Svenska Orienteringsförbundet

Ungdomsseriefinalen i Stockholm - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Jesper Lidmar Snättringe SK 00:12:26 16,04
2 Danila Khohlov Hellas Orientering 00:12:59 20,03
3 Lucas Fredman OK Älvsjö-Örby 00:13:10 21,36
4 Anton Silier Järfälla OK 00:13:20 22,57
5 Robert Olsson Kihlborg IFK Lidingö SOK 00:13:57 27,04
6 Johan Lundbäck Järfälla OK 00:14:04 27,88
6 Johan Calleberg Snättringe SK 00:14:04 27,88
8 Victor Sadarangani Järla Orientering 00:14:06 28,13
9 Lukas Werner IFK Lidingö SOK 00:14:12 28,85
10 Jakob Gadefors Nau Haninge SOK 00:14:13 28,97
11 Ivan Kunin Hellas Orientering 00:14:28 30,78
12 Erik Lidström Lauri Snättringe SK 00:15:06 35,38
13 Manne Hammarberg Järfälla OK 00:15:08 35,62
14 Johannes Bladh Tullinge SK 00:15:10 35,86
14 Samuel Lindén Attunda OK 00:15:10 35,86
16 Tim Sandgren Bromma-Vällingby SOK 00:15:24 37,55
17 Niklas Svensson Järfälla OK 00:15:37 39,12
18 Nils Forsberg Rundström IFK Enskede 00:15:40 39,49
19 Linus Halvorsen Skarpnäcks OL 00:16:01 42,02
20 John Wolgast Snättringe SK 00:16:07 42,75
21 Isak Westring Järfälla OK 00:16:28 45,29
22 Alvar Melin Haninge SOK 00:16:31 45,65
23 Lukas Gustafsson Järfälla OK 00:16:34 46,01
24 Albin Hainke Snättringe SK 00:16:37 46,37
25 Alfred Längheim Tullinge SK 00:16:38 46,50
26 Fredrik Hansson Täby OK 00:17:11 50,48
27 Simon Lundell OK Österåker 00:17:19 51,45
28 Adam Bratt Tullinge SK 00:17:26 52,30
29 Rasmus Klingberg Snättringe SK 00:17:36 53,50
30 Linus Berggren OK Älvsjö-Örby 00:18:13 57,98
32 Ludde Blom IFK Enskede 00:18:28 59,79
33 Melvin Jakobsson OK Södertörn 00:18:32 60,27
33 Andreas Boräng Snättringe SK 00:18:32 60,27
35 Johan Nordquist Järla Orientering 00:18:41 61,36
36 Albin Lindskog OK Ravinen 00:19:03 64,02
37 Viggo Hjerne Tumba-Mälarhöjden OK 00:19:26 66,80
38 Josef Franzén Snättringe SK 00:19:45 69,09
39 Ludvig Jarlemark IFK Lidingö SOK 00:19:58 70,67
40 Pontus Axell IFK Enskede 00:20:41 75,86
41 Emil Karlsson Väsby OK 00:20:58 77,92
42 Simon Lilja IFK Lidingö SOK 00:21:21 80,70
43 David Bern Snättringe SK 00:22:14 87,10
44 Hugo Nelsson IFK Enskede 00:22:39 90,12
45 Felix Löwenhielm OK Ravinen 00:23:36 97,01
46 Lukas Östman Skarpnäcks OL 00:24:08 100,88
47 Vincent Wipp Järla Orientering 00:27:00 121,67
48 Elliot Löwenhielm OK Ravinen 00:27:24 124,57
49 Klas Bränström IFK Enskede 00:44:53 251,34
Johan Karlsson OK Älvsjö-Örby

Annonser

Bagheera