Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Värmland 2017 etapp 4, medel - H12

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Isak Eskilsson IK Hakarpspojkarna 00:15:56 45,33
2 Kalle Öhlund IK Hakarpspojkarna 00:18:24 63,85
3 Olle Ringi OK Kåre 00:19:08 69,36
6 Odin Ek Nyköpings OK 00:19:51 74,74
8 Tim Martner Frölunda OL 00:20:22 78,62
9 Tim Lundberg OK Renen 00:21:09 84,50
10 Linus Nilsson OK Österåker 00:21:16 85,37
10 Hannes Mogensen OK Ravinen 00:21:16 85,37
12 Elias Westerbergh Rasbo IK 00:21:24 86,38
13 Linus Nilsson OK Tyr 00:21:26 86,63
14 Fabian Alinder Sjövalla FK 00:21:38 88,13
15 Simon Lundell OK Österåker 00:21:44 88,88
16 Niklas Erlandsson OK Södertörn 00:22:15 92,76
17 Wille Söderqvist OK Kåre 00:22:21 93,51
18 Noa Berglund Täby OK 00:22:29 94,51
19 Tom Weihart Hestra IF 00:22:40 95,89
20 Otto Timby Umeå OK 00:22:57 98,02
21 Emil Lindblad Sävedalens AIK 00:23:29 102,02
22 Wilmer Rex Sundsvalls OK 00:23:39 103,27
24 Erik Lundquist OK Ravinen 00:24:07 106,78
25 Olle Dalin OK Kåre 00:24:09 107,03
26 Olle Långberg Hudiksvalls OK 00:24:10 107,15
27 Svante Selin FK Göingarna 00:24:14 107,65
28 Ludvig Eronn Linköpings OK 00:24:23 108,78
29 Dante Rangert Kungälvs OK 00:24:24 108,90
29 Albin Sundström Hestra IF 00:24:24 108,90
31 Lucas Söderberg Gävle OK 00:24:36 110,41
33 Martin Eriksson Annebergs GIF 00:25:08 114,41
34 Otto Nilsson Linköpings OK 00:25:24 116,41
36 Simon Corneliusson OK Löftan 00:26:43 126,30
37 Sixten Persson Skogslöparna 00:27:23 131,31
38 Nils Engberg Härnösands OK 00:27:50 134,68
40 Hugo Sjölander Täby OK 00:27:57 135,56
41 Isak Holmgård Kils OK 00:28:07 136,81
42 Wilmer Selin FK Göingarna 00:28:17 138,06
43 Erik Månsson Södertälje-Nykvarn OF 00:28:30 139,69
44 Sebastian Gunnarsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:28:40 140,94
45 Erik Slätt OK Alehof 00:28:57 143,07
47 Alfred Sjödin OK Tisaren 00:29:09 144,57
48 Olle Petersén OK Njudung 00:29:26 146,70
51 Måns Bergqvist Garphyttans IF 00:29:55 150,33
52 Petter Ryberg Mariestads FK 00:30:01 151,08
53 Elia Kämpe Örkelljunga FK 00:30:26 154,21
54 Nils Swartz OK Orion 00:30:35 155,33
55 Axel Balck Täby OK 00:30:46 156,71
56 Olof Musslinder Nyköpings OK 00:30:51 157,34
57 Elias Thellsén OK Roxen 00:30:56 157,96
59 Aron Broman Länna IF 00:30:59 158,34
60 Vidar Nettelmark Surahammars SOK 00:31:04 158,96
61 Arvid Johansson OK Djerf 00:31:09 159,59
62 Jacob Påledal OK Roxen 00:31:15 160,34
63 Simon Westh Mullsjö SOK 00:31:31 162,34
64 Jakob Olsson Ockelbo OK 00:31:45 164,09
65 Linus Alinder Sjövalla FK 00:31:57 165,60
66 Olle Florén IF Rigor 00:32:00 165,97
67 Rasmus Exell Länna IF 00:32:15 167,85
68 Hugo Björkhammer Björkfors GoIF 00:32:28 169,48
68 Einar Sörqvist Markbygdens OK 00:32:28 169,48
71 Edvin Ockborn Trollhättans SOK 00:33:03 173,86
72 Hugo Martinsson FK Finn 00:33:05 174,11
73 Jakob Baier Tolered-Utby Ol-klubb 00:33:18 175,73
75 Arvid Eriksson OK Tyr 00:33:38 178,24
76 Herman Funkquist IF Hansa-Hoburg 00:33:46 179,24
76 Rasmus Doering Garphyttans IF 00:33:46 179,24
78 Edvin Wollbrand OK Ravinen 00:33:47 179,36
81 Johan Eriksson OK Skogsvargarna 00:34:18 183,24
82 Walter Bodin Gällstadbygdens SOK 00:34:46 186,75
83 Rasmus Larsson Bredareds IF 00:34:51 187,37
84 Vincent Dahm Tjalve IF Norrköping 00:34:59 188,37
85 Linus Ytterbom Kovlands IF 00:35:00 188,50
86 Arvid Jonforsen Hallstahammars OK 00:35:11 189,88
87 Oskar Blom OK Löftan 00:35:15 190,38
88 Marcus Grunder Järfälla OK 00:35:36 193,00
91 Linus Nordin OK Renen 00:36:12 197,51
93 Alwin Einarsson Kungälvs OK 00:36:20 198,51
94 Hugo Bergenfur IK Vikings OK 00:36:40 201,01
96 Malte Albinsson OK Österåker 00:37:27 206,90
97 Casper Turesson Härlövs IF 00:37:52 210,03
98 Axel Wikner OK Österåker 00:37:56 210,53
99 Albert Brohede OK Tyr 00:38:26 214,28
100 Mattias Samuelsson NAIS Orienteringsklubb 00:38:38 215,78
101 Rasmus Viberg OK Roxen 00:39:17 220,66
102 Alfred Jeppsson OK Hammaren 00:39:31 222,42
103 Folke Kåberg OK Ravinen 00:39:42 223,79
104 August Göras Leksands OK 00:39:54 225,29
106 Anton Karlsson FK Finn 00:40:28 229,55
108 August Ekinge OK Motala 00:41:09 234,68
109 Noel Bengtsson OK Skogshjortarna 00:42:22 243,82
111 Dennis Bjurstedt Surahammars SOK 00:43:32 252,58
112 Emil Seldén IF Rigor 00:43:49 254,70
113 Albin Tagesson FK Finn 00:45:09 264,72
114 Adam Sparrman OK Linné 00:45:13 265,22
115 David Rothamel Tolered-Utby Ol-klubb 00:45:34 267,84
116 Viktor Ahltin Malmö OK 00:46:28 274,60
118 Mattias Larsson Sundsvalls OK 00:47:01 278,73
119 Arvid Albinsson Hjärnarps OL 00:47:21 281,24
120 Joar Bäckman Frösö IF 00:48:05 286,74
121 Viktor Jansson Mölndal Outdoor IF 00:48:15 287,99
122 Adam Granhage Sjövalla FK 00:49:48 299,63
123 Robin Andersson Trollhättans SOK 00:49:55 300,00
125 Emil Kreutner SOK Viljan 00:50:55 300,00
126 Elis Liukkonen Sundsvalls OK 00:51:01 300,00
127 Helmer Jöhnemark Stora Tuna OK 00:51:51 300,00
128 Oskar Björk OK Hammaren 00:52:41 300,00
129 Melwin Arvidsson IF Rigor 00:55:18 300,00
130 Oscar Hallqvist Vänersborgs SK 00:58:42 300,00
131 Isac Brovall Gällstadbygdens SOK 00:59:59 300,00
133 Axel Hejdenberg Gävle OK 01:01:48 300,00
134 Emil Grönroos OK Alehof 01:02:09 300,00
135 Adrian Widmark Umeå OK 01:03:01 300,00
136 Elias Ljungdell Täby OK 01:03:25 300,00
137 Olle Kullman OK Alehof 01:09:03 300,00
Rasmus Hedar OK Tor
Hampus Karlsson Storviks IF
Fredrik Westlund Kils OK
Noah Krikström Hjärnarps OL
Daniel Kraft Almby IK

Annonser

Bagheera