Svenska Orienteringsförbundet

O-event, dag 1, Sprint by Night - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Samuel Pihlström OK Landehof 00:11:25 9,28
2 Jonas Carlsson Stora Tuna OK 00:12:42 18,65
2 Hugo Mandinger Trollhättans SOK 00:12:42 18,65
4 Casper Hedar OK Tor 00:12:46 19,14
5 Maxim Omelchenko Karlskrona SOK 00:12:49 19,50
6 Viktor Jellvert Börjeson Göteborg-Majorna OK 00:12:52 19,87
7 Olof Ljunggren Linköpings OK 00:13:06 21,57
8 Karl Petersén OK Njudung 00:13:07 21,69
9 Henry Svens Västerbergslagens OL 00:13:11 22,18
10 Jesper Johansson OK Löftan 00:13:13 22,42
10 Felix Bäckstäde Visborgs OK 00:13:13 22,42
12 Erik Brandt Domnarvets GOIF 00:13:15 22,67
13 Emil Öhlund IK Hakarpspojkarna 00:13:16 22,79
14 Emil Byberg Domnarvets GOIF 00:13:18 23,03
15 Axel Orrhede Helsingborgs SOK 00:13:20 23,28
16 Jacob Moberg Helsingborgs SOK 00:13:23 23,64
17 Erik Hogedal Göteborg-Majorna OK 00:13:26 24,01
18 Anton Gunnarsson Bredaryds SOK 00:13:31 24,62
19 Mattis Persson Eksjö SOK 00:13:32 24,74
19 Felix Drejmo OK Landehof 00:13:32 24,74
21 Albin Persson Halmstad OK 00:13:33 24,86
22 Melker Nordgren OK Kåre 00:13:38 25,47
23 Henrik Petrisi Västerbergslagens OL 00:13:39 25,59
24 Arvid Aronsson OK Kroppefjäll 00:13:43 26,08
25 Erik Åkesson Växjö OK 00:13:44 26,20
26 Isak Olsson Stigsökarna 00:13:47 26,56
27 Simon Giselsson Ronneby OK 00:13:48 26,68
27 Olle Bergstedt Markbygdens OK 00:13:48 26,68
27 Axel Nalbin Mullsjö SOK 00:13:48 26,68
30 Erik Ingemarsson Hestra IF 00:13:49 26,81
31 Emil Axelsson Lerums SOK 00:13:51 27,05
32 Rasmus Johansson Fjordside Sävedalens AIK 00:13:55 27,54
33 Gustav Ohlin OK Tranan 00:13:56 27,66
34 Allan Hedberg Lunds OK 00:14:05 28,75
36 Adrian Vartia OK Löftan 00:14:13 29,73
37 Adrian Skobe Kalmar OK 00:14:15 29,97
37 Isak Hagberg Kalmar OK 00:14:15 29,97
40 Albin Toll OK Njudung 00:14:21 30,70
41 Emil Ravakko Sävedalens AIK 00:14:22 30,82
41 Jakob Gunnarsson Lerums SOK 00:14:22 30,82
43 Felix Silver Gävle OK 00:14:23 30,95
43 Arvid Blomster Ronneby OK 00:14:23 30,95
46 William Björkman Växjö OK 00:14:32 32,04
47 Per Nordholm Sävedalens AIK 00:14:36 32,53
48 Gustav Östensson OK Tranan 00:14:41 33,14
50 Hugo Almquist IK Hakarpspojkarna 00:14:54 34,72
51 Edvin Strandberg Kalmar OK 00:15:02 35,69
52 Tim Dalheimer IK Vikings OK 00:15:08 36,42
53 Samuel Stålnäbb Domnarvets GOIF 00:15:15 37,28
54 Ludvig Zaar Lunds OK 00:15:17 37,52
56 Karl Granath OK Kåre 00:15:23 38,25
57 Johan Vinblad Lunds OK 00:15:26 38,61
58 Pontus Eriksson Hjärnarps OL 00:15:37 39,95
59 Arvid Bylund IF Thor 00:15:59 42,63
60 Edvin Borne Frölunda OL 00:16:25 45,80
61 Erik Nilsson Dalaportens OL 00:16:26 45,92
62 Anton Holm OK Djerf 00:16:40 47,62
63 Adam Lindblom Malmö OK 00:16:45 48,23
64 Lukas Andrén Tibro OK 00:16:48 48,60
66 Olle Elfström OK Orinto 00:17:07 50,91
68 Ludvig Carlbom Ulricehamns OK 00:17:20 52,49
69 Alfred Östergren Alvesta SOK 00:17:28 53,47
70 Erik Hansson Karlskrona SOK 00:17:33 54,07
72 Albin Eronn Linköpings OK 00:17:35 54,32
73 Gustav Bohman OK Orinto 00:17:48 55,90
74 Tobias Carlstedt Hjärnarps OL 00:18:06 58,09
76 Simon Olsson Hjärnarps OL 00:18:48 63,20
77 Gustav Harryson OK Skogshjortarna 00:18:49 63,33
78 Axel Eriksson OK Löftan 00:19:10 65,88
79 Charlie Eliasson Dalaportens OL 00:19:28 68,07
80 Erik Johansson OK Alehof 00:19:40 69,53
82 Ville Fontell OK Enen 00:20:05 72,58
83 Emil Sundström OK Orinto 00:20:22 74,65
84 Carl Svensson OK Norrvirdarna 00:20:32 75,86
85 Simon Elm Ronneby OK 00:21:43 84,51
86 Linus Backlund Trollhättans SOK 00:21:50 85,36
87 Jonathan Konradsson Kalmar OK 00:22:08 87,55
89 Wilmer Holmqvist Sjövalla FK 00:23:42 98,99
90 Gabriel Håkansson Ronneby OK 00:25:54 115,06
91 Oleksii Zhelobkov Karlskrona SOK 00:26:07 116,64
92 Fabian Andersson Ronneby OK 00:26:37 120,30
93 Alexander Westling FK Friskus-Varberg 00:26:40 120,66
94 Olof Knutsson OK Kullingshof 00:27:17 125,17
Jakob Wilhelmsson Karlskrona SOK
Noah Bechtel FK Friskus-Varberg
Carl Josefsson Sävedalens AIK
Fredrik Junevik Leksands OK
Gabriel Öhgren Sävedalens AIK
Marcus Ragnarsson Markbygdens OK
Teodor Lundborg Hjobygdens OK
Melker Andersson OK Pan-Kristianstad
Sixten Ekbladh Sol Tranås

Annonser