Svenska Orienteringsförbundet

O-event, dag 3, Zoorientering - H14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Lukas Larsson OK Skogshjortarna 00:07:11 23,65
2 Noel Braun Växjö OK 00:07:23 26,37
3 Edvin Henrysson Tibro OK 00:07:29 27,73
4 Anton Törnqvist Karlskrona SOK 00:07:36 29,32
5 Anton Uller Kils OK 00:07:40 30,22
6 Hugo Ericsson Växjö OK 00:07:45 31,36
7 Anton Kastrup FK Herkules 00:07:49 32,26
8 Axel Bechtel FK Friskus-Varberg 00:07:54 33,40
9 Olle Kallerbäck Emmaboda Verda OK 00:07:55 33,62
10 William Sturesson Lerums SOK 00:07:58 34,31
11 Christoffer Lindgren OK Kåre 00:08:01 34,99
11 Willy Fjällborg Stenungsunds OK 00:08:01 34,99
13 Hugo Unosson Kalmar OK 00:08:10 37,03
14 Mattias Öhlund IK Hakarpspojkarna 00:08:13 37,71
16 Arvid Öhrvall OK Skogshjortarna 00:08:21 39,52
17 Klockar-Eskil Nääs Leksands OK 00:08:30 41,56
17 Albin Nyqvist OK Landehof 00:08:30 41,56
19 Markus Melén OK Kåre 00:08:32 42,02
20 David Almén Trollhättans SOK 00:08:33 42,24
21 Samuel Böke OK Kullingshof 00:08:36 42,92
22 Albin Hjellström IK Hakarpspojkarna 00:08:37 43,15
24 Jakob Lundberg Tolered-Utby Ol-klubb 00:08:45 44,97
26 Johan Lund Stenungsunds OK 00:08:50 46,10
28 Jakob Widelund OK Kåre 00:08:53 46,78
29 Alex Johansson FK Friskus-Varberg 00:08:57 47,69
30 Markus Halvarsson Leksands OK 00:09:00 48,37
31 Emil Jägstedt Halmstad OK 00:09:02 48,82
31 Jakob Moberg OK Löftan 00:09:02 48,82
33 Anton Blomqvist Markbygdens OK 00:09:03 49,05
34 Rasmus Johansson OK Stigen 00:09:05 49,50
35 Elias Persson Fjärås AIK 00:09:08 50,18
35 Fritjof Aderstedt Althoff Kungälvs OK 00:09:08 50,18
37 Samuel Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb 00:09:13 51,32
38 Hugo Larsson Karlskrona SOK 00:09:15 51,77
40 Erik Ling IK Hakarpspojkarna 00:09:18 52,45
41 Arvid Ekström Stenungsunds OK 00:09:21 53,13
43 Gustav Lidman Tibro OK 00:09:23 53,58
44 Oscar Lundborg Kungälvs OK 00:09:25 54,04
45 Jacob Grahn IK Uven 00:09:29 54,95
46 Erik Broms FK Friskus-Varberg 00:09:34 56,08
47 Jonas Olanders Lerums SOK 00:09:37 56,76
48 Tage Kinell IFK Göteborg 00:09:46 58,80
49 Philip Viberg Ryda SK 00:09:47 59,03
50 Adam Skoglund Ulricehamns OK 00:09:48 59,25
51 Loke Hedberg Lunds OK 00:09:49 59,48
52 Anton Hansson OK Kontinent 00:10:00 61,98
53 Stellan Gradin Andrarums IF 00:10:09 64,02
54 Fabian Odén Fjärås AIK 00:10:11 64,47
55 Tim Martner Frölunda OL 00:10:19 66,29
56 Elmer Öhgren Karlsbyhedens OK 00:10:25 67,65
57 Frank Krouwel Stora Tuna OK 00:10:30 68,78
58 Felix Gustafsson Lunds OK 00:10:39 70,82
58 Rasmus Lindberg Avesta OK 00:10:39 70,82
60 Albin Genberg Ulricehamns OK 00:10:41 71,28
61 Oscar Hultgren OK Njudung 00:10:49 73,09
62 Oscar Olin IK Hakarpspojkarna 00:11:00 75,59
63 David Morén Hjärnarps OL 00:11:01 75,81
65 Hjalmar Käll IK Gandvik 00:11:06 76,95
66 Simon Alfredsson Lerums SOK 00:11:07 77,17
67 Filip Jennerstrand OK Njudung 00:11:15 78,99
68 Kalle Vogt Västerbergslagens OL 00:11:16 79,21
69 Henrik Norgren Stora Tuna OK 00:11:21 80,35
70 Malte Gunnarsson Emmaboda Verda OK 00:11:29 82,16
71 Axel Condrup Kalmar OK 00:11:32 82,84
72 Erik Albinsson Hjärnarps OL 00:11:33 83,07
73 Erik Fredriksson Stora Tuna OK 00:11:36 83,75
74 Jacob Johansson Lidköpings VSK 00:11:37 83,98
75 Rasmus Eriksson Tolered-Utby Ol-klubb 00:11:40 84,66
76 Anton Lund OK Skogshjortarna 00:11:50 86,93
77 Linus Ahlén IF Hagen 00:11:59 88,97
78 Linus Norén OK Njudung 00:12:00 89,19
79 Oscar Lindqvist OK Norrvirdarna 00:12:03 89,87
80 Filip Janeke IK Hakarpspojkarna 00:12:30 96,00
81 Gustav Nilsson Härlövs IF 00:12:32 96,45
83 Erik Gottmo Lunds OK 00:12:40 98,27
85 Joar Eliasson OK Orinto 00:13:17 106,66
86 Lucas Treldal Lunds OK 00:13:42 112,33
87 Robin Carlstedt Hjärnarps OL 00:13:52 114,60
88 Linus Carlsson Kokinsky IFK Göteborg 00:14:32 123,67
89 Linus Benjaminsson Lidköpings VSK 00:14:46 126,84
90 Edvin Sahlin OK Löftan 00:14:50 127,75
91 Oskar Josefsson Istrums SK 00:15:38 138,64
92 Ludvig Karlsson Bredareds IF 00:18:18 174,93
94 Erik Sundelin OK Orion 00:18:30 177,65
95 Simon Schmutz Leksands OK 00:20:06 199,43
Tor Lindqvist OK Vivill

Annonser

OOCup 2022