Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Värmland 2017 etapp 4, medel - D13

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Elina Reinholdsson OK Alehof 00:28:18 31,00
2 Hanna Öberg Gamleby OK 00:28:22 31,21
3 Klara Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:28:28 31,52
4 Ida Österberg Gustavsbergs OK 00:28:43 32,31
5 Hanna Alsiö IF Hagen 00:29:27 34,61
6 Ida Bengtsson OK Alehof 00:29:38 35,19
7 Ebba Ottosson Gävle OK 00:29:50 35,82
9 Sara Åbom Gävle OK 00:30:24 37,60
10 Emmy Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:30:42 38,55
12 Enni Lindskog OK Älme 00:30:57 39,33
15 Anja Nilsson Domnarvets GoIF 00:32:28 44,10
15 Elisabeth Larsson OK Södertörn 00:32:28 44,10
19 Alice Larsson Umeå OK 00:33:13 46,46
20 Wilma Leickt Tullinge SK 00:33:20 46,83
22 Lisa Swartz OK Orion 00:33:27 47,20
23 Ella Turesson OK Renen 00:33:40 47,88
24 Tuva Nylund Bredaryds SOK 00:34:05 49,19
25 Molly Granäng Kungälvs OK 00:34:45 51,29
26 Tove Vallerius Gamleby OK 00:35:04 52,28
27 Nora Westerlund OK Nolaskogsarna 00:35:12 52,70
28 Ellen Pelander OK Djerf 00:35:21 53,18
29 Märta Södervall Tullinge SK 00:35:36 53,96
30 Filippa Fagerström IFK Göteborg 00:35:39 54,12
31 Alice Ericson Tjällmo-Godegårds OK 00:35:42 54,28
32 Ebba Thern OK Skogshjortarna 00:35:43 54,33
33 Stella Rangert IK Hakarpspojkarna 00:35:45 54,43
34 Nora Engström OK Nolaskogsarna 00:36:14 55,96
36 Alice Johansson Finspångs SOK 00:36:47 57,69
40 Matilda Wallström Sävedalens AIK 00:37:17 59,26
41 Lovis Bergstrand Brattås CK 00:37:22 59,52
42 Liv Herne OK Ravinen 00:37:33 60,10
43 Olga Rindeskog Västerbergslagens OL 00:37:41 60,52
44 Ester Blomster IF Thor 00:37:48 60,88
46 Maja Ahlström Västerås SOK 00:37:53 61,15
47 Maja Karmstig FK Friskus-Varberg 00:37:55 61,25
48 Felicia Fyhr SOK Aneby 00:38:11 62,09
49 Liv Norberg Avesta OK 00:38:27 62,93
51 Cornelia Kindlund OK Tyr 00:38:37 63,45
52 Marta Törnström FK Friskus-Varberg 00:38:38 63,51
53 Katja Gustafsson Trosabygdens OK 00:39:08 65,08
54 Elin Bryggar Grycksbo IF OK 00:39:30 66,23
56 Johanna Roos OK Linné 00:40:00 67,81
57 Ebba Andersson Sundsvalls OK 00:40:05 68,07
58 Maja Graad IF Rigor 00:40:22 68,96
59 Tindra Jonsson Skarpnäcks OL 00:40:28 69,27
60 Saga Andersson Tullinge SK 00:40:36 69,69
61 Emia Hjort Falköpings AIK OK 00:40:48 70,32
63 Linn Wennberg Skellefteå OK 00:40:59 70,90
64 Matilda Aasa Övertorneå IF 00:41:03 71,11
65 Ellen Funke Leksands OK 00:41:10 71,48
66 Elsa Lindahl Härnösands OK 00:41:12 71,58
67 Gry Dahlgren Östersunds OK 00:41:33 72,68
70 Evelina Gårdsby Tolered-Utby Ol-klubb 00:42:16 74,94
71 Alice Olvegård FK Göingarna 00:42:26 75,46
73 Agnes Söllvander Eklund OK Rodhen 00:43:01 77,30
75 Agnes Wallin Korsnäs IF OK 00:43:24 78,50
76 Linn Andersson OK Tyr 00:43:31 78,87
77 Alice Andersson Eds SK 00:43:39 79,29
78 Ina Åman OK Vilse 87 00:43:56 80,18
79 Meja Alenius Nyköpings OK 00:44:07 80,76
80 Elsa Boberg IF Rigor 00:44:31 82,02
81 Ellen Toll OK Njudung 00:44:45 82,75
82 Amanda Sjödin OK Tisaren 00:44:48 82,91
83 Emma Rindstig SOK Viljan 00:45:12 84,17
84 Sarah Borglund Härnösands OK 00:45:21 84,64
85 Lovisa Mases Stora Tuna OK 00:46:22 87,84
88 Julia Westh Mullsjö SOK 00:47:04 90,04
89 Tuva Öhgren Sävedalens AIK 00:48:22 94,13
90 Miia Roller Järfälla OK 00:48:34 94,76
91 Moa Lundin OK Linné 00:48:48 95,49
92 Elin Wolgast Snättringe SK 00:48:49 95,54
93 Melissa Jolly-Jansson Kungälvs OK 00:48:59 96,07
95 Klara Ersson OK Kåre 00:49:09 96,59
96 Lisa Nilsson OK Linné 00:49:23 97,33
97 Signe Schagerström Garphyttans IF 00:49:26 97,48
98 Alva Svensson FK Åsen 00:50:03 99,42
98 Alva Eriksson Östersunds OK 00:50:03 99,42
100 Alicia Bergkvist Västerbergslagens OL 00:50:04 99,48
101 Matilda Cederberg Vänersborgs SK 00:50:20 100,32
103 Emmy Palm FK Boken 00:50:55 102,15
104 Annie Eriksson OK Löftan 00:51:02 102,52
105 Emma Norin Söders-Tyresö 00:51:17 103,31
106 Evelin Gummesson Finspångs SOK 00:51:50 105,04
107 Emelie Hagman OK Orinto 00:52:06 105,87
108 Alva Dahlin Kovlands IF 00:52:32 107,24
110 Linnea Solvang Stagg OK Skogsvargarna 00:53:18 109,65
111 Alice Persson OK Tyringe 00:53:29 110,23
112 Hanna Stalebrant Gamleby OK 00:53:39 110,75
115 Elin Axelsson Mullsjö SOK 00:54:38 113,84
117 Tilda Hagelberg Eksjö SOK 00:55:29 116,52
118 Elin Danielsson Istrums SK 00:55:54 117,83
120 Sandra Sköldh Domnarvets GoIF 00:58:25 125,75
121 Hanne Husby Skåneslättens OL 00:58:57 127,43
122 Miranda Fredriksson Nyköpings OK 00:59:29 129,10
123 Allis Nilsson Vimmerby OK 00:59:47 130,05
124 Viola Holmström Härlövs IF 00:59:51 130,26
125 Ella Servin Långhundra IF 01:00:00 130,73
126 Elin Jonhed KFUM Örebro OK 01:00:14 131,46
127 Frida Berggren Östersunds OK 01:00:20 131,78
129 Vera Elfström OK Orinto 01:01:15 134,66
132 Maja Inghammar Hestra IF 01:03:27 141,58
133 Jonna Lindblad OK Djerf 01:03:50 142,79
135 Moa Algers Omholt Skogspojkarnas OK 01:04:29 144,83
136 Linnea Skobe Kalmar OK 01:06:15 150,39
138 Matilda Asp IFK Göteborg 01:07:32 154,43
139 Matilda Fagerlind Markbygdens OK 01:09:57 162,03
140 Vera Hallgren OK Österåker 01:10:47 164,66
141 Moa Johansson Väsby OK 01:14:50 177,40
142 Emma Johansson Sundsvalls OK 01:17:02 184,32
145 Linn Olsson OK Södertörn 01:31:00 228,26
147 Hanny Edström Härnösands OK 01:32:59 234,50
148 Ellinor Fredman OK Älvsjö-Örby 01:41:23 260,93
Ida Hjort OK Roxen
Amanda Wärn NAIS Orienteringsklubb
Ylva Thoren Örnsköldsviks OK
Tova Jessen Främmestads IK

Annonser

OOCup 2022