Svenska Orienteringsförbundet

O-event, dag 1, Sprint by Night - D16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Hilda Holmqvist Johansson IK Hakarpspojkarna 00:12:26 10,51
2 Emma Ling IK Hakarpspojkarna 00:12:27 10,60
3 Kajsa Bogren Sundbybergs IK 00:12:38 11,61
4 Ebba Berglin Karlskrona SOK 00:13:11 14,64
5 Märta Ljungberg Sjövalla FK 00:13:17 15,19
7 Elin Emilsson OK Skogsfalken 00:13:30 16,38
8 Lovisa Lager Halmstad OK 00:13:31 16,47
9 Maja Porle Växjö OK 00:13:47 17,94
10 Thea Fagerström IFK Göteborg 00:13:49 18,12
11 Lotta Weyhenmeyer IF Thor 00:13:53 18,49
12 Hilma Holmström Härlövs IF 00:14:13 20,32
14 Lovisa Hambäck Långhundra IF 00:14:21 21,06
15 Amelie Rajan IFK Lidingö SOK 00:14:22 21,15
16 Alma Vilhelmsson Falköpings AIK OK 00:14:26 21,52
17 Nellie Rydlund Hässleholms OK 00:14:28 21,70
18 Amanda Karmetun OK Njudung 00:14:32 22,07
19 Klara Andersson Domnarvets GOIF 00:14:38 22,62
20 Agnes Lindblom Malmö OK 00:14:43 23,08
21 Alma Hjertberg Hestra IF 00:14:51 23,81
22 Clara Samuelsson OK Vivill 00:14:55 24,18
23 Johanna Nilsson FK Göingarna 00:14:56 24,27
24 Tove Ringi OK Kåre 00:15:20 26,47
25 Ida Helgesson Hestra IF 00:15:22 26,66
26 Lisa Falk Göteborg-Majorna OK 00:15:23 26,75
28 Maria Logren Sjövalla FK 00:15:33 27,66
29 Olivia Asp IFK Göteborg 00:15:34 27,76
30 Ida Johnsson OK Kåre 00:15:40 28,31
30 Irma Svensson OK Klyftamo 00:15:40 28,31
32 Embla Cinthio Skåneslättens OL 00:15:54 29,59
32 Hanna Henningsson Bredaryds SOK 00:15:54 29,59
36 Elsa Nilsson Domnarvets GOIF 00:15:59 30,05
37 Ida Hallin Surahammars SOK 00:16:02 30,33
38 Elsa Bäsén IF Thor 00:16:04 30,51
39 Tilda Golsäter Korsnäs IF OK 00:16:05 30,60
40 Hanna Ring Ronneby OK 00:16:06 30,69
42 Hanna Roth Linköpings OK 00:16:24 32,34
43 Elin Nilsson Andrarums IF 00:16:27 32,62
45 Emely Weihart Hestra IF 00:16:35 33,35
48 Elsa Kamfors OK Kullingshof 00:16:43 34,09
49 Sanna Hedberg OK Södertörn 00:16:45 34,27
50 Klara Andersson OK Orion 00:16:52 34,91
52 Ebba Lind OK Skärmen 00:17:02 35,83
53 Nadja Schuler Malmö OK 00:17:05 36,11
54 Moa Sahlstedt Sol Tranås 00:17:10 36,57
55 Emma Ivarsson OK Kullingshof 00:17:12 36,75
56 Amanda Jansson OK Djerf 00:17:16 37,12
57 Annie Frid Ronneby OK 00:17:21 37,57
58 Sofia Djerf Västerbergslagens OL 00:17:22 37,67
59 Martina Braun Växjö OK 00:17:28 38,22
60 Hanna Skoglund Sol Tranås 00:17:50 40,24
65 Julia Funke Leksands OK 00:18:19 42,90
65 Elin Johansson Gudhems IF 00:18:19 42,90
67 Sara Hede Södertälje-Nykvarn OF 00:18:23 43,26
69 Alva Nyström IF Thor 00:18:33 44,18
71 Tyra Dernfalk Västerbergslagens OL 00:18:57 46,38
72 Nellie Nilsson OK Orion 00:19:06 47,21
72 Mirjam Joons Leksands OK 00:19:06 47,21
74 Isabella Joons Leksands OK 00:19:07 47,30
75 Elsa Forsgren Västerbergslagens OL 00:19:40 50,33
77 Elsa Ericsson FK Friskus-Varberg 00:20:14 53,45
78 Sofia Jansson Hjobygdens OK 00:20:32 55,10
79 Hanna Olsson IFK Sävsjö 00:21:34 60,79
81 Ellen Grantinger IF Thor 00:22:02 63,36
82 Malin Wilhelmsson Korsnäs IF OK 00:22:09 64,00
83 Alma Sand Västerbergslagens OL 00:22:14 64,46
84 Hanna Carlqvist FK Friskus-Varberg 00:22:40 66,84
87 Bella Palmqvist IFK Sävsjö 00:25:27 82,17
88 Martina Sundelin OK Orion 00:25:59 85,10
89 Nelli Olvegård FK Göingarna 00:29:10 102,63
Alva Rytther Västerbergslagens OL
Alma Holmqvist Johansson IK Hakarpspojkarna
Karin Wedman Västerbergslagens OL
Vera Wallin Falköpings AIK OK
Vendela Lönkvist OK Vivill
Lilian Palm HJS-Vansbro OK
Alma Leijon Härlövs IF

Annonser

OOCup 2022