Svenska Orienteringsförbundet

Ungdoms-SM, lång - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Viktor Svensk Stora Tuna OK 00:42:40 7,35
2 Elias Tidevall Skogsluffarnas OK 00:45:10 12,12
3 Simon Frisk Gustavsbergs OK 00:45:49 13,36
4 Benjamin Näslund Skogslöparna 00:47:16 16,13
5 Joar Hertin IK Hakarpspojkarna 00:48:19 18,13
6 Samuel Pihlström OK Landehof 00:48:27 18,39
7 Olof Ljunggren Linköpings OK 00:48:41 18,83
8 Lucas Fredman OK Älvsjö-Örby 00:48:44 18,93
9 Jesper Lidmar Snättringe SK 00:49:21 20,11
10 Linus Kristiansson Trollhättans SOK 00:49:46 20,90
11 Carl Josefsson Sävedalens AIK 00:49:53 21,12
12 Albin Falk Nyköpings OK 00:51:51 24,88
13 Viktor Waernqvist NAIS Orienteringsklubb 00:52:29 26,09
14 Philip Carlsson Nyköpings OK 00:52:36 26,31
15 Hugo Djurstedt Eksjö SOK 00:52:43 26,53
16 Alfred Pettersson Mullsjö SOK 00:52:58 27,01
17 Hugo Setthagen OK Tranan 00:53:28 27,97
18 Arvid Westerberg OK Kolmården 00:53:55 28,83
19 Johan Calleberg Snättringe SK 00:54:21 29,65
20 Anton Silier Järfälla OK 00:54:56 30,77
21 Albin Toll OK Njudung 00:55:07 31,12
22 Erik Hogedal Göteborg-Majorna OK 00:55:20 31,53
23 Isac Eriksson OK Nolaskogsarna 00:55:42 32,23
24 Arvid Umegård Långhundra IF 00:55:56 32,68
25 Ludvig Holmqvist OK Tor 00:56:32 33,82
26 Arvid Roos OK Linné 00:56:37 33,98
27 Mattias Hane OK Tyr 00:57:39 35,95
28 Emanuel Herberthson Linköpings OK 00:57:46 36,18
29 Hugo Jakobsson Eksjö SOK 00:57:49 36,27
30 Tim Dalheimer IK Vikings OK 00:59:15 39,01
31 Andreas Näslund Västerås SOK 00:59:36 39,68
32 Leo Johansson OK Kolmården 01:00:28 41,33
33 Gustav Björklund IFK Mora OK 01:01:32 43,37
34 Gustav Träff NAIS Orienteringsklubb 01:01:56 44,13
35 Joar Tryggö Trollhättans SOK 01:02:11 44,61
36 Noa Sjöstrand Västerås SOK 01:02:56 46,04
37 Marcus Klasenius KFUM Örebro OK 01:04:01 48,11
38 Johan Langerak Järfälla OK 01:04:08 48,33
39 William Segura KFUM Örebro OK 01:04:39 49,32
40 Albin Berger Domnarvets GOIF 01:05:57 51,80
41 Elias Röstin Söders-Tyresö 01:06:39 53,14
42 Alexander Schandl OK Södertörn 01:06:41 53,20
43 Jacob Moberg Helsingborgs SOK 01:07:13 54,22
44 Johannes Green Almby IK 01:07:40 55,08
45 Jakob Sjöberg Gävle OK 01:07:59 55,68
46 Duncan Robertson Svaide Roma SOK 01:08:09 56,00
47 Axel Leijon Thorell Långhundra IF 01:09:53 59,31
48 Gustav Perman OK Tyr 01:10:34 60,61
49 Per Nordholm Sävedalens AIK 01:10:46 61,00
50 Adrian Skobe Kalmar OK 01:10:52 61,19
51 Jonatan Ståhl Sundbybergs IK 01:11:04 61,57
52 Albin Kårén Sundsvalls OK 01:11:57 63,26
53 Axel Orrhede Helsingborgs SOK 01:12:29 64,27
54 Melker Forsberg KFUM Örebro OK 01:12:42 64,69
55 Casper Hedar OK Tor 01:13:06 65,45
56 Mattis Persson Eksjö SOK 01:13:29 66,18
57 Ludvig Zaar Lunds OK 01:13:32 66,28
58 Casper Vånsjö Arboga OK 01:14:38 68,38
59 August Abrahamsson Gällstadbygdens SOK 01:15:17 69,62
60 Noah Bechtel FK Friskus-Varberg 01:15:23 69,81
61 Simon Svahn Eksjö SOK 01:15:32 70,10
62 Niklas Svensson Järfälla OK 01:15:40 70,35
63 Olle Bergstedt Markbygdens OK 01:15:58 70,92
64 Elias Bergenfur IK Vikings OK 01:16:07 71,21
65 Samuel Eriksson Eds SK 01:16:24 71,75
65 Oskar Stenvi OK Linné 01:16:24 71,75
67 Samuel Stålnäbb Domnarvets GOIF 01:17:24 73,66
68 Johan Alpberg Almby IK 01:24:37 87,44
69 Albin Lindgren Visborgs OK 01:26:55 91,83
70 Pontus Eriksson Hjärnarps OL 01:27:06 92,18
71 Fredrik Hansson Täby OK 01:27:38 93,20
72 Allan Hedberg Lunds OK 01:31:04 99,75
73 Gustav Östensson OK Tranan 01:35:16 107,77
74 Mattias Levin Svaide Roma SOK 01:36:02 109,24
75 Edvin Hägglund OK Nolaskogsarna 01:37:50 112,67
76 Oscar Palm OK Linné 01:38:29 113,91
77 Mattias Österdahl Visborgs OK 01:43:02 122,60
78 Axel Eriksson OK Löftan 01:57:30 150,22
79 Anton Segerman IF Thor 02:01:44 158,30
Adrian Vartia OK Löftan
Victor Sadarangani Järla Orientering
Edvin Nilsson Gotlands Bro OK
Simon Giselsson Ronneby OK
Charlie Eliasson Dalaportens OL
Tobias Erixon OK Kullingshof
Markus Österlund Västerås SOK
Daniel Ståhl Järbo OK
Johannes Bladh Tullinge SK
Aron Thorén Ronneby OK
Albin Kronkvist Örkelljunga FK
Tobias Carlstedt Hjärnarps OL
Gustav Åman OK Vilse 87
Pontus Lindgren Västerås SOK

Annonser