Svenska Orienteringsförbundet

25mannamedeln - D16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Alicia Lundgren Växjö OK 00:27:30 8,18
2 Hilda Holmqvist Johansson IK Hakarpspojkarna 00:28:00 9,38
3 Klara Åkerman Sjöström Västerås SOK 00:28:03 9,50
4 Alva Sonesson Falköpings AIK OK 00:28:14 9,94
5 Ebba Lindell IF Thor 00:28:38 10,90
6 Petrina Costermans Järla Orientering 00:29:11 12,22
7 Lovisa Lager Halmstad OK 00:29:33 13,11
8 Elin Lindblad OK Djerf 00:29:41 13,43
9 Ellen Blennow Falköpings AIK OK 00:29:43 13,51
10 Signe Nilsson Nyköpings OK 00:29:49 13,75
11 Emma Ling IK Hakarpspojkarna 00:30:26 15,23
12 Tilda Östberg Stora Tuna OK 00:30:35 15,59
13 Moa Alsiö IF Hagen 00:30:56 16,43
14 Emilia Engel OK Ravinen 00:31:09 16,95
14 Kajsa Bogren Sundbybergs IK 00:31:09 16,95
16 Lovisa Wigertz Långhundra IF 00:31:41 18,24
17 Clara Samuelsson OK Vivill 00:32:06 19,24
18 Clara Dahl Härlövs IF 00:32:20 19,80
19 Elsa Aderstedt Althoff Kungälvs OK 00:32:40 20,60
20 Klara Andersson OK Orion 00:32:59 21,36
21 Hanna Lundberg OK Renen 00:33:05 21,60
22 Alma Vilhelmsson Falköpings AIK OK 00:33:09 21,76
23 Nina Persson Haninge SOK 00:33:10 21,80
24 Vera Chiusole Eksjö SOK 00:33:33 22,72
25 Ellika Groth Kungälvs OK 00:33:37 22,88
26 Matilda Lindh Sundbybergs IK 00:33:40 23,00
27 Alva Rytther Västerbergslagens OL 00:34:08 24,13
28 Lisa Olsson Torsås OK 00:34:16 24,45
30 Märta Ljungberg Sjövalla FK 00:34:54 25,97
31 Tilda Melkstam Lerums SOK 00:35:22 27,09
32 Kajsa Carlsson Wallum Sävedalens AIK 00:35:32 27,49
33 Ebba Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 00:35:38 27,73
34 Sara Wänström Finspångs SOK 00:35:51 28,25
35 Alma Hjertberg Hestra IF 00:35:54 28,37
37 Lovisa Johansson Karlskrona SOK 00:35:57 28,49
37 Julia Rangert IK Hakarpspojkarna 00:35:57 28,49
40 Amelie Rajan IFK Lidingö SOK 00:36:53 30,74
41 Tilda Golsäter Korsnäs IF OK 00:36:55 30,82
42 Tove Ringi OK Kåre 00:37:05 31,22
43 Elin Nilsson Andrarums IF 00:37:18 31,74
44 Agnes Broman OK Roslagen 00:37:20 31,82
45 Isabella Aumo Kungälvs OK 00:37:58 33,34
46 Ellen Sigvardson Bredaryds SOK 00:38:42 35,11
47 Hanna Gabrielsson Kungälvs OK 00:38:51 35,47
48 Ida Helgesson Hestra IF 00:38:52 35,51
50 Matilda Hagstrand Lerums SOK 00:39:04 35,99
51 Alice Palmgren Sundsvalls OK 00:39:14 36,39
52 Hillevie Svärd Strängnäs-Malmby OL 00:39:15 36,43
53 Olivia Asp IFK Göteborg 00:39:19 36,59
54 Tilde Engberg Härnösands OK 00:39:30 37,03
55 Vendela Lönkvist OK Vivill 00:39:49 37,79
56 Embla Cinthio Skåneslättens OL 00:40:04 38,39
57 Nellie Rydlund Hässleholms OK 00:40:09 38,59
58 Cecilia Lindgren OK Kåre 00:40:36 39,67
59 Linnea Wedberg-Kilnäs Sjövalla FK 00:41:04 40,80
61 Klara Höglund Eksjö SOK 00:41:51 42,68
62 Maja Porle Växjö OK 00:42:57 45,32
63 Ylva Johansson OK Djerf 00:43:04 45,61
64 Elin Edström Härnösands OK 00:44:01 47,89
67 Wilma Bergander Eksjö SOK 00:44:17 48,53
68 Emelie Wiberg Skogslöparna 00:44:32 49,13
69 Maja Tenghagen Härlövs IF 00:44:36 49,29
71 Sara Sundin Waxholms OK 00:45:07 50,53
72 Ida Johnsson OK Kåre 00:45:14 50,81
73 Julia Nordlander Sundsvalls OK 00:45:16 50,89
74 Tina Ljungqvist Lunds OK 00:45:20 51,06
76 Ida Wickberg OK Nolaskogsarna 00:46:32 53,94
77 Lovisa Moqvist Lerums SOK 00:47:35 56,46
78 Tilda Andersson Tullinge SK 00:48:20 58,27
80 Tove Frænell Sundsvalls OK 00:49:21 60,71
80 Elin Carlsson IK Trenne Ullared 00:49:21 60,71
82 Alma Leijon Härlövs IF 00:49:26 60,91
83 Linn Mauritzson Tolered-Utby Ol-klubb 00:49:54 62,04
85 Sanna Hedberg OK Södertörn 00:51:35 66,08
86 Maria Tikhonova Hellas Orientering 00:51:42 66,36
87 Tova Larsson Lerums SOK 00:52:06 67,32
88 Kristina Klingnéus IK Vikings OK 00:52:47 68,97
90 Kajsa Lindqvist Selånger SOK 00:53:11 69,93
91 Klara Bolin Tullinge SK 00:53:46 71,33
92 Thea Svensson IK Vikings OK 00:54:19 72,65
93 Matilda Johannesson Frölunda OL 00:54:23 72,81
94 Hanna Skoglund Sol Tranås 00:55:44 76,06
95 Emelie Rönnborg IK Uven 00:55:57 76,58
96 Vera Wallin Falköpings AIK OK 00:59:14 84,48
97 Clara Ehrnborn Andrarums IF 01:00:30 87,52
100 Linnea Bengtsson Falkenbergs OK 01:03:50 95,54
101 Elin Hugosson Lunds OK 01:05:22 99,22
102 Moa Sahlstedt Sol Tranås 01:09:12 108,44
103 Meja Eneljung IFK Göteborg 01:10:36 111,81
104 Alma Sand Västerbergslagens OL 01:11:05 112,97
105 Elsa Lampinen Selånger SOK 01:11:47 114,65
106 Elin Dahl Visborgs OK 01:14:13 120,50
107 Alva Larsson Umeå OK 01:15:21 123,23
108 Lina Pontén Selånger SOK 01:18:23 130,52
109 Karin Wedman Västerbergslagens OL 01:36:33 174,20
Nora Aroneng Hestra IF
Maria Logren Sjövalla FK
Sofia Wigle Södertälje-Nykvarn OF
Amelie Josefsson Skogslöparna
Katja Leickt Tullinge SK
Malin Kristiansson Trollhättans SOK
Thea Wennberg Skellefteå OK
Martina Braun Växjö OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
OK Orion