Svenska Orienteringsförbundet

25mannamedeln - H65

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Roland Warenius Avesta OK 00:30:09 35,69
2 Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn 00:31:40 41,21
3 Anders Åberg Tjällmo-Godegårds OK 00:32:15 43,33
4 Ingemar Gard Söders-Tyresö 00:32:22 43,76
5 Yngve Norell Frölunda OL 00:33:20 47,28
6 Hans Aurell Gävle OK 00:34:04 49,95
7 Kent Eriksson Lerums SOK 00:36:24 58,45
8 Anders Larsson Skarpnäcks OL 00:36:50 60,03
9 Ola Lindholm Köping-Kolsva OK 00:37:21 61,91
10 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 00:38:20 65,49
11 Per Öhlund Gustavsbergs OK 00:38:39 66,64
12 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 00:41:13 75,99
13 Lars-Peter Johnsson Selånger SOK 00:41:18 76,29
14 Inge Löwegren Katrineholms OK 00:41:20 76,42
15 Sören Svensson Sjövalla FK 00:41:35 77,33
16 Stig Andersson OK Linné 00:42:09 79,39
17 Sven-Inge Nylund Järfälla OK 00:43:09 83,03
18 Göran Svärd OK Klemmingen 00:43:33 84,49
19 Karl Evert Svensson IF Hagen 00:44:26 87,71
20 Tommy Peterson Helsingborgs SOK 00:45:49 92,74
21 Ivan Söderqvist Ljusdals OK 00:45:59 93,35
22 Rolf Mührer Svaide Roma SOK 00:46:57 96,87
23 Anders Hallmén Attunda OK 00:47:06 97,42
24 Kjell Andersson Åmåls OK 00:47:30 98,87
25 Lars-Erik Hermansson OK Linné 00:48:01 100,76
26 Bertil Karlsson Hjobygdens OK 00:48:53 103,91
27 Leif Åkerblom Stora Tuna OK 00:49:10 104,94
28 Kjell Lindblom Järfälla OK 00:49:25 105,85
29 Johnny Karlsson Uddevalla OK 00:50:27 109,62
30 Björn Nilsson OK Nackhe 00:51:48 114,53
31 Lennart Lundquist OK Nalle 00:51:54 114,90
32 Per Ivarsson Trollhättans SOK 00:54:36 124,73
33 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 00:55:11 126,86
34 Rolf Karlsson OK Hällen 00:55:30 128,01
35 Olle Arman Nyköpings OK 00:57:22 134,81
36 Lennart Jakobsson Tibro OK 00:58:17 138,15
37 Jon Flordal Ljusdals OK 00:58:48 140,03
38 Göran Frisk Attunda OK 00:59:55 144,09
39 Matz Larsson Gustavsbergs OK 01:00:43 147,01
40 Tommy Höglund Långhundra IF 01:01:09 148,59
41 Håkan Eriksson Umeå OK 01:05:09 163,15
42 Kent R Nilsson Andrarums IF 01:08:42 176,08
43 Anders Hedin Motala AIF OL 01:11:18 185,55
44 Kjell Jansson Långhundra IF 01:16:03 202,85
45 Anders Persson OK Vilse 87 01:29:26 251,59
Tom Brantheim Östersunds OK
Bengt-Göran Månsson OK Pan-Kristianstad
Sten Olsson OK Alehof
Sten Helmertz Frölunda OL
Håkan Lööf Mariestads FK
Urban Boström Solna OK
Håkan Olsson Hjobygdens OK
Conny Nilsson Nyköpings OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF