O-Ringen Värmland 2017 etapp 3, lång - H50-2
- Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
- Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
|
|
Namn |
Klubb |
Tid |
Poäng |
|
1 |
Thomas Asp
|
IFK Göteborg |
00:36:30 |
11,64 |
|
2 |
Joakim Ingelsson
|
OK Hammaren |
00:37:22 |
13,68 |
|
3 |
Magnus Johansson
|
OK Löftan |
00:39:03 |
17,64 |
|
4 |
Anders Svensk
|
Tjällmo-Godegårds OK |
00:39:17 |
18,19 |
|
5 |
Per Mårtensson
|
OK Ravinen |
00:40:01 |
19,92 |
|
6 |
Peter Westin
|
Vittjärvs IK |
00:40:03 |
20,00 |
|
8 |
Mikael Westerberg
|
OK Kolmården |
00:42:29 |
25,73 |
|
8 |
Ola Hultin
|
OK Roslagen |
00:42:29 |
25,73 |
|
12 |
Thomas Johannesson
|
Ronneby OK |
00:43:06 |
27,18 |
|
15 |
Jan Näslund
|
OK Nolaskogsarna |
00:44:07 |
29,57 |
|
16 |
Olle Lindman
|
Finspångs SOK |
00:45:11 |
32,08 |
|
17 |
Anders Yngström
|
Göteborg-Majorna OK |
00:45:19 |
32,40 |
|
18 |
Jesper Hansson Lagerberg
|
OK Södertörn |
00:45:36 |
33,06 |
|
19 |
Pär Stål
|
Västerbergslagens OL |
00:45:39 |
33,18 |
|
20 |
Stefan Thellsén
|
OK Roxen |
00:45:48 |
33,54 |
|
21 |
Jonas Giding
|
Vallentuna-Össeby OL |
00:46:11 |
34,44 |
|
22 |
Gunnar Melin
|
OK Kolmården |
00:46:21 |
34,83 |
|
23 |
Per Wollbrand
|
OK Ravinen |
00:46:35 |
35,38 |
|
25 |
Anders Wadsten
|
OK Landehof |
00:47:21 |
37,19 |
|
26 |
Magnus Rajan
|
IFK Lidingö SOK |
00:47:29 |
37,50 |
|
27 |
Lars Johansson
|
Karlsbyhedens OK |
00:47:34 |
37,70 |
|
29 |
Henrik Pettersson
|
OK Roxen |
00:47:58 |
38,64 |
|
30 |
Henrik Nordholm
|
Sävedalens AIK |
00:48:08 |
39,03 |
|
31 |
Magnus Karlsson
|
OK Landehof |
00:48:10 |
39,11 |
|
32 |
Peter Albrektsson
|
OK Ravinen |
00:48:23 |
39,62 |
|
33 |
Anders Dalhammer
|
OK Roxen |
00:48:52 |
40,76 |
|
35 |
Håkan Axelsson
|
FK Göingarna |
00:49:27 |
42,13 |
|
36 |
Per Gustås
|
Linköpings OK |
00:49:29 |
42,21 |
|
37 |
Bengt Johansson
|
FK Friskus-Varberg |
00:50:00 |
43,43 |
|
38 |
Ingvar Isaksson
|
Seskarö IF |
00:50:21 |
44,25 |
|
39 |
Erik Berggren
|
Tullinge SK |
00:50:26 |
44,45 |
|
41 |
Fredrik Stenebo
|
Attunda OK |
00:51:21 |
46,61 |
|
42 |
Lars Magnusson
|
OK Landehof |
00:51:51 |
47,78 |
|
44 |
Kalle Persson
|
OK Österåker |
00:52:17 |
48,80 |
|
44 |
Johan Möller
|
OK Linné |
00:52:17 |
48,80 |
|
46 |
Anders L Olsson
|
Gävle OK |
00:52:29 |
49,27 |
|
47 |
Kennet Nilsson
|
OK Älvsjö-Örby |
00:52:52 |
50,18 |
|
48 |
Anders Lillieström
|
OK Roxen |
00:52:57 |
50,37 |
|
49 |
Pontus Eriksson
|
Strängnäs-Malmby Ol |
00:53:00 |
50,49 |
|
51 |
Anders Lamm
|
Frölunda OL |
00:53:30 |
51,67 |
|
52 |
Patrik Ottosson
|
Gävle OK |
00:53:34 |
51,83 |
|
53 |
Mats Carlsson
|
Sundbybergs IK |
00:53:44 |
52,22 |
|
54 |
Anders Karlsson
|
Snättringe SK |
00:54:14 |
53,40 |
|
55 |
Richard Blom
|
Frölunda OL |
00:54:30 |
54,02 |
|
56 |
Ragnar Uppström
|
FK Herkules |
00:54:31 |
54,06 |
|
57 |
Frans Wickbom
|
I 19 IF |
00:54:35 |
54,22 |
|
58 |
Clas Engström
|
OK Nolaskogsarna |
00:55:18 |
55,91 |
|
60 |
Göran Längheim
|
Tullinge SK |
00:56:13 |
58,07 |
|
63 |
Lars G Berggren
|
OK Älvsjö-Örby |
00:57:18 |
60,62 |
|
64 |
Göran Jonsson
|
Sundbybergs IK |
00:57:30 |
61,09 |
|
65 |
Bo Lauri
|
Snättringe SK |
00:57:36 |
61,32 |
|
66 |
Johan Andersson
|
Valbo AIF |
00:57:49 |
61,83 |
|
67 |
Jan Christoffersson
|
OK Renen |
00:57:54 |
62,03 |
|
68 |
Håkan Redtzer
|
Attunda OK |
00:58:13 |
62,78 |
|
69 |
Mikael Wirén
|
Attunda OK |
00:58:40 |
63,84 |
|
70 |
Lars Olsson
|
OK Linné |
00:58:48 |
64,15 |
|
71 |
Lars-Gunnar Wallenius
|
Frölunda OL |
00:59:31 |
65,84 |
|
72 |
Peter Berggren
|
OK Kolmården |
00:59:46 |
66,43 |
|
73 |
Ola Bovallius
|
Järfälla OK |
01:00:30 |
68,15 |
|
75 |
Lennart Swahn
|
Sundbybergs IK |
01:02:01 |
71,72 |
|
76 |
Anders Johansson
|
NAIS Orienteringsklubb |
01:02:03 |
71,80 |
|
77 |
Patrik Steen
|
OK Enen |
01:02:26 |
72,71 |
|
78 |
Hans Olsen
|
Sundbybergs IK |
01:02:59 |
74,00 |
|
79 |
Hans Nilsson
|
Kungälvs OK |
01:03:25 |
75,02 |
|
80 |
Stefan Martelius
|
Attunda OK |
01:04:09 |
76,75 |
|
81 |
Thomas Borne
|
Frölunda OL |
01:04:14 |
76,94 |
|
85 |
Jan Asketun
|
OK Roxen |
01:05:35 |
80,12 |
|
86 |
Per Wolgast
|
Snättringe SK |
01:05:49 |
80,67 |
|
88 |
Hans Jonsson
|
Väsby OK |
01:06:43 |
82,79 |
|
90 |
Peter Landén
|
Gustavsbergs OK |
01:07:51 |
85,46 |
|
91 |
Conny Bruhn
|
Boxholm-Mjölby OL |
01:07:54 |
85,58 |
|
93 |
Anders Gustafsson
|
FK Friskus-Varberg |
01:08:22 |
86,68 |
|
95 |
Stefan Seo
|
Hellas Orientering |
01:08:26 |
86,83 |
|
96 |
Jörgen Hector
|
Snättringe SK |
01:09:08 |
88,48 |
|
97 |
Jonatan Lindell
|
Gustavsbergs OK |
01:09:19 |
88,91 |
|
98 |
Thomas Gustafsson
|
Göteborg-Majorna OK |
01:09:32 |
89,42 |
|
100 |
Conny Forsberg
|
Långhundra IF |
01:10:16 |
91,15 |
|
101 |
Jonas Sjöberg
|
Göteborg-Majorna OK |
01:10:27 |
91,58 |
|
103 |
Johan Sköld
|
Järfälla OK |
01:12:17 |
95,90 |
|
104 |
Thomas Bäckström
|
IF Rigor |
01:13:04 |
97,75 |
|
105 |
Leif Hagman
|
IK Uven |
01:13:54 |
99,71 |
|
106 |
Torbjörn Grahn
|
IK Uven |
01:14:27 |
101,00 |
|
107 |
Eric Huijsers
|
Hammarby IF OF |
01:15:15 |
102,89 |
|
109 |
Martin Thunberg
|
OK Alehof |
01:17:38 |
108,50 |
|
110 |
Kjell Nordqvist
|
Waxholms OK |
01:18:10 |
109,76 |
|
111 |
Sven Öhrnerling
|
OK Renen |
01:18:23 |
110,27 |
|
112 |
Nils Eklöw
|
OK Södertörn |
01:20:08 |
114,39 |
|
113 |
Mats Dahlrot
|
IK Uven |
01:21:32 |
117,68 |
|
114 |
Lars Ljungberg
|
Sjövalla FK |
01:29:36 |
136,68 |
|
115 |
Patrick Djerf
|
Lerums SOK |
01:36:09 |
152,10 |
|
|
Ahti Aasa
|
Övertorneå IF |
|
|