Svenska Orienteringsförbundet

Ungdomsseriefinalen i Stockholm - H12

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Hannes Mogensen OK Ravinen 00:09:28 58,56
2 Max Österberg Gustavsbergs OK 00:09:50 63,70
3 Niklas Erlandsson OK Södertörn 00:10:28 72,58
4 Linus Nilsson OK Österåker 00:10:54 78,65
5 Erik Lundquist OK Ravinen 00:11:01 80,28
6 Jonatan Anderson Järfälla OK 00:11:17 84,02
7 Arvid Myrberger Tullinge SK 00:11:32 87,53
8 Svante Sandvik Attunda OK 00:11:40 89,39
9 Olle Synnermark Skogsluffarnas OK 00:11:41 89,63
10 Sixten Lindqvist Skogsluffarnas OK 00:11:43 90,09
11 Marcus Grunder Järfälla OK 00:11:47 91,03
12 Hugo Sjölander Täby OK 00:11:52 92,20
13 Simon Stridh Skogsluffarnas OK 00:11:57 93,37
14 Jens Fochsen Waxholms OK 00:12:09 96,17
15 Åke Falkenström Skogsluffarnas OK 00:12:14 97,34
16 Hannes Lindqvist IFK Enskede 00:12:18 98,27
17 Noa Berglund Täby OK 00:12:21 98,97
18 Linus Forsberg OK Ravinen 00:12:43 104,11
19 Malte Albinsson OK Österåker 00:12:49 105,51
20 Frans Ekberg Snättringe SK 00:12:50 105,75
21 Elias Ljungdell Täby OK 00:13:03 108,78
22 Elmin Hovmöller Söders-Tyresö 00:13:05 109,25
23 Gustav Storell Haninge SOK 00:13:32 115,56
24 Oliver Liwång IFK Lidingö SOK 00:13:37 116,72
24 Joel Wallner Attunda OK 00:13:37 116,72
26 Axel Balck Täby OK 00:13:50 119,76
27 Malte Bellander Gustavsbergs OK 00:13:59 121,86
28 Nils Samrud IFK Lidingö SOK 00:14:13 125,13
29 Olle Sandberg OK Älvsjö-Örby 00:14:20 126,77
30 Ture Johansson Skogsluffarnas OK 00:14:29 128,87
31 Leo Ljungberg Skarpnäcks OL 00:14:32 129,57
31 Axel Trofast Tullinge SK 00:14:32 129,57
33 Erik Nederheim Täby OK 00:14:49 133,54
34 Simon Palmgren Skogsluffarnas OK 00:15:05 137,28
35 Adrian Werner IFK Lidingö SOK 00:15:19 140,55
36 Folke Kåberg OK Ravinen 00:15:20 140,78
37 Ruben Hård Skogsluffarnas OK 00:15:23 141,48
37 Linus Nilevi Haninge SOK 00:15:23 141,48
39 Hampus Sundberg Järfälla OK 00:15:49 147,56
40 Emil Anterud Väsby OK 00:16:12 152,93
41 Peter Lindvall Haninge SOK 00:16:16 153,86
42 Sandro Pruth Skogsluffarnas OK 00:16:25 155,97
43 Felix Flodman Tullinge SK 00:16:28 156,67
44 Aron Höglund Tullinge SK 00:16:29 156,90
45 Linus Skatt OK Södertörn 00:16:46 160,87
45 Malte Thelander Haninge SOK 00:16:46 160,87
47 Olof Arevång Tullinge SK 00:16:52 162,27
48 Wilhelm Larsson Järfälla OK 00:16:56 163,21
49 Alexander Dyberg IFK Lidingö SOK 00:16:59 163,91
50 Victor Ljungström Järfälla OK 00:17:12 166,95
51 Erik Wällstedt Järfälla OK 00:17:29 170,92
52 Oliver Rosander Väsby OK 00:17:45 174,65
53 Olof Andersson OK Södertörn 00:17:57 177,46
54 Sixten Biller OK Södertörn 00:18:08 180,03
55 Simon Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 00:18:13 181,19
56 Fabian Törnqvist OK Ravinen 00:18:24 183,76
56 Axel Schölin Täby OK 00:18:24 183,76
58 Åke Engman IFK Lidingö SOK 00:18:33 185,87
59 Viktor Wistrand Tullinge SK 00:18:52 190,30
59 Viggo Plass IFK Lidingö SOK 00:18:52 190,30
61 Anton Dyrelius Snättringe SK 00:18:59 191,94
61 Karl Kvarnfors Skarpnäcks OL 00:18:59 191,94
63 Edvin Wollbrand OK Ravinen 00:19:08 194,04
64 Gustav Lübcke OK Ravinen 00:19:55 205,02
65 Tomas Axell IFK Enskede 00:20:09 208,29
66 Fred Eriksson Solna OK 00:20:45 216,70
67 Anton Bartsch Järfälla OK 00:20:49 217,63
68 Noah Mehreteab Järfälla OK 00:21:06 221,60
69 Elias Bladh Tullinge SK 00:21:07 221,84
70 Lucas Johansson Tullinge SK 00:21:23 225,58
70 Johannes Norrby OK Södertörn 00:21:23 225,58
72 Hampus Glanshed Haninge SOK 00:21:27 226,51
73 Gösta Holm Snättringe SK 00:21:45 230,71
74 Olof Nordlund Järla Orientering 00:21:47 231,18
75 Henning Blomkvist Snättringe SK 00:22:46 244,96
76 Leo Undsén Järfälla OK 00:23:04 249,17
77 Marcus Barboza Attunda OK 00:23:06 249,64
78 Carl Norman Sundbybergs IK 00:23:29 255,01
79 Samuel Howard Skarpnäcks OL 00:24:56 275,33
80 Eskil Lindell Täby OK 00:25:51 288,18
81 Jakob Vretenbrant Haninge SOK 00:26:32 297,75
82 Arvid Kristoffersson Skarpnäcks OL 00:27:02 300,00
83 Einar Holm Snättringe SK 00:30:09 300,00
84 Lukas Sandelin Tumba-Mälarhöjden OK 00:30:47 300,00
85 Noak Carlsson IFK Lidingö SOK 00:38:28 300,00
86 Abraham Baylan Tullinge SK 00:43:56 300,00
Filip Hatlen Tullinge SK
Sebastian Lindblom Gustavsbergs OK

Annonser