Svenska Orienteringsförbundet

25mannamedeln - D14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Ida Eskilsson IK Hakarpspojkarna 00:21:18 15,91
3 Tilda Palm IK Hakarpspojkarna 00:23:27 23,36
4 Eleonora Alinder Sjövalla FK 00:23:34 23,77
5 Maja Bergqvist Korsnäs IF OK 00:23:52 24,81
6 Vendela Söderqvist OK Kåre 00:24:35 27,29
7 Sabina Aumo Kungälvs OK 00:24:41 27,64
8 Elisabeth Larsson OK Södertörn 00:26:11 32,84
9 Agnes Djurstedt Eksjö SOK 00:26:21 33,42
10 Tove Sjöberg Tullinge SK 00:26:33 34,11
11 Elsa Karlsson OK Landehof 00:27:26 37,17
12 Fredrika Nordquist Täby OK 00:28:02 39,25
13 Moa Skoog Falköpings AIK OK 00:28:29 40,81
14 Wilma Leickt Tullinge SK 00:28:58 42,49
15 Elin Näslund OK Nolaskogsarna 00:29:13 43,35
16 Hanna Öberg Gamleby OK 00:29:45 45,20
17 Elsa Lindahl Härnösands OK 00:30:02 46,19
18 Ida Waernqvist NAIS Orienteringsklubb 00:30:25 47,51
19 Enni Lindskog OK Älme 00:30:30 47,80
20 Amanda Granqvist OK Ravinen 00:31:05 49,83
21 Tove Vallerius Gamleby OK 00:31:27 51,10
22 Maja Graad IF Rigor 00:31:28 51,16
23 Aleksandra Nitsch Kalmar OK 00:31:34 51,50
24 Klara Persson Halmstad OK 00:32:07 53,41
25 Lea Edvardsson Umeå OK 00:32:34 54,97
26 Emmy Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:32:40 55,32
27 Thilda Seldén IF Rigor 00:33:26 57,97
28 Irmelie Enström Sundsvalls OK 00:33:33 58,38
29 Wilma Thornell Surahammars SOK 00:33:41 58,84
30 Olivia Grönkvist Jönköpings OK 00:33:45 59,07
31 Filippa Söderberg Kalmar OK 00:34:08 60,40
32 Malin Kindbom IF Hagen 00:34:24 61,33
33 Siri Larsen Tolered-Utby Ol-klubb 00:34:31 61,73
34 Linnea Rydlund Hässleholms OK 00:34:40 62,25
35 Lisa Olm Kils OK 00:34:43 62,42
36 Jonna Lindblad OK Djerf 00:34:51 62,89
37 Olga Rindeskog Västerbergslagens OL 00:34:56 63,17
38 Alice Larsson Umeå OK 00:34:57 63,23
39 Stella Rangert IK Hakarpspojkarna 00:35:01 63,46
40 Katja Gustafsson Trosabygdens OK 00:35:05 63,69
41 Karolina Bergh Papasikas Skarpnäcks OL 00:35:10 63,98
42 Julia Westh Mullsjö SOK 00:35:11 64,04
43 Kajsa Ivarsson Västerbergslagens OL 00:35:19 64,50
44 Ella Persson Eksjö SOK 00:35:23 64,73
45 Lovisa Göstas Källman Söders-Tyresö 00:35:48 66,18
46 Ida Bruhn IF Rigor 00:35:49 66,24
47 Elsa Granholm Sundsvalls OK 00:35:51 66,35
48 Ebba Thern OK Skogshjortarna 00:35:59 66,81
49 Emma Eliasson FK Friskus-Varberg 00:36:00 66,87
50 Anna Svarfvar Sjövalla FK 00:36:04 67,10
51 Linn Wennberg Skellefteå OK 00:36:06 67,22
52 Tindra Jonsson Skarpnäcks OL 00:36:08 67,33
53 Vera Pettersson Falköpings AIK OK 00:36:39 69,13
54 Ronja Andersson Trollhättans SOK 00:36:54 69,99
55 Ida Bengtsson OK Alehof 00:37:26 71,84
56 Elin Axelsson Mullsjö SOK 00:37:42 72,77
57 Astrid Rex Sundsvalls OK 00:38:39 76,06
58 Nora Westerlund OK Nolaskogsarna 00:38:54 76,93
60 Maja Karmstig FK Friskus-Varberg 00:39:30 79,01
61 Ebba Andersson Sundsvalls OK 00:39:55 80,45
63 Cecilia Hector Snättringe SK 00:40:02 80,86
64 Tilda Hagelberg Eksjö SOK 00:41:11 84,84
65 Edith Fållsten Hagaby GoIF Örebro 00:41:34 86,17
66 Nora Engström OK Nolaskogsarna 00:42:26 89,18
67 Hanna Stalebrant Gamleby OK 00:42:28 89,29
68 Unni Granfors IF Rigor 00:42:34 89,64
69 Ella Turesson OK Renen 00:42:56 90,91
70 Alma Appelgren Trollhättans SOK 00:44:36 96,69
71 Lisa Jakobsson Sundsvalls OK 00:45:06 98,42
72 Ellen Andersson Hagaby GoIF Örebro 00:45:30 99,81
73 Emilia Johnsson OK Kåre 00:46:38 103,74
75 Emma Johansson Sundsvalls OK 00:46:49 104,38
76 Wilma Pettersson OK Kullingshof 00:47:30 106,74
78 Matilda Holm OK Djerf 00:48:27 110,04
79 Johanna Fredrixon OK Skogshjortarna 00:50:11 116,05
80 Ella Sandberg Alfta-Ösa OK 00:52:09 122,87
81 Emma Willborg Falkenbergs OK 00:53:51 128,76
83 Klara Bäckstäde Visborgs OK 00:56:09 136,73
84 Maja Inghammar Hestra IF 00:57:11 140,32
85 Thea Lennartsson Järfälla OK 00:57:17 140,66
86 Kajsa Träff NAIS Orienteringsklubb 00:59:19 147,71
87 Emelie Forslund Kristinehamns OK 01:01:31 155,34
88 Meja Berger Ankarsrums OK 01:02:04 157,25
89 Linnea Leijon Härlövs IF 01:10:03 184,93
90 Julia Arvidsson IF Rigor 01:12:24 193,07
91 Ellen Olovsson Gamleby OK 01:15:18 203,13
92 Linn Nilsson Söders-Tyresö 01:19:22 217,23
Tindra Molin Falköpings AIK OK
Hanny Edström Härnösands OK
Lydia Hylander Tumba-Mälarhöjden OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF