Svenska Orienteringsförbundet

25mannamedeln - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Johan Langerak Järfälla OK 00:23:57 13,16
2 Alfred Pettersson Mullsjö SOK 00:24:02 13,46
3 Jesper Lidmar Snättringe SK 00:24:05 13,64
4 Philip Carlsson Nyköpings OK 00:24:14 14,19
5 Joar Hertin IK Hakarpspojkarna 00:24:18 14,43
6 Samuel Pihlström OK Landehof 00:24:19 14,49
7 Carl Josefsson Sävedalens AIK 00:24:55 16,68
8 Linus Lundberg OK Bävern 00:25:26 18,56
9 Valter Pettersson OK Tisaren 00:25:37 19,23
10 David Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:25:41 19,47
11 Hugo Djurstedt Eksjö SOK 00:26:05 20,93
12 Benjamin Näslund Skogslöparna 00:26:35 22,75
13 Emil Öhlund IK Hakarpspojkarna 00:27:27 25,91
14 Maxim Omelchenko Karlskrona SOK 00:27:35 26,40
15 Emil Axelsson Lerums SOK 00:27:59 27,85
16 Kalle Åkerman Sjöström Västerås SOK 00:28:00 27,91
17 Duncan Robertson Svaide Roma SOK 00:28:03 28,10
18 Nils Körle OK Landehof 00:28:24 29,37
19 Arvid Aronsson OK Kroppefjäll 00:28:32 29,86
20 Johan Calleberg Snättringe SK 00:28:35 30,04
21 Viktor Jellvert Börjeson Göteborg-Majorna OK 00:28:41 30,40
22 Philip Forngren Täby OK 00:29:09 32,10
23 Isac Eriksson OK Nolaskogsarna 00:29:11 32,23
24 Gustav Träff NAIS Orienteringsklubb 00:29:35 33,68
25 Henrik Petrisi Västerbergslagens OL 00:30:21 36,48
26 Jakob Sjöberg Gävle OK 00:30:35 37,33
27 Isak Hagberg Kalmar OK 00:30:37 37,45
28 Mattias Österdahl Visborgs OK 00:30:42 37,75
30 Aron Östangård Gamleby OK 00:30:53 38,42
31 Viktor Waernqvist NAIS Orienteringsklubb 00:30:57 38,66
32 Simon Svahn Eksjö SOK 00:31:02 38,97
33 Linus Kristiansson Trollhättans SOK 00:31:03 39,03
34 Axel Nalbin Mullsjö SOK 00:31:10 39,45
35 Isak Olsson Stigsökarna 00:31:11 39,51
36 Mattis Persson Eksjö SOK 00:31:14 39,70
37 Axel Lundgren Sundsvalls OK 00:31:17 39,88
38 Gustav Ohlin OK Tranan 00:31:24 40,30
39 Hugo Jakobsson Eksjö SOK 00:31:29 40,61
40 Albin Kårén Sundsvalls OK 00:31:55 42,19
41 Gustav Wirén Attunda OK 00:31:58 42,37
42 Hugo Ström Mullsjö SOK 00:31:59 42,43
43 Hugo Setthagen OK Tranan 00:32:01 42,55
44 Erik Hogedal Göteborg-Majorna OK 00:32:02 42,61
46 Felix Drejmo OK Landehof 00:32:12 43,22
47 Mattis Nilsson NAIS Orienteringsklubb 00:32:32 44,43
48 Ludvig Sigrand OK Södertörn 00:32:49 45,47
49 Felix Bäckstäde Visborgs OK 00:33:04 46,38
51 Arvid Backteman Lerums SOK 00:33:37 48,38
52 Karl Petersén OK Njudung 00:33:43 48,75
52 Edvin Nilsson Gotlands Bro OK 00:33:43 48,75
55 Hugo Mandinger Trollhättans SOK 00:34:40 52,21
56 Erik Bonek OK Linné 00:35:01 53,48
58 Joar Tryggö Trollhättans SOK 00:35:22 54,76
59 Jakob Nilsson Umeå OK 00:35:33 55,43
60 Jakob Wolfram Eksjö SOK 00:35:36 55,61
61 Sixten Ekbladh Sol Tranås 00:35:40 55,85
62 Johan Holmberg IF Hagen 00:35:41 55,91
63 Samuel Lindén Attunda OK 00:35:42 55,97
64 Emils Zernis Ärla IF 00:36:40 59,49
67 Mattias Levin Svaide Roma SOK 00:37:45 63,44
68 Oscar Wall Jungbjer Göteborgs SK 00:37:55 64,05
69 Jakob Gadefors Nau Haninge SOK 00:37:56 64,11
70 Noah Bechtel FK Friskus-Varberg 00:37:58 64,23
71 Hannes Lindahl Sundsvalls OK 00:38:08 64,84
72 Gabriel Öhgren Sävedalens AIK 00:38:32 66,30
73 Olle Kallerbäck Emmaboda Verda OK 00:38:39 66,72
74 Jakob Gunnarsson Lerums SOK 00:38:42 66,90
75 Viggo Hjerne Tumba-Mälarhöjden OK 00:38:53 67,57
76 Jakob Wilhelmsson Karlskrona SOK 00:39:45 70,73
77 Per Nordholm Sävedalens AIK 00:40:25 73,16
78 Ivan Kunin Hellas Orientering 00:41:00 75,29
79 Erik Nilsson Gotlands Bro OK 00:42:28 80,63
80 Albin Lindgren Visborgs OK 00:42:38 81,24
81 Albin Lindskog OK Ravinen 00:43:14 83,42
82 Alfred Erdelius IF Rigor 00:43:48 85,49
83 Karl Granath OK Kåre 00:44:05 86,52
84 Emil Ravakko Sävedalens AIK 00:44:18 87,31
85 Edvin Strandberg Kalmar OK 00:44:52 89,37
86 Tim Dalheimer IK Vikings OK 00:45:00 89,86
87 Erik Larsson IFK Mora OK 00:45:12 90,59
88 Jonathan Konradsson Kalmar OK 00:45:16 90,83
89 Edvin Borne Frölunda OL 00:45:31 91,74
90 Linus Boström OK Alehof 00:45:34 91,93
91 William Björkman Växjö OK 00:45:52 93,02
92 John Wolgast Snättringe SK 00:46:21 94,78
93 Zebastian Arfwedson Frölunda OL 00:46:26 95,08
94 Albin Hainke Snättringe SK 00:46:33 95,51
95 Albin Persson Halmstad OK 00:47:16 98,12
96 Simon Fogelström Torsås OK 00:47:40 99,58
97 Axel Flordal Katrineholms OK 00:47:44 99,82
98 Ludvig Carlbom Ulricehamns OK 00:50:26 109,66
100 Simon Nordberg Göteborg-Majorna OK 00:53:11 119,68
101 Samuel Låstbom Härlövs IF 00:53:21 120,29
102 Brian Ahlm Andrarums IF 00:54:42 125,21
103 Jonas Björs Ljusdals OK 00:54:44 125,33
104 Arvid Lundqvist Halmstad OK 00:58:08 137,72
105 Lukas Gustafsson IK Ymer 00:59:21 142,15
106 Oskar Bütikofer Ljusdals OK 01:00:45 147,25
107 Rasmus Johansson Fjordside Sävedalens AIK 01:01:00 148,16
108 Melvin Nilsson Härlövs IF 01:02:40 154,24
109 Erik Johansson OK Alehof 01:06:17 167,42
110 Olle Klingberg Göteborg-Majorna OK 01:07:57 173,49
111 Anton Holm OK Djerf 01:10:14 181,81
112 Samuel N Johansson OK Nolaskogsarna 01:11:40 187,03
113 Arvid Henning Härnösands OK 01:11:54 187,88
114 Alexander Bromander Falköpings AIK OK 01:13:11 192,56
115 Erik Thoresson Andrarums IF 01:13:24 193,35
116 Tobias Farbrot Göteborg-Majorna OK 01:16:55 206,16
117 Wilmer Holmqvist Sjövalla FK 01:20:53 220,62
118 Gustav Harryson OK Skogshjortarna 01:22:20 225,90
119 Lukas Magnerfelt Falköpings AIK OK 01:24:13 232,76
120 Rasmus Johansson Nybro OK 01:42:48 300,00
David Bern Snättringe SK
William Wassenius Uddevalla OK
Fabian Andersson Andrarums IF
Gustav Östensson OK Tranan
Anton Svensson Hässleholms OK
Lukas Johansson Sundsvalls OK
Erik Lidström Lauri Snättringe SK
Allan Hedberg Lunds OK

Annonser