Svenska Orienteringsförbundet

O-event, dag 3, Zoorientering - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Erik Hogedal Göteborg-Majorna OK 00:12:31 14,07
2 Jesper Johansson OK Löftan 00:12:33 14,31
3 Samuel Pihlström OK Landehof 00:12:57 17,13
4 Maxim Omelchenko Karlskrona SOK 00:13:01 17,60
5 Erik Åkesson Växjö OK 00:13:05 18,07
6 Casper Hedar OK Tor 00:13:16 19,36
7 Karl Petersén OK Njudung 00:13:19 19,71
8 Hugo Mandinger Trollhättans SOK 00:13:25 20,41
9 Jonas Carlsson Stora Tuna OK 00:13:30 21,00
10 Arvid Aronsson OK Kroppefjäll 00:13:32 21,24
11 Carl Josefsson Sävedalens AIK 00:13:34 21,47
12 Per Nordholm Sävedalens AIK 00:13:41 22,29
13 Felix Drejmo OK Landehof 00:13:44 22,65
14 Felix Silver Gävle OK 00:13:52 23,58
15 Adrian Vartia OK Löftan 00:13:56 24,05
16 Isak Olsson Stigsökarna 00:13:58 24,29
19 Emil Byberg Domnarvets GOIF 00:14:03 24,88
20 Albin Persson Halmstad OK 00:14:05 25,11
22 Olle Bergstedt Markbygdens OK 00:14:14 26,17
23 Felix Bäckstäde Visborgs OK 00:14:16 26,40
24 Henrik Petrisi Västerbergslagens OL 00:14:19 26,75
24 Melker Nordgren OK Kåre 00:14:19 26,75
26 Emil Öhlund IK Hakarpspojkarna 00:14:21 26,99
27 Gustav Ohlin OK Tranan 00:14:26 27,58
28 Viktor Jellvert Börjeson Göteborg-Majorna OK 00:14:27 27,69
28 Melker Andersson OK Pan-Kristianstad 00:14:27 27,69
30 Allan Hedberg Lunds OK 00:14:28 27,81
31 Erik Ingemarsson Hestra IF 00:14:40 29,22
32 Fredrik Junevik Leksands OK 00:14:42 29,46
33 Erik Brandt Domnarvets GOIF 00:14:44 29,69
34 Mattis Persson Eksjö SOK 00:14:46 29,93
35 Henry Svens Västerbergslagens OL 00:14:47 30,04
37 Simon Giselsson Ronneby OK 00:14:53 30,75
39 Edvin Strandberg Kalmar OK 00:14:59 31,45
40 Axel Nalbin Mullsjö SOK 00:15:04 32,04
41 Arvid Kronmar Karlskrona SOK 00:15:05 32,16
42 Arvid Blomster Ronneby OK 00:15:09 32,63
43 Jacob Moberg Helsingborgs SOK 00:15:15 33,33
44 Rasmus Johansson Fjordside Sävedalens AIK 00:15:17 33,57
45 Adrian Skobe Kalmar OK 00:15:30 35,09
46 Jonathan Konradsson Kalmar OK 00:15:37 35,91
47 Sixten Ekbladh Sol Tranås 00:15:38 36,03
48 Gabriel Öhgren Sävedalens AIK 00:15:39 36,15
49 Hugo Almquist IK Hakarpspojkarna 00:15:45 36,85
50 Samuel Stålnäbb Domnarvets GOIF 00:15:48 37,21
51 Isak Hagberg Kalmar OK 00:15:49 37,32
52 Karl Granath OK Kåre 00:15:58 38,38
53 Gustav Svärdhagen Lidköpings VSK 00:16:00 38,61
54 Lukas Andrén Tibro OK 00:16:05 39,20
55 Tim Dalheimer IK Vikings OK 00:16:06 39,32
56 Jakob Gunnarsson Lerums SOK 00:16:09 39,67
58 Charlie Eliasson Dalaportens OL 00:16:12 40,02
59 William Björkman Växjö OK 00:16:14 40,26
60 Linus Boström OK Alehof 00:16:18 40,73
60 Jakob Wilhelmsson Karlskrona SOK 00:16:18 40,73
62 Pontus Eriksson Hjärnarps OL 00:16:25 41,55
63 Johan Vinblad Lunds OK 00:16:33 42,49
64 Erik Hultander IF Rigor 00:16:34 42,61
65 Felix Pernefalk Uddevalla OK 00:16:39 43,19
67 Ivan Magnusson Göteborg-Majorna OK 00:16:55 45,07
68 Erik Hansson Karlskrona SOK 00:16:57 45,31
69 Olle Elfström OK Orinto 00:17:03 46,01
71 Teodor Lundborg Hjobygdens OK 00:17:13 47,19
72 Emil Ravakko Sävedalens AIK 00:17:30 49,18
72 Ludvig Carlbom Ulricehamns OK 00:17:30 49,18
74 Axel Orrhede Helsingborgs SOK 00:17:34 49,65
75 Anton Holm OK Djerf 00:17:46 51,06
76 Ville Fontell OK Enen 00:17:54 52,00
78 Arvid Bylund IF Thor 00:18:07 53,53
79 Ludvig Zaar Lunds OK 00:18:11 54,00
81 Hannes Rosendahl IF Marin Väst 00:18:25 55,64
82 Melvin Nilsson Härlövs IF 00:19:10 60,92
83 Albin Toll OK Njudung 00:19:19 61,98
85 Emil Sundström OK Orinto 00:19:30 63,27
86 Axel Eriksson OK Löftan 00:19:33 63,63
89 Alfred Östergren Alvesta SOK 00:19:44 64,92
89 William Wassenius Uddevalla OK 00:19:44 64,92
91 Gustav Harryson OK Skogshjortarna 00:19:55 66,21
92 David Erikmats Sävedalens AIK 00:20:32 70,55
93 Edvin Borne Frölunda OL 00:21:00 73,84
94 Simon Gårdsby Tolered-Utby Ol-klubb 00:21:13 75,37
95 Fabian Andersson Ronneby OK 00:21:22 76,42
96 Jesper Carlsson IK Uven 00:21:23 76,54
97 Simon Nordberg Göteborg-Majorna OK 00:21:47 79,36
98 David Johansson FK Friskus-Varberg 00:22:04 81,36
99 Gustav Bohman OK Orinto 00:22:12 82,30
100 Erik Johansson OK Alehof 00:22:34 84,88
101 Carl Svensson OK Norrvirdarna 00:23:15 89,69
102 Marcus Ragnarsson Markbygdens OK 00:23:28 91,22
103 Mattias Lauri FK Herkules 00:23:32 91,69
105 Tobias Carlstedt Hjärnarps OL 00:23:39 92,51
106 Wilmer Holmqvist Sjövalla FK 00:23:53 94,16
107 Linus Backlund Trollhättans SOK 00:24:15 96,74
108 Erik Nilsson Dalaportens OL 00:25:08 102,96
109 Gabriel Håkansson Ronneby OK 00:26:16 110,95
111 Alexander Westling FK Friskus-Varberg 00:28:34 127,15
112 Emil Axelsson Lerums SOK 00:28:48 128,80
113 Olof Ljunggren Linköpings OK 00:28:51 129,15
114 Oleksii Zhelobkov Karlskrona SOK 00:29:01 130,32
115 Olof Knutsson OK Kullingshof 00:29:16 132,08
116 Isak Henningsson OK Gisle 00:29:37 134,55
117 Daniel Andersson Fjärås AIK 00:38:35 197,72
Oscar Wall Jungbjer Göteborgs SK
Anton Gunnarsson Bredaryds SOK
Simon Elm Ronneby OK
Albin Eronn Linköpings OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF