Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Värmland 2017 etapp 4, medel - D15

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Emma Ling IK Hakarpspojkarna 00:30:01 9,98
2 Ebba Lindell IF Thor 00:30:36 11,30
3 Hilda Holmqvist Johansson IK Hakarpspojkarna 00:31:54 14,24
5 Sofia Ivers Attunda OK 00:32:56 16,59
7 Märta Ljungberg Sjövalla FK 00:34:52 20,97
9 Sara Möller OK Södertörn 00:36:30 24,67
10 Kajsa Bogren Sundbybergs IK 00:36:49 25,39
11 Alma Gustafsson SOK Aneby 00:37:55 27,88
13 Agnes Lindblom Malmö OK 00:38:20 28,82
14 Lilian Palm HJS-Vansbro OK 00:38:21 28,86
15 Emma Eriksson Eksjö SOK 00:38:25 29,01
16 Malin Olofsson Bierfeldt Ärla IF 00:38:34 29,35
18 Ebba Lind OK Skärmen 00:38:52 30,03
19 Matilda Lindh Sundbybergs IK 00:39:00 30,33
22 Alice Marmelid OK Roxen 00:39:45 32,03
23 Clara Samuelsson OK Vivill 00:39:53 32,34
25 Cornelia Ivarsson OK Hammaren 00:40:03 32,71
26 Sofie Franzén Almby IK 00:40:12 33,05
27 Hanna Kromner Skogspojkarnas OK 00:40:24 33,51
28 Sofia Wigle Södertälje-Nykvarn OF 00:40:25 33,54
31 Thea Fagerström IFK Göteborg 00:41:05 35,05
32 Amelie Josefsson Skogslöparna 00:41:41 36,41
35 Sofia Palm FK Boken 00:42:50 39,02
36 Emma Ericson Tjällmo-Godegårds OK 00:42:55 39,21
37 Amelie Rajan IFK Lidingö SOK 00:43:01 39,44
38 Tove Ringi OK Kåre 00:43:26 40,38
40 Vilde Wold Sundbybergs IK 00:43:45 41,10
42 Elsa Albinsson OK Tyr 00:44:09 42,00
43 Nina Persson Haninge SOK 00:44:11 42,08
44 Hanna Lundberg OK Renen 00:44:30 42,80
45 Thea Wennberg Skellefteå OK 00:44:34 42,95
46 Hilma Holmström Härlövs IF 00:45:26 44,91
48 Amanda Karmetun OK Njudung 00:45:41 45,48
49 Tilda Golsäter Korsnäs IF OK 00:46:17 46,84
51 Frida Andersson Segersta OK 00:46:33 47,44
52 Linn Karlsson OK Vilse 87 00:46:36 47,56
53 Elin Nilsson Andrarums IF 00:46:59 48,42
55 Olivia Asp IFK Göteborg 00:47:20 49,22
57 Klara Andersson Domnarvets GoIF 00:47:45 50,16
58 Therese Nilsson OK Österåker 00:47:49 50,31
60 Alva Larsson Umeå OK 00:48:31 51,90
61 Irma Svensson Vänersborgs SK 00:48:34 52,01
62 Elsa Nilsson Domnarvets GoIF 00:48:56 52,84
63 Nike Pruth IK Hakarpspojkarna 00:50:15 55,83
64 Lisa Olsson Torsås OK 00:50:17 55,90
66 Hillevie Svärd Strängnäs-Malmby Ol 00:50:34 56,54
67 Thea Svensson IK Vikings OK 00:50:40 56,77
68 Emely Weihart Hestra IF 00:50:56 57,37
69 Nicolina Moberg OK Tyr 00:51:06 57,75
71 Kristina Klingneus IK Vikings OK 00:51:38 58,96
72 Sara Hede Södertälje-Nykvarn OF 00:51:46 59,26
75 Sofia Edvardsson Järfälla OK 00:52:26 60,77
76 Hanna Ring Ronneby OK 00:52:32 61,00
77 Elin Rindstig SOK Viljan 00:52:39 61,26
78 Johanna Pettersson Gustavsbergs OK 00:52:40 61,30
78 Ellen Killmey Vittjärvs IK 00:52:40 61,30
80 Lovisa Gustafsson KFUM Örebro OK 00:52:44 61,45
82 Lovisa Nilsson Attunda OK 00:53:23 62,93
83 Maria Logren Sjövalla FK 00:53:37 63,46
84 Tilda Wiklund Falköpings AIK OK 00:54:05 64,51
85 Emma Lilje Gävle OK 00:54:15 64,89
86 Ylva Johansson OK Djerf 00:54:41 65,87
87 Ella Karlsson Snättringe SK 00:55:55 68,67
89 Lovisa Moqvist Lerums SOK 00:56:14 69,38
90 Ellen Sigvardson Bredaryds SOK 00:56:28 69,91
93 Anna Aasa Övertorneå IF 00:57:44 72,78
94 Embla Cinthio Skåneslättens OL 00:57:45 72,82
95 Elin Hugosson Lunds OK 00:57:50 73,01
96 Sanna Hedberg OK Södertörn 00:57:52 73,09
97 Katja Leickt Tullinge SK 00:58:11 73,80
98 Maja Sandvik Attunda OK 00:58:24 74,29
99 Ida Hofstedt Täby OK 00:59:45 77,35
100 Ella Stenils OK Hällen 01:00:00 77,92
101 Linn Mauritzson Tolered-Utby Ol-klubb 01:00:01 77,96
103 Emmie Lindbäck OK Renen 01:01:33 81,43
105 Hanna Lundgren Linköpings OK 01:01:58 82,38
106 Clara Johansson OK Skärmen 01:02:25 83,40
107 Tilda Lagerhäll Rehns BK 01:03:09 85,06
108 Tuva Falk Sundbybergs IK 01:03:16 85,32
109 Hanna Skoglund Sol Tranås 01:03:48 86,53
111 Filippa Björkhammer Björkfors GoIF 01:05:56 91,36
112 Nora Holmgård Kils OK 01:06:00 91,52
113 Linnéa Persson Valbo AIF 01:06:15 92,08
114 Emma Ivarsson OK Kullingshof 01:06:41 93,06
115 Tuva Lövdahl SOK Viljan 01:07:45 95,48
117 Tilda Wigforss Arboga OK 01:08:58 98,24
118 Maya Ljubez IK Hakarpspojkarna 01:11:40 104,36
120 Malin Hansson Täby OK 01:15:10 112,29
121 Ellen Ekinge OK Motala 01:18:07 118,97
122 Vera Wallin Falköpings AIK OK 01:19:07 121,24
123 Erica Bogren IF Hagen 01:19:10 121,35
124 Alma Sand Västerbergslagens OL 01:20:13 123,73
125 Julia Lindblad Sävedalens AIK 01:20:32 124,45
127 Liv Åkerman Älvdalens IF OK 01:25:24 135,48
128 Julia Funke Leksands OK 01:34:59 157,19
129 Agnes Edgren Skarpnäcks OL 01:37:47 163,54
Agnes Malmgren Ockelbo OK
Hanna Olsson IFK Sävsjö
Ida Edvardsson Eksjö SOK
Ida Larsson Västerås SOK

Annonser

OOCup 2022