Svenska Orienteringsförbundet

O-event, dag 3, Zoorientering - H50

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Magnus Johansson OK Löftan 00:10:59 17,60
3 Mats Söderberg Kalmar OK 00:11:39 23,17
4 Kristian Palm IK Hakarpspojkarna 00:11:42 23,58
5 Magnus Karlsson OK Landehof 00:12:10 27,48
6 Ola Wallinder Göteborg-Majorna OK 00:12:12 27,76
7 Mats G Andersson OK Skogshjortarna 00:12:20 28,87
8 Joachim Friberg C.E.Colivenc 00:12:31 30,40
10 Mats Andersson OK Orion 00:12:37 31,24
11 Per-Anders Axelsson Markbygdens OK 00:13:14 36,39
13 Johan Mars Markbygdens OK 00:13:23 37,64
14 Lennart Björnström Göteborg-Majorna OK 00:13:30 38,61
15 Göran Nord Sol Tranås 00:13:37 39,59
16 Stefan Pihl SOK 68 00:13:39 39,87
17 Patrik Steen OK Enen 00:13:41 40,15
18 Thomas Ljungqvist Tibro OK 00:13:42 40,28
19 Kjell Risto OK Linné 00:13:53 41,82
20 Johan Åtting Linköpings OK 00:13:55 42,09
21 Martin Mandinger Trollhättans SOK 00:13:58 42,51
22 Klaes Axelsson Mullsjö SOK 00:14:06 43,62
25 Anders Gustafsson FK Friskus-Varberg 00:15:04 51,70
26 Phil Mullins Sjövalla FK 00:15:13 52,95
27 Bo Liss Lerums SOK 00:15:27 54,90
28 Håkan Hansson Falkenbergs OK 00:15:37 56,29
29 Mikael Broms FK Friskus-Varberg 00:15:38 56,43
30 Kjell Johansson IF Hagen 00:16:10 60,88
31 Mikael Peterson Falköpings AIK OK 00:16:21 62,41
32 Pär Johansson OK Alehof 00:16:33 64,08
33 Jan Gradin Andrarums IF 00:16:35 64,36
35 Göran Blad OK Kullingshof 00:17:23 71,04
36 Fredrik Forsman FK Herkules 00:17:25 71,32
37 Lars Olsson FK Göingarna 00:17:31 72,15
38 Gunnar Hall OK Skogsvargarna 00:17:39 73,27
39 Robert Cumming Göteborgs SK 00:17:45 74,10
40 Jörgen Karlsson Härlövs IF 00:18:30 80,36
41 Johan Blomgren SOK Aneby 00:18:31 80,50
42 Hans-Olof Persson OK Alehof 00:18:38 81,48
43 Andreas Nyström Tolered-Utby Ol-klubb 00:19:18 87,04
44 Magnus Nilsson Härlövs IF 00:19:22 87,60
45 Lars Karlsson OK Gränsen 00:21:04 101,80
47 Thomas Almgren Borås GIF 00:22:20 112,37
48 Ulf Kokinsky IFK Göteborg 00:23:18 120,45
49 Fredrik Nilsson Stångenäs AIS 00:23:20 120,72
50 Lars Holmgård Kils OK 00:34:08 210,90
Jens Lindström Tibro OK

Annonser

OOCup 2022