Svenska Orienteringsförbundet

O-event, dag 3, Zoorientering - H13

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Arvid Skepp Sävedalens AIK 00:05:43 29,84
2 Isak Eskilsson IK Hakarpspojkarna 00:05:53 32,87
3 Olle Karlsson IK Hakarpspojkarna 00:06:00 34,99
4 Elias Nordberg Göteborg-Majorna OK 00:06:06 36,81
5 Gunnar Fovaeus Sävedalens AIK 00:06:19 40,75
6 Simon Bååth Sävedalens AIK 00:06:25 42,57
7 Victor Beischer IK Uven 00:06:31 44,38
7 Joel Golsäter Korsnäs IF OK 00:06:31 44,38
9 Ludvig Hedström OK Skogshjortarna 00:06:40 47,11
10 William Rönnborg IK Uven 00:06:47 49,23
10 Adrian Sjödin IK Hakarpspojkarna 00:06:47 49,23
13 Victor Hansson OK Löftan 00:06:49 49,84
14 Viktor Jemth IF Thor 00:06:51 50,45
15 Alvin Ollander OK Landehof 00:06:58 52,57
16 Ebbe Holmqvist Sjövalla FK 00:07:01 53,48
18 Lucas Wanner Avesta OK 00:07:04 54,39
19 Alfred Hallqvist Ulricehamns OK 00:07:11 56,51
20 Hugo Cedervall Örkelljunga FK 00:07:12 56,81
22 Albin Liljenvall Tolered-Utby Ol-klubb 00:07:22 59,84
23 Joel Holmberg Ulricehamns OK 00:07:24 60,45
24 Tobias Johansson OK Löftan 00:07:25 60,75
26 Hannes Essunger Sjövalla FK 00:07:30 62,27
27 Lukas Hagberg Kalmar OK 00:07:32 62,87
29 Filip Ingemarsson Hestra IF 00:07:38 64,69
30 Karl Granfors OK Landehof 00:07:40 65,30
31 Melker Åkesson OK Landehof 00:07:42 65,90
32 Isak Andersson Lunds OK 00:07:43 66,20
32 Olof Edvardsson Ronneby OK 00:07:43 66,20
34 Gustav Andersson OK Löftan 00:07:47 67,42
35 Lucas Boström OK Alehof 00:07:48 67,72
36 Axel Grimbeck Sävedalens AIK 00:07:50 68,33
37 Martin Hansson IF Rigor 00:07:52 68,93
38 Simon Corneliusson OK Löftan 00:07:54 69,54
39 Eric Luthman Degerfors OK 00:07:59 71,05
41 Jon Hansson OK Kåre 00:08:04 72,57
42 Alexander Gustafsson OK Njudung 00:08:09 74,08
43 Jakob Asp IFK Göteborg 00:08:12 74,99
43 Axel Eckhardt Markbygdens OK 00:08:12 74,99
45 Filip Broling Bredaryds SOK 00:08:19 77,11
46 Albin Sjöblom OK Kåre 00:08:20 77,42
47 Jonathan Rundqvist OK Nackhe 00:08:22 78,02
47 Anders Skoglund Sol Tranås 00:08:22 78,02
49 Adrian Bergqvist OK Alehof 00:08:23 78,33
50 Erik Billström OK Orinto 00:08:29 80,15
51 Gustav Andersson OK Pan-Kristianstad 00:08:35 81,96
52 Erik Eriksson OK Skogsfalken 00:08:39 83,18
53 Andreas Handin OK Löftan 00:08:41 83,78
54 Liam Johansson IF Hagen 00:08:42 84,09
55 Erik Gullbrand IF Hagen 00:08:43 84,39
57 Esbjörn Montelius Risberg OK Kåre 00:08:53 87,42
58 Alfred Johansson OK Alehof 00:08:56 88,33
60 Albin Samuelsson OK Vivill 00:09:05 91,06
61 Oscar Nyman OK Gipen 00:09:10 92,57
62 Moltas Östergren Alvesta SOK 00:09:12 93,18
63 Alfons Enell Sol Tranås 00:09:13 93,48
64 Alexander Höglind FK Herkules 00:09:14 93,78
65 Ludwig Andersson Andrarums IF 00:09:15 94,09
67 Hugo Åkerberg OK Löftan 00:09:19 95,30
68 Isak Johansson OK Gisle 00:09:26 97,42
69 Filip Carlqvist FK Friskus-Varberg 00:09:34 99,84
70 Arvid Petersson Tolered-Utby Ol-klubb 00:09:40 101,66
71 Linus Zederin OK Nackhe 00:09:44 102,87
72 Hannes Svensson Ronneby OK 00:09:51 105,00
73 Filip Schälin OK Alehof 00:09:54 105,91
76 Joel Ringström OK Landehof 00:10:04 108,94
77 Jakob Carlsson Stora Tuna OK 00:10:11 111,06
77 Love Persson Malmö OK 00:10:11 111,06
80 Gustav Berts OK Alehof 00:10:12 111,36
82 Magnus Lundsgaard OK Kontinent 00:10:20 113,78
83 Simon Sahlin Sjövalla FK 00:10:44 121,06
84 William Bengtsson Markbygdens OK 00:10:47 121,97
85 Axel Björkman Sjövalla FK 00:10:50 122,88
86 Viggo Nilsson Gränna-Bygdens OK 00:11:02 126,51
88 Valentin Åsén OK Skogshjortarna 00:11:09 128,63
92 Eric Johansson OK Kåre 00:11:34 136,21
93 Erik Bernersson OK Enen 00:11:50 141,06
94 Oskar Nyquist Emmaboda Verda OK 00:12:04 145,30
95 Gustav Carlsson OK Landehof 00:12:05 145,61
96 Adam Jones OK Kåre 00:12:14 148,33
97 Johan Wall Jungbjer Göteborgs SK 00:12:39 155,91
98 Isak Levin FK Åsen 00:12:51 159,55
99 Albin Bryngelsson Sjövalla FK 00:13:05 163,79
100 Erik Olsson FK Åsen 00:13:24 169,55
101 Erik Klerfors FK Herkules 00:13:27 170,46
102 Isaak Gustafsson Västerbergslagens OL 00:15:06 200,46
103 Edvin Tolestam IF Rigor 00:15:50 213,79
104 Benjamin Reul OK Orinto 00:17:56 251,98
105 Gustav Wiborg Sjövalla FK 00:17:59 252,89
Oskar Eriksson Ronneby OK
Måns Eliasson IK Hakarpspojkarna
Oliwer Göransson Lidköpings VSK

Annonser

Bagheera