Svenska Orienteringsförbundet

O-event, dag 2, Downhill Sprint - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Carl Josefsson Sävedalens AIK 00:14:10 14,28
2 Samuel Pihlström OK Landehof 00:14:13 14,59
3 Jesper Johansson OK Löftan 00:14:34 16,77
4 Viktor Jellvert Börjeson Göteborg-Majorna OK 00:14:36 16,98
5 Emil Öhlund IK Hakarpspojkarna 00:15:12 20,72
6 Erik Hogedal Göteborg-Majorna OK 00:15:13 20,83
7 Albin Persson Halmstad OK 00:15:14 20,93
8 Melker Nordgren OK Kåre 00:15:17 21,24
10 Maxim Omelchenko Karlskrona SOK 00:15:22 21,76
12 Olof Ljunggren Linköpings OK 00:15:29 22,49
13 Allan Hedberg Lunds OK 00:15:32 22,80
14 Erik Åkesson Växjö OK 00:15:33 22,91
15 Felix Silver Gävle OK 00:15:45 24,16
16 Arvid Aronsson OK Kroppefjäll 00:15:47 24,36
17 Axel Nalbin Mullsjö SOK 00:15:50 24,68
18 Olle Bergstedt Markbygdens OK 00:15:59 25,61
19 Adrian Skobe Kalmar OK 00:16:07 26,44
20 Jonas Carlsson Stora Tuna OK 00:16:17 27,48
21 Isak Olsson Stigsökarna 00:16:37 29,56
23 Rasmus Johansson Fjordside Sävedalens AIK 00:17:00 31,95
24 Emil Byberg Domnarvets GOIF 00:17:15 33,51
25 Felix Drejmo OK Landehof 00:17:16 33,62
26 Karl Granath OK Kåre 00:17:23 34,35
26 Mattis Persson Eksjö SOK 00:17:23 34,35
28 Hugo Almquist IK Hakarpspojkarna 00:17:26 34,66
30 Arvid Blomster Ronneby OK 00:17:39 36,01
31 Per Nordholm Sävedalens AIK 00:17:44 36,53
32 Felix Bäckstäde Visborgs OK 00:17:53 37,47
33 Albin Toll OK Njudung 00:17:55 37,67
34 Anton Gunnarsson Bredaryds SOK 00:17:57 37,88
34 Hugo Mandinger Trollhättans SOK 00:17:57 37,88
36 Sixten Ekbladh Sol Tranås 00:18:16 39,86
37 Casper Hedar OK Tor 00:18:26 40,90
38 Simon Giselsson Ronneby OK 00:18:31 41,42
39 Olle Elfström OK Orinto 00:18:38 42,14
40 Melker Andersson OK Pan-Kristianstad 00:18:39 42,25
41 Henrik Petrisi Västerbergslagens OL 00:18:40 42,35
42 Jakob Gunnarsson Lerums SOK 00:18:42 42,56
43 Jacob Moberg Helsingborgs SOK 00:18:46 42,98
44 Gustav Ohlin OK Tranan 00:18:50 43,39
45 Arvid Kronmar Karlskrona SOK 00:18:52 43,60
47 Henry Svens Västerbergslagens OL 00:19:05 44,95
48 Tim Dalheimer IK Vikings OK 00:19:40 48,59
49 Erik Nilsson Dalaportens OL 00:19:44 49,01
52 Isak Hagberg Kalmar OK 00:20:19 52,65
52 Samuel Stålnäbb Domnarvets GOIF 00:20:19 52,65
54 Gustav Östensson OK Tranan 00:20:20 52,75
55 Ludvig Zaar Lunds OK 00:20:33 54,10
56 Emil Axelsson Lerums SOK 00:20:44 55,25
57 Tobias Carlstedt Hjärnarps OL 00:20:57 56,60
58 Melvin Nilsson Härlövs IF 00:21:26 59,61
59 Anton Holm OK Djerf 00:21:29 59,93
62 Gabriel Öhgren Sävedalens AIK 00:21:52 62,32
63 Ludvig Carlbom Ulricehamns OK 00:22:04 63,57
64 Erik Hultander IF Rigor 00:22:15 64,71
65 Edvin Strandberg Kalmar OK 00:22:21 65,33
66 Johan Vinblad Lunds OK 00:22:41 67,41
67 Albin Eronn Linköpings OK 00:22:42 67,52
68 Edvin Borne Frölunda OL 00:23:00 69,39
69 Emil Sundström OK Orinto 00:23:05 69,91
73 Adrian Vartia OK Löftan 00:23:27 72,20
75 Erik Brandt Domnarvets GOIF 00:23:58 75,42
76 Gustav Harryson OK Skogshjortarna 00:24:10 76,67
78 Fredrik Junevik Leksands OK 00:24:51 80,93
79 William Björkman Växjö OK 00:24:54 81,24
80 Emil Ravakko Sävedalens AIK 00:24:58 81,66
81 Adam Lindblom Malmö OK 00:26:13 89,46
82 Simon Olsson Hjärnarps OL 00:26:58 94,14
84 Teodor Lundborg Hjobygdens OK 00:27:48 99,34
85 Alfred Östergren Alvesta SOK 00:28:18 102,46
86 Simon Elm Ronneby OK 00:28:24 103,08
87 Charlie Eliasson Dalaportens OL 00:28:48 105,58
88 Gustav Bohman OK Orinto 00:28:51 105,89
89 Axel Eriksson OK Löftan 00:29:00 106,82
90 Ivan Magnusson Göteborg-Majorna OK 00:29:46 111,61
91 Ville Fontell OK Enen 00:29:51 112,13
92 Marcus Ragnarsson Markbygdens OK 00:30:13 114,41
94 Lukas Andrén Tibro OK 00:30:31 116,29
94 Arvid Bylund IF Thor 00:30:31 116,29
96 Erik Johansson OK Alehof 00:31:07 120,03
97 Jonathan Konradsson Kalmar OK 00:32:13 126,89
98 Gabriel Håkansson Ronneby OK 00:34:05 138,54
99 Erik Hansson Karlskrona SOK 00:36:09 151,43
100 Jesper Carlsson IK Uven 00:36:29 153,51
101 Pontus Eriksson Hjärnarps OL 00:37:28 159,65
102 Carl Svensson OK Norrvirdarna 00:38:27 165,78
103 Alexander Westling FK Friskus-Varberg 00:48:25 227,97
104 Fabian Andersson Ronneby OK 00:48:32 228,70
105 Oleksii Zhelobkov Karlskrona SOK 00:52:15 251,88
Axel Orrhede Helsingborgs SOK
Jakob Wilhelmsson Karlskrona SOK
Wilmer Holmqvist Sjövalla FK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF