Svenska Orienteringsförbundet

O-event, dag 3, Zoorientering - D16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Emma Ling IK Hakarpspojkarna 00:15:05 9,83
3 Alma Holmqvist Johansson IK Hakarpspojkarna 00:15:11 10,28
4 Lovisa Lager Halmstad OK 00:15:42 12,60
5 Thea Fagerström IFK Göteborg 00:15:43 12,68
7 Hilda Holmqvist Johansson IK Hakarpspojkarna 00:16:00 13,95
8 Lotta Weyhenmeyer IF Thor 00:16:20 15,45
9 Jennifer Davidson Göteborg-Majorna OK 00:16:43 17,17
10 Elin Emilsson OK Skogsfalken 00:16:56 18,14
12 Märta Ljungberg Sjövalla FK 00:17:16 19,64
13 Alma Gustafsson SOK Aneby 00:17:18 19,79
14 Amanda Karmetun OK Njudung 00:17:35 21,06
14 Clara Samuelsson OK Vivill 00:17:35 21,06
16 Elsa Nilsson Domnarvets GOIF 00:17:41 21,51
17 Maria Logren Sjövalla FK 00:17:42 21,59
18 Sofia Wigle Södertälje-Nykvarn OF 00:17:55 22,56
19 Alma Hjertberg Hestra IF 00:18:06 23,39
20 Klara Andersson Domnarvets GOIF 00:18:12 23,83
21 Lovisa Hambäck Långhundra IF 00:18:20 24,43
22 Elsa Bäsén IF Thor 00:18:21 24,51
23 Tilda Golsäter Korsnäs IF OK 00:18:22 24,58
24 Olivia Asp IFK Göteborg 00:18:27 24,96
25 Isabella Joons Leksands OK 00:18:30 25,18
26 Johanna Nilsson FK Göingarna 00:18:46 26,38
27 Agnes Lindblom Malmö OK 00:18:47 26,46
28 Vendela Lönkvist OK Vivill 00:18:48 26,53
30 Elin Nilsson Andrarums IF 00:19:03 27,65
31 Kajsa Bogren Sundbybergs IK 00:19:05 27,80
32 Nellie Rydlund Hässleholms OK 00:19:09 28,10
34 Embla Cinthio Skåneslättens OL 00:19:21 29,00
36 Sofia Djerf Västerbergslagens OL 00:19:39 30,35
36 Tilda Wiklund Falköpings AIK OK 00:19:39 30,35
38 Moa Sahlstedt Sol Tranås 00:19:45 30,80
39 Karin Wedman Västerbergslagens OL 00:19:46 30,87
40 Hilma Holmström Härlövs IF 00:19:53 31,40
41 Hanna Olsson IFK Sävsjö 00:20:05 32,30
42 Amanda Jansson OK Djerf 00:20:07 32,45
43 Irma Svensson OK Klyftamo 00:20:13 32,90
44 Amelie Rajan IFK Lidingö SOK 00:20:15 33,05
45 Sanna Hedberg OK Södertörn 00:20:18 33,27
46 Hanna Roth Linköpings OK 00:20:20 33,42
48 Sara Hede Södertälje-Nykvarn OF 00:20:29 34,09
49 Emma Ivarsson OK Kullingshof 00:20:34 34,47
50 Meja Eneljung IFK Göteborg 00:20:35 34,54
53 Ellen Sigvardson Bredaryds SOK 00:20:44 35,22
54 Lisa Falk Göteborg-Majorna OK 00:20:48 35,52
54 Annie Frid Ronneby OK 00:20:48 35,52
57 Maja Porle Växjö OK 00:21:03 36,64
58 Nadja Schuler Malmö OK 00:21:12 37,31
58 Vera Wallin Falköpings AIK OK 00:21:12 37,31
61 Emely Weihart Hestra IF 00:21:28 38,51
62 Hanna Skoglund Sol Tranås 00:21:35 39,04
63 Lilian Palm HJS-Vansbro OK 00:21:36 39,11
65 Ida Johnsson OK Kåre 00:21:57 40,68
66 Nike Pruth IK Hakarpspojkarna 00:22:09 41,58
67 Felicia Lorén OK Landehof 00:22:18 42,26
70 Elsa Kamfors OK Kullingshof 00:22:40 43,90
71 Ida Hallin Surahammars SOK 00:23:14 46,45
72 Matilda Johannesson Frölunda OL 00:23:21 46,98
72 Hanna Ring Ronneby OK 00:23:21 46,98
74 Emelie Rönnborg IK Uven 00:23:22 47,05
75 Tyra Dernfalk Västerbergslagens OL 00:23:23 47,13
76 Tove Ringi OK Kåre 00:23:38 48,25
77 Martina Braun Växjö OK 00:23:41 48,47
79 Nelli Olvegård FK Göingarna 00:24:04 50,20
80 Hanna Larsson Lidköpings VSK 00:24:16 51,09
84 Maya Ljubez IK Hakarpspojkarna 00:24:47 53,42
85 Sofia Jansson Hjobygdens OK 00:24:48 53,49
88 Alva Nyström IF Thor 00:25:47 57,91
89 Malin Wilhelmsson Korsnäs IF OK 00:26:20 60,38
90 Mina Shabbaki Tolered-Utby Ol-klubb 00:27:24 65,17
92 Elin Helmersson OK Skogsvargarna 00:28:21 69,44
93 Elsa Forsgren Västerbergslagens OL 00:28:29 70,04
94 Kajsa Ward OK Vivill 00:28:46 71,31
95 Matilda Åkesson OK Landehof 00:28:49 71,54
96 Julia Funke Leksands OK 00:29:34 74,91
97 Alma Leijon Härlövs IF 00:30:30 79,10
98 Ebba Berglin Karlskrona SOK 00:30:47 80,38
99 Alma Sand Västerbergslagens OL 00:30:50 80,60
100 Mirjam Joons Leksands OK 00:31:20 82,85
102 Rebecka Stenholdt FK Herkules 00:33:01 90,41
103 Bella Palmqvist IFK Sävsjö 00:37:06 108,76
104 Clara Dahl Härlövs IF 00:37:53 112,28
105 Martina Sundelin OK Orion 00:38:05 113,18
106 Märta Olsén Lidköpings VSK 00:42:42 133,92
107 Klara Bourne Göteborg-Majorna OK 00:46:00 148,75
Lisa Vogt Västerbergslagens OL
Klara Andersson OK Orion
My Blixt Avesta OK
Linn Mauritzson Tolered-Utby Ol-klubb

Annonser

OOCup 2022