Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Värmland 2017 etapp 4, medel - H65

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Lars Jakobsson Västerås SOK 00:30:15 34,20
3 Carl-Henry Andersson OK Orinto 00:30:52 36,42
4 Lars-Åke Wall OK Tisaren 00:31:39 39,23
5 Anders Åberg Tjällmo-Godegårds OK 00:31:41 39,35
6 Bo Herdersson Markbygdens OK 00:32:14 41,32
8 OLA Lindholm Köping-Kolsva OK 00:34:39 49,99
10 Lars Grankvist Täby OK 00:35:29 52,98
11 Hans Antonsson OK Löftan 00:36:34 56,87
12 Ingemar Gard Söders-Tyresö 00:36:41 57,28
13 Tommy Westerberg IF Hagen 00:37:27 60,03
14 Per Ivarsson Trollhättans SOK 00:37:42 60,93
15 Håkan Olsson Hjobygdens OK 00:38:29 63,74
16 Bengt Johansson OK Skogshjortarna 00:38:30 63,80
17 Göran Svenson SOK Viljan 00:38:37 64,22
18 Kenneth Wåhlberg OK Kåre 00:38:44 64,64
19 Mats Hemström Gävle OK 00:39:35 67,69
20 Björn Palm Lessebo OK 00:39:55 68,88
21 Göran Andersson OK Tylöskog 00:40:00 69,18
22 Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn 00:40:13 69,96
23 Roger Bergvik Växjö OK 00:40:20 70,38
24 Lars-Erik Hermansson OK Linné 00:40:35 71,28
26 Peter Rasmussen Nyköpings OK 00:41:03 72,95
27 Arne Johansson OK Ravinen 00:41:04 73,01
28 Kjell Martinsson OK Tranan 00:41:06 73,13
29 Lars Grehn Mullsjö SOK 00:41:45 75,46
30 Sören Svensson Sjövalla FK 00:42:02 76,48
31 Kent Eriksson Lerums SOK 00:42:05 76,66
32 Karl-Evert Svensson IF Hagen 00:42:15 77,25
33 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 00:42:19 77,49
34 Rolf Mührer Svaide Roma SOK 00:42:43 78,93
35 Torbjörn Karldén Kvillebyns SK 00:42:47 79,17
37 Hans Svenson SOK Viljan 00:43:05 80,24
39 Jörgen Nilsson Ronneby OK 00:44:31 85,39
40 Olle Bohman Hjärnarps OL 00:44:35 85,63
41 Lars Ström Tjällmo-Godegårds OK 00:44:57 86,94
43 Roalh Kleveland Kvillebyns SK 00:45:32 89,03
44 Stefan Millegård Sävedalens AIK 00:45:40 89,51
45 Christian Elvhage IF Thor 00:45:47 89,93
47 Torbjörn Lundberg Piteå IF Orientering 00:46:18 91,78
48 Christer Ljungdahl Hjärnarps OL 00:46:25 92,20
50 Karl-Gustav Larsson OK P4 00:46:39 93,04
51 Lennart Smedenmark Ronneby OK 00:46:56 94,06
52 Lennart Andersson Göteborgs Skidklubb 00:47:20 95,49
53 Sten Blomström IK Stern 00:47:52 97,40
54 Lennart Lundgen Avesta OK 00:47:53 97,46
55 Björn Abelsson Sundsvalls OK 00:48:04 98,12
56 Åke Persson Hjärnarps OL 00:49:30 103,26
58 Berndt Stenberg IFK Umeå 00:51:09 109,18
60 Matz Larsson Gustavsbergs OK 00:51:42 111,16
62 Kurt Eide Brandval/Kongsvinger OK 00:51:57 112,05
64 Karl-Göran Wahlström Almby IK 00:53:00 115,82
65 Tommy Lundqvist Bjursås OK 00:53:04 116,06
66 Mats Widesjö Stigmännen Karlshamns OK 00:53:33 117,79
67 Ulf Kjellin OK Hedströmmen 00:54:21 120,66
68 Nils-Arne Håkansson Stigmännen Karlshamns OK 00:54:27 121,02
69 Leif Wallenbro Väsby OK 00:54:31 121,26
70 Robert Svartholm Gammelstads IF 00:54:37 121,62
71 Mats Mårtensson Stora Tuna OK 00:55:09 123,53
73 Owe Nilsson Stigmännen Karlshamns OK 00:55:48 125,86
74 Lars-Inge Andersson OK Räven 00:55:59 126,52
75 Leonard Jansson Rasbo IK 00:56:02 126,70
76 Börje Ljungberg Umeå OK 00:56:41 129,03
77 Gert Olsson Tockarps IK 00:56:51 129,63
79 Tommy Wåhlin Västerås SOK 00:57:03 130,35
80 Jan-Erik Pålsson Uddevalla IS 00:57:04 130,41
81 Anders Kumlin IK Ymer 00:57:58 133,64
82 Christer Hellström Stora Tuna OK 00:58:05 134,06
83 Nils-Erik Bondesson Frosta OK 00:59:44 139,98
84 Björn Engström Lerums SOK 01:00:27 142,55
85 Kent Nilsson Andrarums IF 01:00:30 142,73
87 Bertil Senestad Finspångs SOK 01:01:14 145,36
90 Lars Johansson Malmö OK 01:02:20 149,30
91 Johan Källman Norbergs OK 01:04:19 156,42
93 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 01:04:27 156,90
97 Lars Persson OK Kompassen 01:06:52 165,57
98 Mats Håkansson Malmö OK 01:07:57 169,45
99 Lars-Gunnar Bengtsson Stigmännen Karlshamns OK 01:08:27 171,25
100 Lars Olov Carlheim Skarpnäcks OL 01:09:39 175,55
102 Bo Winander Järfälla OK 01:10:34 178,84
103 Willy Olsson Rävetofta OK 01:13:22 188,89
104 Per-Erik Jansson IF Thor 01:15:07 195,16
106 Bernhard Grenabo Hjobygdens OK 01:18:29 207,24
108 Tommy Held FK Åsen 01:23:09 223,98
Bernt Löfkvist Bjursås OK
Anders Malmberg Kvarnsvedens GOIF OK
Johnny Karlsson Uddevalla OK
Gunnar Magnusson Lunds OK
Lennart Gustavsson Jönköpings OK
Lars Strinnholm Östersunds OK

Annonser

Bagheera