Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Värmland 2017 etapp 4, medel - D14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Klara Åkerman Sjöström Västerås SOK 00:22:57 13,37
3 Ida Eskilsson IK Hakarpspojkarna 00:24:43 18,86
5 Sabina Aumo Kungälvs OK 00:26:20 23,89
7 Kerstin Ljungemyr OK Kolmården 00:27:20 27,01
8 Kristin Herberthson Linköpings OK 00:27:27 27,37
11 Vendela Söderqvist OK Kåre 00:28:00 29,08
12 Ida Waernqvist NAIS Orienteringsklubb 00:28:10 29,60
13 Amanda Granqvist OK Ravinen 00:28:14 29,81
15 Moa Skoog Falköpings AIK OK 00:28:51 31,72
16 Smilla Mogensen OK Ravinen 00:28:58 32,09
18 Thea Nordin Abaji Eksjö SOK 00:29:26 33,54
24 Tilda Mårtensson OK Ravinen 00:30:23 36,50
27 Thea Bökman Helsingborgs SOK 00:30:33 37,01
28 Alice Ek Nyköpings OK 00:30:39 37,33
30 Elin Flakberg IFK Göteborg 00:31:04 38,62
31 Tilda Palm IK Hakarpspojkarna 00:31:08 38,83
33 Agnes Djurstedt Eksjö SOK 00:31:32 40,07
34 Elsa Sonesson Falköpings AIK OK 00:31:35 40,23
35 Elin Kjellman Linköpings OK 00:31:39 40,44
37 Sanna Sander OK Milan 00:32:01 41,58
39 Cornelia Krafft Länna IF 00:32:19 42,51
40 Emma Eliasson Domnarvets GoIF 00:32:26 42,87
41 Linnea Lund OK Kolmården 00:32:29 43,03
42 Julia Näslund OK Hammaren 00:32:31 43,13
43 Agnes Damberg IFK Lidingö SOK 00:32:41 43,65
44 Klara Persson Halmstad OK 00:33:18 45,57
45 Elsa Karlsson OK Landehof 00:33:41 46,76
46 Maja Bergqvist Korsnäs IF OK 00:34:11 48,32
47 Tove Sjöberg Tullinge SK 00:34:13 48,42
51 Evelina Nilsson Högåkers OK 00:35:00 50,86
53 Fanny Östlund OK Kolmården 00:35:35 52,68
55 Elin Lindberg Vandrarringen 00:36:49 56,51
56 Olivia Grönqvist Jönköpings OK 00:36:56 56,88
57 Alva Nystedt Skåneslättens OL 00:37:13 57,76
62 Moa Eriksson Trollhättans SOK 00:37:31 58,69
63 Rebecca Take OK Tyr 00:37:33 58,79
65 Eira Hertin IK Hakarpspojkarna 00:37:49 59,62
66 Ellen Andersson Hagaby GoIF Örebro 00:38:03 60,35
67 Kajsa Heyden Lunds OK 00:38:09 60,66
68 Amanda Hall Västerås SOK 00:38:16 61,02
69 Märta Kämmerling OK Motala 00:38:40 62,27
70 Vera Pettersson Falköpings AIK OK 00:38:43 62,42
71 Hedda Röstin OK Ravinen 00:38:57 63,15
72 Ida Hänström Täby OK 00:39:00 63,31
73 Elsa Asp Mölndal Outdoor IF 00:39:18 64,24
74 Moa Wallenborg OK Kontinent 00:39:20 64,34
75 Caroline Guttke Nyköpings OK 00:39:37 65,23
77 Amanda Alfredsson OK Tyr 00:39:48 65,80
78 Tuva Spik Leksands OK 00:39:50 65,90
79 Emilia Johnsson OK Kåre 00:39:55 66,16
80 Hanna Larsson Ystads OK 00:40:06 66,73
81 Vilmalee Suwan OK Vilse 87 00:40:13 67,09
82 Alma Wallman Västerbergslagens OL 00:40:38 68,39
83 Emma Almgren OK Ravinen 00:40:40 68,49
84 Ronja Andersson Trollhättans SOK 00:40:53 69,17
85 Astrid Rex Sundsvalls OK 00:40:56 69,32
86 Sofia Green Almby IK 00:41:08 69,94
88 Elsa Göras Leksands OK 00:41:44 71,81
89 Alice Helmersson Vandrarringen 00:41:58 72,54
90 Sara Wänström Finspångs SOK 00:42:02 72,74
91 Frida Johansson OK Skärmen 00:42:09 73,11
93 Sigrid Carlsson Sundbybergs IK 00:42:43 74,87
94 Elsa Linder OK Hällen 00:43:11 76,32
95 Rebecka Rundblad Främmestads IK 00:43:55 78,60
96 Stina Lind SOK Viljan 00:43:58 78,76
97 Julia Berg KFUM Örebro OK 00:44:02 78,97
99 Emma Eliasson FK Friskus-Varberg 00:44:24 80,11
100 Johanna Olsson Ockelbo OK 00:44:26 80,21
103 Ida Johansson Främmestads IK 00:44:50 81,46
104 Thea Nordin Korsnäs IF OK 00:44:55 81,72
105 Johanna Fredrixon OK Skogshjortarna 00:45:03 82,13
107 Filippa Söderberg Kalmar OK 00:45:12 82,60
108 Ella Persson Eksjö SOK 00:45:28 83,43
109 Karolina Bergh Papasikas Skarpnäcks OL 00:45:36 83,84
110 Åsa Sundström Järla Orientering 00:45:44 84,26
111 Cecilia Hector Snättringe SK 00:45:58 84,98
113 Sofia Elverlind OK Tranan 00:46:09 85,55
114 Thilda Seldén IF Rigor 00:46:36 86,95
115 Malin Borg Linköpings OK 00:46:38 87,06
116 Kajsa Ivarsson Västerbergslagens OL 00:46:44 87,37
117 Elin Rahm OK Norrvirdarna 00:46:51 87,73
118 Malva Möller OK Linné 00:46:52 87,78
120 Emilia Nilsson Gustavsbergs OK 00:47:23 89,39
122 Joni Müller af Uhr OK Linné 00:47:28 89,65
125 Greta Blücher Östersunds OK 00:48:08 91,72
126 Ellen Hannrup IF Thor 00:48:09 91,78
127 Lisa Olm Kils OK 00:48:12 91,93
129 Hilda Martander Trollhättans SOK 00:48:41 93,44
130 Mathilda Karlsson Valbo AIF 00:48:51 93,95
131 Nora Liljegren Leksands OK 00:49:44 96,70
132 Emma Olsson OK Gränsen 00:50:24 98,78
133 Ellen Olovsson Gamleby OK 00:50:31 99,14
134 Tyra Karlsson Sundsvalls OK 00:50:38 99,50
135 Rebecka Westlund Kils OK 00:50:39 99,56
136 Sofia Rask Kungälvs OK 00:50:46 99,92
137 Tilde Jonsson OK Österåker 00:51:20 101,68
138 Alva Bladh Tullinge SK 00:51:29 102,15
139 Rakel Hanson Tolered-Utby Ol-klubb 00:51:53 103,39
140 Lova Perman OK Tyr 00:52:21 104,84
145 Tove Den Braver OK Gränsen 00:54:04 110,19
146 Klara Strand OK Linné 00:54:25 111,28
147 Rebecka Pihlström OK Landehof 00:54:32 111,64
148 Alma Appelgren Trollhättans SOK 00:54:39 112,00
149 Signe Hillerhag IFK Lidingö SOK 00:54:57 112,93
150 Nora Andersson OK Norrvirdarna 00:55:09 113,56
152 Ellen Ohrt Sol Tranås 00:56:18 117,14
153 Louise Olsson Mölndal Outdoor IF 00:57:52 122,01
154 Maria von Essen OK Linné 00:59:34 127,30
155 Disa Rangert Kungälvs OK 01:01:07 132,12
156 Tova Jansson Vänersborgs SK 01:01:27 133,16
157 Anna Nilsson Garphyttans IF 01:02:30 136,43
158 Isabella Niklasson Falköpings AIK OK 01:04:31 142,70
159 Ester Andersson OK Södertörn 01:04:36 142,96
160 Tova Levinsson Malmö OK 01:06:46 149,70
162 Rebecka Hasler Surahammars SOK 01:07:57 153,38
164 Klara Nordström Kils OK 01:09:02 156,75
165 Julia Arvidsson IF Rigor 01:27:33 214,37
Vera Carlsson OK Hällen
Eleonora Alinder Sjövalla FK
Karin Lindgren KFUM Örebro OK
Malin Kindbom IF Hagen

Annonser

Bagheera