Svenska Orienteringsförbundet

O-event, dag 3, Zoorientering - H40

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Martin Larsson IFK Göteborg 00:12:12 11,53
2 Niklas Åberg Tolered-Utby Ol-klubb 00:12:41 14,92
3 Daniel Brohede OK Tyr 00:13:01 17,26
4 Patrik Söderqvist OK Kåre 00:13:10 18,32
5 Niklas Florén IF Rigor 00:13:16 19,02
7 Markus Olin IK Hakarpspojkarna 00:13:25 20,07
8 Fredrik Persson Halmstad OK 00:13:28 20,42
9 Per Thunberg OK Vivill 00:13:35 21,24
10 Mathias Persson Helsingborgs SOK 00:13:38 21,59
11 Magnus Bertilsson OK Skogshjortarna 00:13:41 21,94
12 Bertil Eronn Linköpings OK 00:13:46 22,53
13 Erik Aderstedt Kungälvs OK 00:13:51 23,11
14 Stefan Kinell IFK Göteborg 00:13:55 23,58
15 Henrik Kroksmyr Växjö OK 00:14:03 24,52
16 Stefan Dahl OK Alehof 00:14:04 24,63
17 Per Holmberg Ulricehamns OK 00:14:07 24,98
18 Ola Söderberg OK Skogsfalken 00:14:13 25,69
19 Max Larsson OK Tranan 00:14:14 25,80
20 Anders Lövgärd OK Alehof 00:14:16 26,04
22 Richard Sott Frölunda OL 00:14:51 30,13
23 Patrick Ericson Mullsjö SOK 00:14:52 30,25
24 Jonas Martner Frölunda OL 00:14:57 30,83
24 Joakim Karmetun OK Njudung 00:14:57 30,83
26 William Rex OK Landehof 00:14:58 30,95
27 Fredrik Eggöy Markhester Snättringe SK 00:15:07 32,00
28 Johan Granfors IF Rigor 00:15:13 32,71
29 Mattias Jägstedt Halmstad OK 00:15:19 33,41
30 Peter Augustsson Göteborgs SK 00:15:32 34,93
32 Per Grönroos OK Alehof 00:15:35 35,28
33 Mattias Gunnarsson Bredaryds SOK 00:15:39 35,75
34 Jonas Svensson OK Orion 00:15:42 36,10
35 Magnus Emilsson FK Åsen 00:15:46 36,57
36 Peter Olsson Tolered-Utby Ol-klubb 00:15:50 37,04
37 Jan Samuelsson Falköpings AIK OK 00:15:56 37,74
38 Henrik Hallin Surahammars SOK 00:16:05 38,79
39 Lars Kullman OK Alehof 00:16:06 38,91
40 Jesper Nordin Korsnäs IF OK 00:16:08 39,14
41 Roland Petersson Tolered-Utby Ol-klubb 00:16:09 39,26
42 Niklas Edvinsson FK Åsen 00:16:41 43,00
43 Mattias Engström OK Orion 00:16:44 43,35
43 Per Rubendahl OK Skogshjortarna 00:16:44 43,35
45 Styrbjörn Törngren Tolered-Utby Ol-klubb 00:16:56 44,76
46 Peter Sillberg Mölndal Outdoor IF 00:17:02 45,46
47 Anders Leopold OK Orion 00:17:05 45,81
48 Magnus Alinder Sjövalla FK 00:17:14 46,86
49 Patrik Carlbom Ulricehamns OK 00:17:16 47,10
49 Johan Berts OK Alehof 00:17:16 47,10
51 Lars Nordvall Domnarvets GOIF 00:17:18 47,33
52 Erik Johansson OK Skogshjortarna 00:17:20 47,57
53 Richard Dahl OK Alehof 00:17:21 47,68
54 Mattias Rehn Gränna-Bygdens OK 00:17:35 49,32
55 Niklas Granhage Sjövalla FK 00:17:37 49,55
56 Anders Nilsson OK Orion 00:17:47 50,72
57 Henrik Andersson OK Löftan 00:17:50 51,07
57 Jörgen Glanshed Växjö OK 00:17:50 51,07
59 Johan Engebratt Göteborgs SK 00:18:00 52,24
60 Stefan Caleklint Karlskrona SOK 00:18:07 53,06
61 Erik Lauri FK Herkules 00:18:35 56,34
62 Pär Sundkvist OK Gränsen 00:18:41 57,04
63 Stefan Andersson Istrums SK 00:18:51 58,21
64 Anders Sundelin OK Orion 00:19:28 62,54
65 Jakob Wedman Västerbergslagens OL 00:20:55 72,72
66 Roland Strand FK Åsen 00:21:23 76,00
67 Ola Holmer Frölunda OL 00:22:30 83,83
68 Björn Davidsson OK Bävern 00:23:27 90,50
69 Håkan Rundqvist OK Nackhe 00:25:00 101,38
70 Sune Soelberg Andrarums IF 00:25:13 102,90
71 Ulrik Johansson OK Bävern 00:27:02 115,66
Johan Swartz OK Orion

Annonser

OOCup 2022