Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Värmland 2017 etapp 4, medel - H35 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Jens Molin Södertälje-Nykvarn OF 00:27:44 24,77
3 Arvid Sundkvist Katrineholms OK 00:31:04 36,68
4 Peter Löfås Domnarvets GoIF 00:32:15 40,91
5 Jonas Sand Uddevalla OK 00:32:56 43,35
6 Jonas Halai Kamrat och IF KIF 00:33:12 44,30
7 Jonas Lindholm Centrum OK 00:33:50 46,56
9 Joakim Antonsson OK Löftan 00:34:27 48,77
10 Lucian Semeniuc FK Finn 00:34:37 49,36
11 Kristofer Thorslund Väsby OK 00:35:08 51,21
12 Håkan Andersson Västerås SOK 00:35:30 52,52
13 Mathias Persson Helsingborgs SOK 00:35:42 53,23
15 Peder Hallberg IK Ymer 00:36:10 54,90
16 Morgan Bodin Gällstadbygdens SOK 00:36:23 55,68
19 Lars-Olof Magnell Katrineholms OK 00:37:17 58,89
20 Tomas Öberg OK Hällen 00:37:27 59,49
21 Stefan Roos IFK Göteborg 00:37:37 60,08
22 Klas Bringert Katrineholms OK 00:38:48 64,31
24 Henrik Boström OK Linné 00:40:19 69,73
25 Johan Höök IK Jarl Rättvik 00:40:26 70,15
26 Robert Hellgren Norbergs OK 00:40:56 71,93
27 Staffan Walfridsson Tullinge SK 00:41:32 74,08
28 Jonas Karlsson Kovlands IF 00:41:40 74,55
30 Magnus Dalenstam Snättringe SK 00:41:53 75,33
31 Mattias Johansson OK PAN-Kristianstad 00:42:03 75,92
32 Per Hult Bredaryds SOK 00:42:36 77,89
33 Karl-Anton Karlsson Ulricehamns OK 00:42:38 78,01
34 Asgeir Riseth Tullinge SK 00:42:41 78,18
35 Martin Andersson Sjövalla FK 00:42:51 78,78
36 Henrik Mattsson Valbo AIF 00:43:27 80,92
37 Jörgen Sigfrids Malungs OK Skogsmårdarna 00:43:54 82,53
38 Tobias Lidén Markbygdens OK 00:44:02 83,01
41 Joakim Lönnkvist Tullinge SK 00:45:10 87,06
42 Mikael Vestergård Östra Almby FK 00:46:37 92,24
43 Jonas Pålsson FMTM 00:46:43 92,59
44 Fredrik Eriksson Bredaryds SOK 00:46:59 93,55
45 Erik Hellsten Nyköpings OK 00:47:37 95,81
46 Henrik Hellgren Norbergs OK 00:47:53 96,76
47 Joakim Dahlberg FMTM 00:48:08 97,66
48 Johan Mickelåker Andrarums IF 00:48:09 97,72
49 David André Göteborg-Majorna OK 00:48:17 98,19
50 Conny Ekstrand OK Älvsjö-Örby 00:49:18 101,82
51 Jonatan Söderberg Gävle OK 00:49:36 102,90
52 Germund Brånsgård FMTM 00:49:52 103,85
54 Dan Eriksson Västerbergslagens OL 00:51:13 108,67
55 Christian Glantz Andrarums IF 00:52:53 114,63
56 Henrik Almkvist OK Älvsjö-Örby 00:54:09 119,15
57 Niklas Nyström OK Nolaskogsarna 00:54:27 120,22
59 Anders Abel Snättringe SK 00:55:25 123,68
60 Mikael Widén FK Boken 00:55:58 125,64
61 Roger Sandell OK Roxen 00:56:35 127,85
62 Andreas Palmertz Helsingborgs SOK 00:58:37 135,11
63 Johan Ferm Sidensjö IK 00:59:03 136,66
64 Peter Löfgren Täby OK 00:59:22 137,79
68 Henrik Nettelmark Surahammars SOK 01:03:44 153,39
70 Peter Wallentin Lerums SOK 01:04:22 155,66
71 Robert Eriksson FMTM 01:05:42 160,42
72 Mats Gustafsson FMTM 01:05:50 160,90
73 Patrik Grankvist FMTM 01:05:56 161,25
74 Daniel Boström OK Tor 01:06:13 162,27
75 Daniel Seestrand Visborgs OK 01:06:57 164,89
76 Lars-Henrik Galborgen Eds SK 01:07:01 165,12
77 Jonas Norén Helsingborgs SOK 01:07:27 166,67
79 Jonas Sjöstrand Snättringe SK 01:09:46 174,95
80 Mats Fridén OK Gränsen 01:24:14 226,64
82 Jan-Ola Martinsson FK Finn 01:36:53 271,83
83 Fredrik Hofflander Göteborg-Majorna OK 01:40:50 285,95
84 Martin Nilsson Helsingborgs SOK 01:42:13 290,89
85 Johan Andersson Främmestads IK 01:52:14 300,00

Annonser

Bagheera