
OK Tisaren |
01:28:14 |
123,42 |
|
127 |
Emelie Rönnborg
|
IK Uven |
01:29:39 |
126,33 |
|
|
Signe Nilsson
|
Nyköpings OK |
|
|
|
|
Kajsa Toftner
|
OK Kompassen |
|
|
|
|
Julia Wanner
|
Avesta OK |
|
|
|
|
Agnes Jonsson
|
Domnarvets GoIF |
|
|
|
|
Elsa Aderstedt Althoff
|
Kungälvs OK |
|
|
|
|
Hanna Henningsson
|
Bredaryds SOK |
|
|
|
|
Matilda Johannesson
|
Frölunda OL |
|
|
|
|
Julia Rangert
|
IK Hakarpspojkarna |
|
|