Svenska Orienteringsförbundet

25mannamedeln - H55

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Michael Wehlin Södertälje-Nykvarn OF 00:29:21 10,44
2 Maths Carlsson Tolered-Utby Ol-klubb 00:33:31 22,44
3 Ulf Burman Gustavsbergs OK 00:33:41 22,92
4 Johan Markstedt OK Södertörn 00:34:23 24,94
5 Tommy Holmér Väsby OK 00:34:33 25,42
6 Mats Walheim Robertsfors IK 00:35:07 27,05
7 Andres Laas OK Skogshjortarna 00:35:36 28,44
8 Lars-Olof Jansson OK Linné 00:35:49 29,07
9 Lars Mattsson OK Kåre 00:35:50 29,12
10 Peter Lundberg Järfälla OK 00:35:57 29,45
11 Per-Arne Wahlgren Sjövalla FK 00:36:36 31,32
12 Hans Tarandi IFK Lidingö SOK 00:36:46 31,80
13 Sven Wigertz Långhundra IF 00:36:56 32,28
14 Janne Nilsson Centrum OK 00:38:09 35,79
15 Erik Andersson OK Österåker 00:38:13 35,98
16 Lars Holmberg IF Hagen 00:38:17 36,17
17 Olof Frænell Sundsvalls OK 00:38:31 36,85
18 Kjell Klar Säterbygdens OK 00:38:37 37,13
19 Peder Karlsson Rånäs OK 00:39:28 39,58
20 Magnus Josefsson Sävedalens AIK 00:40:11 41,65
21 Lennart Ekvall Trollhättans SOK 00:40:13 41,74
22 Bengt Haglund Leksands OK 00:40:14 41,79
23 Jan Kihl Sundbybergs IK 00:40:32 42,66
24 Jan Hansson Stenungsunds OK 00:40:37 42,90
25 Göran Månsson Karlskrona SOK 00:41:06 44,29
26 Jan-Olof Svensson Halmstad OK 00:41:36 45,73
28 Björn Albinsson IFK Mora OK 00:42:13 47,51
30 Thomas Norström Skellefteå OK 00:43:24 50,91
31 Ulf Andersson Göteborg-Majorna OK 00:43:34 51,39
32 Erik Wadman IFK Mora OK 00:43:37 51,54
33 Per Wallin Svaide Roma SOK 00:43:45 51,92
34 Peo Svensk Stora Tuna OK 00:44:13 53,27
35 Lars Holmquist Sundsvalls OK 00:44:39 54,52
36 Patrik Ahlgren Täby OK 00:44:51 55,09
37 Sten-Olof Matsson Leksands OK 00:45:28 56,87
38 Gunnar Langs Skarpnäcks OL 00:45:29 56,92
39 Leif Gustafsson Säterbygdens OK 00:46:14 59,08
40 Andrew Lago Göteborg-Majorna OK 00:46:24 59,56
42 Thomas Henmyr OK Vilse 87 00:47:29 62,68
43 Bo Johansson OK Älme 00:48:32 65,70
44 Evert Johansson OK Bävern 00:48:33 65,75
45 Björn Salomonsson Snättringe SK 00:48:39 66,04
46 Anders Sjögren OK Kullingshof 00:49:23 68,15
47 Stefan Johansson Trollhättans SOK 00:49:57 69,78
48 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 00:51:07 73,15
49 Ronny Nordgren Sundbybergs IK 00:51:49 75,16
50 Lars Gustafsson OK Kåre 00:52:15 76,41
51 Per Hansson Härnösands OK 00:52:20 76,65
52 Ulf Björkdahl Herrestads AIF 00:52:21 76,70
53 Peter Skyttner Ljusdals OK 00:52:36 77,42
54 Magnus Ramsin Istrums SK 00:53:41 80,54
56 Lennart Eriksson Sol Tranås 00:55:01 84,38
57 Karri Lindell OK Måsen 00:55:21 85,34
58 Martin Eickhoff Sävedalens AIK 00:55:43 86,40
59 Stefan Hornebrant Trollhättans SOK 00:56:24 88,37
60 Bo Neidenström Frölunda OL 00:56:40 89,13
61 Egon Gustavsson OK Bävern 00:58:51 95,42
62 Lennart Strandberg Skogslöparna 00:59:31 97,34
63 Ulf Skoglund Kils OK 00:59:54 98,45
64 Jan-Eric Remäng Mullsjö SOK 01:00:00 98,74
65 Mikael Wirén Attunda OK 01:04:18 111,13
66 Kjell Johansson Skattkärrs SOK 01:04:56 112,95
67 Mats Karestrand Lerums SOK 01:07:29 120,30
68 Stefan Sundelius Järfälla OK 01:08:41 123,75
69 Ingemar Nilsson Andrarums IF 01:11:34 132,06
70 Jonas Jerlin Frölunda OL 01:13:34 137,82
71 Peter Hammersberg Frölunda OL 01:13:40 138,11
72 Jan Nettelbjer Järfälla OK 01:15:09 142,38
73 Pär Stenberg OK Skogshjortarna 01:18:09 151,03
74 Björn Engström Lustens OK 01:19:08 153,86
75 Tomas Virtanen Selånger SOK 01:21:14 159,91
76 Stefan Gustafsson OK Skogshjortarna 01:23:11 165,53
77 Anders Winald Hellas Orientering 01:23:56 167,69
78 Tuomo Saaranen OK Skogshjortarna 01:25:09 171,19
79 Stig-Arne Östlund Uddevalla OK 01:26:43 175,71
80 Jens Danielsson Istrums SK 01:36:24 203,60
Peter Hedberg Lunds OK
Gunnar Sjölund Skogslöparna
Michael Andersson Göteborg-Majorna OK
Johan Palmgren Täby OK
Jan-Olof Bäck OK Djerf
Axel Wassenius Uddevalla OK
Claes Ekberg Lidköpings VSK
Ronny Liljegren Gotlands Bro OK
Mikael Alfredsson Lerums SOK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF