Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Värmland 2017 etapp 4, medel - H14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Arvid Björk Trollhättans SOK 00:18:08 25,06
2 Noel Braun Växjö OK 00:18:17 25,88
3 Mattias Östberg Stora Tuna OK 00:18:24 26,52
4 Lukas Larsson OK Skogshjortarna 00:18:40 27,98
5 Viktor Gunnarsson IK Hakarpspojkarna 00:20:05 35,74
6 Johan Mårtensson OK Skogsstjärnan 00:20:11 36,29
7 Wille Långberg Hudiksvalls OK 00:20:53 40,13
9 Anton Carlsson IF Hagen 00:21:19 42,50
11 Loke Hedberg Lunds OK 00:21:33 43,78
12 Aron Hellgren IF Thor 00:21:51 45,42
14 Albin Weiden Skåneslättens OL 00:21:53 45,61
16 Albin Hjellström IK Hakarpspojkarna 00:22:31 49,08
17 Fritjof Aderstedt Althoff Kungälvs OK 00:22:33 49,26
18 Willy Fjällborg Stenungsunds OK 00:22:34 49,35
20 Isak Lundholm Umeå OK 00:22:53 51,09
21 Hugo Ericsson Växjö OK 00:22:57 51,45
22 Casper Skepp Sävedalens AIK 00:23:13 52,91
24 Olle Kallur OK Ravinen 00:23:16 53,19
25 Edvin Hellsten Nyköpings OK 00:23:19 53,46
26 Hugo Kindborn OK Hällen 00:23:30 54,47
27 Pelle Nilsson OK Linné 00:23:35 54,92
30 Linus Dahlberg OK Nolaskogsarna 00:23:52 56,47
31 Albin Blomberg Segersta OK 00:23:56 56,84
32 Tore Palmgren Sundsvalls OK 00:23:57 56,93
33 Oskar Ådahl Umeå OK 00:24:30 59,95
35 Oskar Vikström Sundsvalls OK 00:24:41 60,95
36 Isak Liljeholm Gamleby OK 00:24:54 62,14
37 Edvin Selin FK Göingarna 00:24:55 62,23
39 Alexander Jansson OK Djerf 00:25:11 63,69
40 Edvin Henrysson Tibro OK 00:25:19 64,42
41 Anton Uller Kils OK 00:25:25 64,97
42 William Grunder Järfälla OK 00:25:34 65,79
43 Christoffer Lindgren OK Kåre 00:25:41 66,43
44 Erik Ling IK Hakarpspojkarna 00:25:50 67,25
45 Henrik Franzén Almby IK 00:26:15 69,54
48 Viktor Löfgren Södertälje-Nykvarn OF 00:26:46 72,37
52 Mattias Öhlund IK Hakarpspojkarna 00:27:13 74,83
53 Fredrik Hane OK Tyr 00:27:20 75,47
55 Eric Hallner Ockelbo OK 00:27:30 76,39
55 Justus Arenander Skarpnäcks OL 00:27:30 76,39
57 Alex Johansson FK Friskus-Varberg 00:27:35 76,84
59 Erik Johansson FK Boken 00:27:55 78,67
60 Otto Balck Täby OK 00:27:59 79,03
61 Erik Bovallius Järfälla OK 00:28:08 79,86
62 Emil Jägstedt Halmstad OK 00:28:09 79,95
63 Arvid Ekström Stenungsunds OK 00:28:16 80,59
65 Sverre Röjgård OK Kolmården 00:28:26 81,50
66 William Sturesson Lerums SOK 00:28:37 82,51
67 Anton Eriksson OK Milan 00:28:39 82,69
68 Folke Svangren Gotlands Bro OK 00:28:47 83,42
69 Oscar Hultgren OK Njudung 00:29:31 87,44
70 Fabian Odén Fjärås AIK 00:29:34 87,71
73 Victor Berglund Vittjärvs IK 00:29:51 89,26
73 Olof Ekman Finspångs SOK 00:29:51 89,26
75 Markus Halvarson Leksands OK 00:29:55 89,63
76 Victor Beischer IK Uven 00:29:56 89,72
78 Fabian Evertsson Lessebo OK 00:30:05 90,54
79 Elias Persson Fjärås AIK 00:30:09 90,91
84 Simon Karlsson Holmer IFK Mora OK 00:30:47 94,38
85 Alfred Ahltin Malmö OK 00:30:48 94,47
88 Klockar Eskil Nääs Leksands OK 00:31:08 96,30
90 Markus Melen OK Kåre 00:31:15 96,94
92 Carl Erixon IFK Göteborg 00:31:17 97,12
93 Wilhelm Bergman Tullinge SK 00:31:23 97,67
94 Simon Markström OK Renen 00:31:24 97,76
95 Wilhelm Nordqvist Waxholms OK 00:31:37 98,95
97 Agust Kronkvist Örkelljunga FK 00:31:47 99,86
99 Joel Björnlinger IK Hakarpspojkarna 00:32:11 102,05
100 Arvid Feil Lindmark Skellefteå OK 00:32:23 103,15
101 Rasmus Söderberg Gävle OK 00:33:12 107,62
102 Henrik Norgren Stora Tuna OK 00:33:26 108,90
105 Jonathan Blomlöf IFK Lidingö SOK 00:33:37 109,91
106 Oskar Dahlin IK Gandvik 00:33:44 110,55
109 Hjalmar Berg OK Fryksdalen 00:34:11 113,01
110 Felix Gustafsson Lunds OK 00:34:30 114,75
112 Philip Martinsson FK Finn 00:34:38 115,48
113 Hugo Larsson Karlskrona SOK 00:34:44 116,03
115 Erik Albinsson Hjärnarps OL 00:35:30 120,23
116 Tobias Hällman OK Tyr 00:35:36 120,78
118 Isak Wikström OK Tyr 00:36:40 126,62
121 Tage Kinell IFK Göteborg 00:37:08 129,18
122 Hjalmar Käll IK Gandvik 00:37:34 131,55
123 Tom Ekenstråle FK Herkules 00:37:40 132,10
125 Klas Ljungqvist Lunds OK 00:37:58 133,74
126 Alfred Erdelius IF Rigor 00:38:29 136,58
127 Melker Andersson Eds SK 00:38:53 138,77
128 Elias Söderlund Skogslöparna 00:39:13 140,59
129 Hannes Björndal Åkers IF 00:39:30 142,15
131 Philip Wiberg Ryda SK 00:40:14 146,17
132 David Näslund OK Roslagen 00:40:45 149,00
133 Olle Ekbring Kexholms SK 00:40:55 149,91
134 Johan Lund Stenungsunds OK 00:41:09 151,19
135 Jakob Moberg OK Löftan 00:41:31 153,20
136 Sverre Häggström Andrarums IF 00:41:33 153,38
138 Jacob Grahn IK Uven 00:41:34 153,47
139 Mattias Hansson OK Djerf 00:41:58 155,67
140 Malte Berggren OK Älvsjö-Örby 00:42:31 158,68
141 Albin Genberg Ulricehamns OK 00:42:40 159,50
144 Hampus Persson OK Enen 00:43:00 161,33
145 Isak Fransson OK Njudung 00:43:05 161,78
146 Filip Janeke IK Hakarpspojkarna 00:43:11 162,33
147 Viktor Forsberg Tullinge SK 00:43:23 163,43
149 Carl Hedegård OK Kolmården 00:44:12 167,90
152 David Törnqvist Tullinge SK 00:44:35 170,00
153 Victor Modig OK PAN-Kristianstad 00:46:05 178,23
154 Johan Hedman IF Hagen 00:46:42 181,60
156 Stellan Gradin Andrarums IF 00:48:57 193,93
157 Albin Björk OK Hammaren 00:49:04 194,57
159 Ivar Lampa IF Rigor 00:49:59 199,60
161 Edvin Waltersson OK Roxen 00:51:19 206,90
162 Gustav Norberg OK Hällen 00:52:07 211,29
165 Gustav Lidman Tibro OK 00:55:13 228,28
166 Zebastian Jönsson-Ulate OK Triangeln 00:56:18 234,21
167 Robin Carlstedt Hjärnarps OL 00:57:14 239,33
170 Ture Bergqvist NAIS Orienteringsklubb 01:14:15 300,00
Elmer Öhgren Karlsbyhedens OK
Jonatan Kraft Almby IK

Annonser

OOCup 2022