Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Värmland 2017 etapp 4, medel - H40

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Matthias Niggli OK Tisaren 00:28:07 10,57
2 Anders Axenborg Göteborg-Majorna OK 00:29:39 15,20
3 Jonas Martner Frölunda OL 00:29:56 16,05
4 Björn Ljunggren OK Hammaren 00:30:01 16,31
5 Kristian Algers Skogspojkarnas OK 00:30:35 18,02
6 Tobias Eliasson Sundsvalls OK 00:30:41 18,32
7 Tobias Ahnoff Göteborg-Majorna OK 00:30:42 18,37
8 Martin Ivarsson OK Skogshjortarna 00:31:00 19,27
9 Richard Hejdenberg Gävle OK 00:31:51 21,84
11 Magnus Persson OK Tisaren 00:32:48 24,71
12 Tommy Andersson Vänersborgs SK 00:33:05 25,56
14 Henrik Roos OK Linné 00:33:44 27,53
15 Torbjörn Engberg Härnösands OK 00:33:50 27,83
16 Mats Åberg OK Linné 00:34:53 31,00
18 Ola Skepp Sävedalens AIK 00:35:19 32,31
19 Mikael Pihl OK PAN-Kristianstad 00:35:28 32,76
20 Martin Lindskog OK Ravinen 00:36:00 34,37
21 Sven Granfors OK Landehof 00:36:33 36,03
22 Anders Lövgärd OK Alehof 00:36:37 36,23
23 Anders Påhlman Istrums SK 00:36:40 36,38
24 Erik Aderstedt Kungälvs OK 00:36:58 37,29
25 Niklas Åberg Tolered-Utby Ol-klubb 00:36:59 37,34
26 Anders Oksvold OK Kåre 00:37:02 37,49
27 Nick Barrable OK Ravinen 00:37:04 37,59
29 Henrik Anängen Nyköpings OK 00:37:18 38,29
30 Olof Borell OK Linné 00:37:30 38,90
31 Håkan Gunnarsson FK Göingarna 00:37:40 39,40
34 Mattias Gunnarsson Bredaryds SOK 00:40:06 46,75
35 Per Grönroos OK Alehof 00:40:15 47,20
36 Joakim Karmetun OK Njudung 00:40:26 47,75
37 John Hartley Söders-Tyresö 00:40:51 49,01
38 Henrik Sjögren Haninge SOK 00:41:44 51,68
40 Anders Carlheim Attunda OK 00:42:24 53,69
41 Björn Beckius Linköpings OK 00:43:10 56,01
42 Måns Faxén Växjö OK 00:43:14 56,21
44 Anders Haglund OK Milan 00:43:17 56,36
45 Jon Lindskog OK Älme 00:43:19 56,46
49 Magnus Bertilsson OK Skogshjortarna 00:45:03 61,69
49 Anders Tväråna OK Linné 00:45:03 61,69
53 Jesper Håkansson FK Göingarna 00:45:10 62,04
55 Jan Hjort Falköpings AIK OK 00:45:20 62,55
56 Martin Lerjen Centrum OK 00:45:42 63,66
57 Andreas Krafft Länna IF 00:45:46 63,86
58 Dan Hörnell OK Linné 00:46:30 66,07
59 Björn Carlheim Attunda OK 00:46:33 66,22
60 Fredrik Granath Svärdsjö Skid och Orienteringsklubb 00:47:21 68,64
61 Andreas Lundholm Umeå OK 00:47:30 69,09
63 Erik Backlund Trollhättans SOK 00:48:42 72,71
64 Daniel Hägerstrand Kungälvs OK 00:49:00 73,62
67 Peter Ettling Skogspojkarnas OK 00:49:37 75,48
67 Fredrik Ståhl Hjärnarps OL 00:49:37 75,48
70 Per-fredrik Andersson Trollhättans SOK 00:49:50 76,13
74 Mats Sandin Haninge SOK 00:51:15 80,41
76 Ola Häggström Andrarums IF 00:52:48 85,09
77 Villy Galin Härnösands OK 00:52:55 85,44
78 Mikael Nilsson Lunds OK 00:53:12 86,30
79 Mattias Rehn Gränna-Bygdens OK 00:53:18 86,60
81 Magnus Lindblom Gustavsbergs OK 00:54:03 88,86
82 Mattias Jägstedt Halmstad OK 00:54:08 89,12
84 Jonas Selling Länna IF 00:55:33 93,39
85 Patrik Servin Långhundra IF 00:56:09 95,20
86 Jerker Drottenmyr Visborgs OK 00:56:11 95,31
88 Lars-Ola Bligård OK Vilse 87 00:57:46 100,09
89 Magnus Alinder Sjövalla FK 01:03:14 116,59
90 Robert Widmark Umeå OK 01:03:20 116,89
91 Fredrik Alzén Gustavsbergs OK 01:04:23 120,06
92 Anders H Johansson Göteborg-Majorna OK 01:07:21 129,02
93 Mats Thunwall Fagersta OK 01:10:00 137,02
95 Mattias Kovacic Frosta OK 01:16:13 155,79
96 Mattias Berglund Lidköpings VSK 01:21:06 170,53
97 Henrik Sahlström Främmestads IK 01:23:18 177,17
98 Filip Joelsson Gustavsbergs OK 01:29:21 195,44
99 Mattias Fredsberg OK Roxen 01:33:08 206,86
100 Henrik Hellborg Centrum OK 01:33:48 208,87
101 Andreas Carlsson OK Kolmården 01:34:07 209,83
Magnus Hedman Kungälvs OK

Annonser

Bagheera