Svenska Orienteringsförbundet

Ungdoms-SM, lång - D15

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Hanna Lundberg OK Renen 00:39:15 4,84
2 Emma Ling IK Hakarpspojkarna 00:44:50 13,79
3 Kajsa Bogren Sundbybergs IK 00:46:25 16,33
4 Agnes Lindblom Malmö OK 00:46:36 16,62
5 Hilda Holmqvist Johansson IK Hakarpspojkarna 00:47:06 17,42
6 Nina Persson Haninge SOK 00:47:34 18,17
7 Sofia Ivers Attunda OK 00:47:59 18,84
8 Alma Gustafsson SOK Aneby 00:49:16 20,89
9 Emma Eriksson Eksjö SOK 00:50:04 22,17
10 Thea Fagerström IFK Göteborg 00:50:08 22,28
11 Klara Andersson Domnarvets GOIF 00:51:03 23,75
12 Alma Hjertberg Hestra IF 00:51:38 24,68
13 Tilda Golsäter Korsnäs IF OK 00:52:38 26,29
14 Lovisa Gustafsson KFUM Örebro OK 00:53:25 27,54
15 Matilda Lindh Sundbybergs IK 00:53:46 28,10
16 Tove Ringi OK Kåre 00:53:58 28,42
17 Emma Lilje Gävle OK 00:54:03 28,56
18 Lisa Olsson Torsås OK 00:54:05 28,61
19 Märta Ljungberg Sjövalla FK 00:54:08 28,69
20 Nicolina Moberg OK Tyr 00:54:22 29,06
21 Ida Hofstedt Täby OK 00:54:27 29,20
22 Alice Marmelid OK Roxen 00:54:39 29,52
23 Amelie Rajan IFK Lidingö SOK 00:54:41 29,57
24 Ebba Lindell IF Thor 00:55:06 30,24
25 Lovisa Moqvist Lerums SOK 00:55:29 30,85
26 Emilia Bergström OK Rodhen 00:55:59 31,65
27 Amelie Josefsson Skogslöparna 00:56:07 31,87
28 Thea Wennberg Skellefteå OK 00:56:24 32,32
29 Clara Samuelsson OK Vivill 00:56:32 32,54
30 Elin Rindstig SOK Viljan 00:56:46 32,91
31 Elin Emilsson OK Skogsfalken 00:57:23 33,90
32 Nellie Rydlund Hässleholms OK 00:57:56 34,78
33 Elsa Nilsson Domnarvets GOIF 00:59:06 36,65
34 Sara Möller OK Södertörn 00:59:28 37,23
35 Frida Andersson Segersta OK 00:59:32 37,34
36 Agnes Malmgren Ockelbo OK 00:59:38 37,50
37 Hanna Roth Linköpings OK 00:59:45 37,69
38 Klara Johansson Västvärmlands OK 01:00:02 38,14
39 Sofie Franzén Almby IK 01:00:12 38,41
40 Embla Cinthio Skåneslättens OL 01:00:26 38,78
41 Vilde Jonsson Wold Sundbybergs IK 01:00:50 39,42
42 Amanda Karmetun OK Njudung 01:01:05 39,83
43 Elin Hugosson Lunds OK 01:01:08 39,91
44 Cornelia Ivarsson OK Hammaren 01:01:33 40,57
45 Emely Weihart Hestra IF 01:02:24 41,93
46 Maria Logren Sjövalla FK 01:02:54 42,74
47 Hillevie Svärd Strängnäs-Malmby OL 01:03:26 43,59
48 Olivia Asp IFK Göteborg 01:03:29 43,67
49 Anna Aasa Övertorneå IF 01:03:41 43,99
50 Elin Nilsson Andrarums IF 01:03:48 44,18
51 Therese Nilsson OK Österåker 01:04:26 45,19
52 Ebba Lind OK Skärmen 01:05:33 46,98
53 Hanna Gabrielsson Kungälvs OK 01:05:55 47,57
54 Linn Mauritzson Tolered-Utby Ol-klubb 01:06:56 49,20
55 Elsa Bäsén IF Thor 01:07:11 49,60
56 Linn Karlsson OK Vilse 87 01:07:56 50,80
57 Ellinor Hamberg Järfälla OK 01:08:10 51,17
58 Karin Wedman Västerbergslagens OL 01:08:26 51,60
59 Ellen Killmey Vittjärvs IK 01:09:10 52,78
60 Julia Nordlander Sundsvalls OK 01:09:53 53,92
61 Ingrid Olsson OK Tor 01:10:31 54,94
62 Thea Svensson IK Vikings OK 01:10:41 55,21
63 Ester Laudon Vännäs OK 01:10:53 55,53
64 Sofia Djerf Västerbergslagens OL 01:11:39 56,75
65 Lovisa Hambäck Långhundra IF 01:12:05 57,45
66 Sofia Palm FK Boken 01:12:12 57,64
67 Irma Svensson OK Klyftamo 01:14:08 60,73
68 Alma Hellström Attunda OK 01:15:08 62,34
69 Sofia Lundkvist OK Vargen 01:16:01 63,75
70 Sara Hede Södertälje-Nykvarn OF 01:16:30 64,53
71 Lilian Palm HJS-Vansbro OK 01:17:12 65,65
72 Petronella Hedenlund Täby OK 01:18:02 66,98
73 Isabella Joons Leksands OK 01:18:17 67,38
73 Felicia Lorén OK Landehof 01:18:17 67,38
75 Sanna Hedberg OK Södertörn 01:18:36 67,89
76 Elsa Albinsson OK Tyr 01:20:05 70,27
77 Ellen Sigvardson Bredaryds SOK 01:20:09 70,37
78 Ester Olofsson OK Storsjön 01:20:59 71,71
79 Ida Hallin Surahammars SOK 01:22:36 74,30
80 Tuva Falk Sundbybergs IK 01:22:47 74,59
81 Ellen Grantinger IF Thor 01:22:54 74,78
82 Elin Netz OK Kolmården 01:23:57 76,46
83 Tilda Lagerhäll Rehns BK 01:24:59 78,12
84 Agnes Edgren Skarpnäcks OL 01:25:11 78,44
85 Elsa Forsgren Västerbergslagens OL 01:27:49 82,66
86 Tove Frænell Sundsvalls OK 01:28:28 83,70
87 Moa Engström OK Renen 01:28:43 84,10
88 Hanna Ring Ronneby OK 01:29:28 85,30
89 Siri Berglund Linköpings OK 01:31:50 89,09
90 Linnea Persson Valbo AIF 01:32:29 90,13
91 Sofia Edvardsson Järfälla OK 01:34:44 93,74
92 Alice Hallmén Järfälla OK 01:35:52 95,55
93 Malin Hansson Täby OK 01:36:13 96,12
94 Katja Leickt Tullinge SK 01:36:32 96,62
95 Ylva Johansson OK Djerf 01:38:00 98,97
96 Emilia Österlund IK Ymer 01:39:39 101,62
97 Emmie Lindbäck OK Renen 01:40:51 103,54
98 Emma Ivarsson OK Kullingshof 01:42:49 106,69
99 Sara Hertegren Järfälla OK 01:55:22 126,80
Ella Karlsson Snättringe SK
Erica Bogren IF Hagen
Ida Larsson Västerås SOK
Sofia Wigle Södertälje-Nykvarn OF
Klara Andersson OK Orion
Maja Sandvik Attunda OK
Tilda Wiklund Falköpings AIK OK

Annonser

Mila