Svenska Orienteringsförbundet

O-event, dag 3, Zoorientering - D12

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Moa Birkebæk Stora Tuna OK 00:06:25 39,77
2 Emma Zettervall Karlskrona SOK 00:06:42 44,09
3 Sandra Ling IK Hakarpspojkarna 00:06:59 48,40
4 Emilia Lundstedt Sjövalla FK 00:07:06 50,18
5 Elsa Kaipe OK Kåre 00:07:08 50,69
6 Elsa Södervall IK Gandvik 00:07:09 50,94
7 Moa Bergqvist Korsnäs IF OK 00:07:12 51,70
8 Hanna Nilsson Hestra IF 00:07:25 55,00
8 Lovisa Davidson Göteborg-Majorna OK 00:07:25 55,00
10 Tova Rangert IK Hakarpspojkarna 00:07:26 55,25
11 Ella Pettersson Sävedalens AIK 00:07:31 56,52
12 Audrey Hansson Frölunda OL 00:07:33 57,03
12 Sigrid Ljunggren Linköpings OK 00:07:33 57,03
14 Silje Ringstad Tolered-Utby Ol-klubb 00:07:34 57,28
15 Klara Nilsson Hestra IF 00:07:39 58,55
16 Maja Karlsson Tolered-Utby Ol-klubb 00:07:44 59,82
18 Lina Uller Kils OK 00:07:50 61,35
19 Hedda Svensson OK Orion 00:07:54 62,36
20 Josefine Öhrvall OK Skogshjortarna 00:08:02 64,39
21 Louise Edvardsson Ronneby OK 00:08:03 64,65
22 Maja Nordenfelt Tolered-Utby Ol-klubb 00:08:05 65,15
23 Ellen Eriksson OK Flundrehof 00:08:09 66,17
24 Elsa Martander Trollhättans SOK 00:08:14 67,44
25 Signe Öhgren Karlsbyhedens OK 00:08:21 69,21
26 Elsa Brandt Domnarvets GOIF 00:08:22 69,47
27 Lisa Andersson Ryda SK 00:08:25 70,23
28 Agnes Berlin OK Orion 00:08:26 70,48
28 Ellen Norman Sävedalens AIK 00:08:26 70,48
30 Frida Odén Fjärås AIK 00:08:30 71,50
30 Milla Forkéus OK Tyr 00:08:30 71,50
32 Ida Andersson OK Löftan 00:08:32 72,01
33 Emelie Svärd IF Thor 00:08:42 74,54
35 Matilda Lekberg Sävedalens AIK 00:08:44 75,05
36 Saga Borensved OK Norrvirdarna 00:08:45 75,30
37 Engla Pruth IK Hakarpspojkarna 00:08:49 76,32
38 Emma Karlsson OK Landehof 00:08:51 76,83
39 Moa Holsten Hestra IF 00:08:55 77,84
40 Vilma Grimmergård Bredareds IF 00:08:57 78,35
41 Johanna Pihlström OK Landehof 00:08:58 78,60
42 Nora Käll IK Gandvik 00:09:03 79,87
43 Agnes Ivarsson OK Skogshjortarna 00:09:07 80,89
44 Tilde Blom OK Nackhe 00:09:08 81,14
45 Linn Björneld Kalmar OK 00:09:12 82,16
46 Hedda Borgström Avesta OK 00:09:17 83,43
47 Elin Svärdhagen Lidköpings VSK 00:09:19 83,93
48 Isabel Unnerud Långhundra IF 00:09:24 85,20
49 Julia Nordvall Domnarvets GOIF 00:09:26 85,71
50 Karolina Sunnanhagen Stora Tuna OK 00:09:27 85,96
51 Selma Hedström Tenhults SOK 00:09:32 87,23
52 Stina Nalbin Mullsjö SOK 00:09:40 89,26
55 Nathalie Ringström Rydboholms SK 00:09:47 91,04
56 Anja Mickelson Avesta OK 00:09:48 91,29
57 Alma Ander Istrums SK 00:09:49 91,55
58 Fanny Hansson Falkenbergs OK 00:09:58 93,83
59 Alexia Waldschmidt Stigmännen Karlshamns OK 00:10:02 94,85
59 Anna Lundqvist FK Friskus-Varberg 00:10:02 94,85
61 Anja Berger Domnarvets GOIF 00:10:09 96,62
62 Towa Laagen Lidköpings VSK 00:10:10 96,88
63 Ebba Backman Lidköpings VSK 00:10:15 98,15
64 Linnea Oskarsson Sjövalla FK 00:10:22 99,92
64 Alice Nykvist Avesta OK 00:10:22 99,92
67 Clara Adolfsson Anderstorps OK 00:10:35 103,22
68 Ebba Ulvagården Växjö OK 00:10:39 104,24
69 Mira Nordin Korsnäs IF OK 00:10:47 106,27
70 Linna Nyberg IFK Göteborg 00:10:48 106,52
71 Ella Fridolfsson Stora Tuna OK 00:11:07 111,35
72 Stina Dernfalk Västerbergslagens OL 00:11:09 111,85
73 Sandra Segura Göteborg-Majorna OK 00:11:13 112,87
74 Tova Duell Hestra IF 00:11:16 113,63
75 Felicia Ahlstrand FK Friskus-Varberg 00:11:34 118,20
76 Ida Karlsson OK Gränsen 00:12:02 125,30
77 Greta André Degerfors OK 00:12:06 126,32
77 Felicia Eliasson Dalaportens OL 00:12:06 126,32
79 Maja Torsein Frölunda OL 00:12:30 132,41
80 Hilda Petersson Växjö OK 00:12:38 134,44
83 Wilma Lindvall Andrarums IF 00:13:56 154,24
84 Alva Andreasson Lerums SOK 00:14:01 155,51
85 Anna Genberg Ulricehamns OK 00:14:59 170,23
86 Lovisa Djerf Västerbergslagens OL 00:15:36 179,62
87 Enni Lundberg OK Kåre 00:16:09 187,99
88 Amanda Rådström OK Enen 00:17:44 212,11
89 Elin Edvinsson FK Åsen 00:19:44 242,56
90 Ida Benatti Skåneslättens OL 00:22:11 279,87
91 Wilma Olsson OK Tranan 00:22:23 282,92
92 Nora Cedeberg Löwgren Stora Tuna OK 00:25:05 300,00
Sara Ohlin OK Tranan
Elsa Käll IK Gandvik
Julia Hagelberg Nordahl OK Kåre

Annonser

OOCup 2022