Svenska Orienteringsförbundet

25mannamedeln - H21 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Gustav Bergman OK Ravinen 00:32:02 -3,56
3 Fredrik Bakkman IFK Göteborg 00:35:34 4,22
4 Johan Bäckman Malungs OK Skogsmårdarna 00:35:47 4,70
5 Rudolfs Zernis Ärla IF 00:37:13 7,85
6 Karl Walheim Ärla IF 00:37:22 8,19
7 Ivar Lundanes Södertälje-Nykvarn OF 00:37:33 8,59
8 Jonas Egger IK Hakarpspojkarna 00:38:20 10,31
9 Kent Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 00:38:36 10,90
10 Christian Tingström Göteborg-Majorna OK 00:38:41 11,09
11 Filip Dahlgren Hagaby GoIF Örebro 00:38:58 11,71
12 Johan Törnroth Hestra IF 00:39:04 11,93
13 Filip Grahn Hestra IF 00:39:05 11,97
14 Marcus Millegård Sävedalens AIK 00:39:06 12,00
16 Ludvig Åhlund Malungs OK Skogsmårdarna 00:39:16 12,37
17 Remo Ruch OK Kåre 00:39:22 12,59
18 Ludvig Eriksson Kils OK 00:39:30 12,88
19 Kalle Bergman OK Ravinen 00:39:35 13,07
20 Axel Wrådhe Attunda OK 00:40:07 14,24
21 Ruslan Glebov OK Ravinen 00:40:09 14,32
22 Mathias Hallmén OK Denseln 00:40:15 14,54
23 Erik Ivarsson Sandberg IFK Lidingö SOK 00:40:24 14,87
24 Filip Wadsten Halden SK 00:40:29 15,05
25 Simon Lundin Finspångs SOK 00:40:32 15,16
26 Simonas Krepsta IFK Mora OK 00:40:44 15,60
27 Sixten Walheim OK Rodhen 00:40:49 15,78
28 Niklas Aldén OK Linné 00:41:01 16,22
29 Matthias Niggli OK Tisaren 00:41:07 16,44
30 Joakim Andén Södertälje-Nykvarn OF 00:41:10 16,55
31 Johan Nordlund Malungs OK Skogsmårdarna 00:41:12 16,63
32 Loïc Capbern OK Hällen 00:41:49 17,99
33 Aleksei Alekseyonok IK Hakarpspojkarna 00:41:57 18,28
34 Moritz Döllgast Linköpings OK 00:42:07 18,65
35 Niklas Olofsson OK Pan-Kristianstad 00:42:09 18,72
37 Gustaf Sparrevik IK Hakarpspojkarna 00:42:20 19,12
37 Anders Hedberg Göteborg-Majorna OK 00:42:20 19,12
39 Göran Winblad Rehns BK 00:42:22 19,20
40 Daniel Roos Attunda OK 00:42:26 19,34
41 William Lind Malungs OK Skogsmårdarna 00:42:32 19,56
43 Jonas Merz Göteborg-Majorna OK 00:43:21 21,36
44 Oskar Sandberg Malungs OK Skogsmårdarna 00:43:33 21,80
45 Fredrik Nilsson OK Pan-Kristianstad 00:43:41 22,10
46 Emil Kalered OK Denseln 00:43:42 22,13
47 Oskar Daniels Attunda OK 00:44:06 23,02
48 Andreas Bergander Eksjö SOK 00:44:31 23,93
49 Dmitriy Mihalkin Sävedalens AIK 00:44:36 24,12
50 Loic Marty OK Hällen 00:45:15 25,55
51 Artem Panchenko IFK Mora OK 00:46:17 27,82
53 Hans Persson IFK Umeå 00:46:29 28,26
54 Filip Ossiansson IK Hakarpspojkarna 00:46:52 29,11
55 Oskar Andrén OK Tisaren 00:47:15 29,95
56 Andreas Jansson IK Hakarpspojkarna 00:47:16 29,99
57 Per Harald Havnen Johansen IFK Mora OK 00:47:19 30,10
58 Sebastian Inderst Eksjö SOK 00:47:37 30,76
59 Fredrik Ingelsson Rehns BK 00:49:07 34,06
60 Quentin Rauturier OK Hällen 00:49:53 35,75
61 Arnaud Perrin OK Denseln 00:51:23 39,06
62 Daniel Fehervari Söders-Tyresö 00:51:51 40,08
63 Ivan Kuchmenko Järla Orientering 00:58:55 55,65
Joakim Svensk Stora Tuna OK
Jakob Lööf Malungs OK Skogsmårdarna
Nicolas Rio OK Pan-Kristianstad

Annonser