Svenska Orienteringsförbundet

25mannamedeln - H40

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Fredrik Löwegren IFK Göteborg 00:29:38 9,16
2 Björn Ljunggren OK Hammaren 00:29:42 9,35
3 Tommy Andersson Vänersborgs SK 00:32:02 15,91
4 Martin Ivarsson OK Skogshjortarna 00:32:50 18,16
5 Markus Frödin Sundsvalls OK 00:33:30 20,03
6 Daniel Kaipe OK Kåre 00:33:52 21,06
7 Daniel Alneberg Strängnäs-Malmby OL 00:34:02 21,53
8 Tomas Henriksson Attunda OK 00:34:08 21,81
9 Håkan Samor Tjällmo-Godegårds OK 00:34:50 23,78
10 Fredrik Persson Halmstad OK 00:34:59 24,20
11 Henrik Modig OK Pan-Kristianstad 00:35:20 25,18
12 Per Holm IFK Mora OK 00:35:24 25,37
13 Oskar Forsberg Skogslöparna 00:36:04 27,24
14 Johan Lindqvist Täby OK 00:36:17 27,85
15 Mikael Lundqvist Halmstad OK 00:36:21 28,04
16 Martin Pettersson Sävedalens AIK 00:36:23 28,13
16 Jakob Jakobsson Nybro OK 00:36:23 28,13
18 Mikael Gummesson Nybro OK 00:37:40 31,74
19 Tobias Trofast Tjällmo-Godegårds OK 00:37:42 31,83
20 Nick Barrable OK Ravinen 00:37:49 32,16
21 Peter Ettling Skogspojkarnas OK 00:38:02 32,77
22 Niklas Åberg Tolered-Utby Ol-klubb 00:38:26 33,89
23 Jonas Hälldal Skogslöparna 00:38:41 34,60
24 Jörgen Granefelt Kils OK 00:38:50 35,02
25 Mattias Karlsson IK Trenne Ullared 00:39:03 35,63
26 Niklas Florén IF Rigor 00:39:06 35,77
27 Sven Granfors OK Landehof 00:39:27 36,75
28 Torbjörn Engberg Härnösands OK 00:39:28 36,80
29 Daniel Brohede OK Tyr 00:40:00 38,30
30 Per-Markus Jönsson Kalmar OK 00:40:11 38,81
31 Marcus Hansson Frölunda OL 00:40:19 39,19
32 Patrik Söderqvist OK Kåre 00:40:32 39,80
33 Erik Aderstedt Kungälvs OK 00:40:42 40,26
34 Markus Olin IK Hakarpspojkarna 00:41:07 41,43
35 Fredrik Nordlander Sundsvalls OK 00:41:09 41,53
36 Göran Gustafsson Gotlands Bro OK 00:41:10 41,58
37 Mathias Westerlund OK Nolaskogsarna 00:41:25 42,28
38 Anders Lövgärd OK Alehof 00:41:29 42,47
39 Johan Sander Skåneslättens OL 00:41:38 42,89
40 Magnus Bertilsson OK Skogshjortarna 00:41:41 43,03
41 Mattias Persson Skogslöparna 00:41:47 43,31
42 Stefan Graad IF Rigor 00:41:49 43,40
44 Per Grönroos OK Alehof 00:42:06 44,20
45 Peter Woxlin Skogslöparna 00:42:13 44,53
46 Tomas Johansson Åmåls OK 00:42:17 44,71
47 Peter Fredricson IFK Mora OK 00:42:40 45,79
48 Jan Hjort Falköpings AIK OK 00:42:51 46,31
49 Jens Arvidsson IF Rigor 00:42:56 46,54
50 Magnus Thornell Surahammars SOK 00:43:08 47,10
51 Per Oksvold Centrum OK 00:43:14 47,38
52 Ove Oksvold Centrum OK 00:43:27 47,99
53 Björn Wrahme IFK Mora OK 00:43:50 49,07
54 Stefan Kinell IFK Göteborg 00:43:58 49,44
55 Ulf Börjesson Göteborg-Majorna OK 00:44:16 50,29
56 Martin Svensson IF Rigor 00:45:36 54,03
57 Anders Besterman IK Trenne Ullared 00:45:54 54,88
58 Peter Olsson Tolered-Utby Ol-klubb 00:45:55 54,92
59 Magnus Lennartsson Järfälla OK 00:46:16 55,91
60 Max Larsson OK Tranan 00:46:40 57,03
62 Mikael Pihl OK Pan-Kristianstad 00:46:56 57,78
64 Sven Boge OK Alehof 00:47:31 59,42
65 Andreas Lundholm Umeå OK 00:47:34 59,56
66 Per Thunberg OK Vivill 00:47:46 60,12
67 Alexander Trempoltsev Hellas Orientering 00:48:02 60,87
68 Emil Erdelius IF Rigor 00:48:12 61,34
69 Magnus Jonsson Sundsvalls OK 00:48:23 61,86
70 Patrik Johnsson OK Kåre 00:48:36 62,47
71 Anders Atterbrand OK Kåre 00:50:29 67,76
72 Håkan Andersson Halmstad OK 00:50:45 68,51
73 Thobias Widelund OK Kåre 00:50:53 68,88
74 Patrick Ericson Mullsjö SOK 00:50:54 68,93
75 Christer Öberg Gamleby OK 00:51:08 69,59
76 Richard Olovsson Gamleby OK 00:51:11 69,73
77 Henrik Flordal Katrineholms OK 00:51:43 71,22
78 Anders Leire Göteborg-Majorna OK 00:52:52 74,46
79 Stefan Träff NAIS Orienteringsklubb 00:52:56 74,64
80 Markus Ådahl Umeå OK 00:52:57 74,69
81 William Rex OK Landehof 00:53:49 77,13
82 Heide Persson Andrarums IF 00:54:59 80,40
84 Per Holmberg Ulricehamns OK 00:55:46 82,61
85 Jon Lindskog OK Älme 00:56:22 84,29
86 Magnus Alinder Sjövalla FK 00:57:00 86,07
87 Magnus Vedin Trollhättans SOK 00:57:24 87,20
88 Tobias Holmqvist Sjövalla FK 00:57:53 88,55
89 Janis Brokers Umeå OK 00:58:02 88,98
90 Mats Gustafsson Trosabygdens OK 00:58:08 89,26
91 Anders Lindgren Långhundra IF 01:00:25 95,67
92 Edward Larsson IFK Mora OK 01:01:50 99,66
93 Stefan Caleklint Karlskrona SOK 01:02:05 100,36
94 Erik Persson Härlövs IF 01:02:44 102,19
95 Henrik Hellborg Centrum OK 01:03:03 103,08
96 Stefan Andersson Istrums SK 01:03:38 104,71
97 Magnus Eliasson FK Friskus-Varberg 01:04:33 107,29
98 Stefan Eking IF Rigor 01:04:51 108,13
99 Tomas Carlsson Åmåls OK 01:05:38 110,34
100 Jonas Paulin OK Vilse 87 01:06:30 112,77
101 Jörgen Aurén IK Vikings OK 01:08:54 119,52
102 Oskar Svarfvar Sjövalla FK 01:09:26 121,01
103 Mattias Berglund Lidköpings VSK 01:09:39 121,62
104 Björn Davidsson OK Bävern 01:09:44 121,86
105 Anders Franzén Lidköpings VSK 01:10:32 124,11
106 Magnus Nilsson-Ehrnborn Andrarums IF 01:11:21 126,40
107 Magnus Johansson Ljusdals OK 01:12:36 129,91
108 Lars-Ola Bligård OK Vilse 87 01:13:15 131,74
109 Martin Sjöberg OK Pan-Kristianstad 01:13:16 131,79
110 Fredrik Augustsson OK Bävern 01:14:14 134,50
111 Jakob Wedman Västerbergslagens OL 01:14:15 134,55
112 Niklas Karlsson Lustens OK 01:16:59 142,23
113 Anders Hellmin Visborgs OK 01:19:54 150,43
114 Jan Grahn IK Uven 01:20:34 152,30
115 Jerker Drottenmyr Visborgs OK 01:20:49 153,01
116 Mattias Billson Vänersborgs SK 01:21:04 153,71
117 Styrbjörn Törngren Tolered-Utby Ol-klubb 01:25:54 167,29
119 Jakob Magnusson Alfta-Ösa OK 01:29:08 176,38
120 Fredrik Eggöy Markhester Snättringe SK 01:40:09 207,34
121 Mattias Nordlander Härnösands OK 01:52:53 243,12
Christian Olsson OK Tranan
Mattias Jägstedt Halmstad OK
Johan Granfors IF Rigor
Daniel Westbom Säterbygdens OK
Anders Ivarsson FK Friskus-Varberg

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr