Svenska Orienteringsförbundet

O-event, dag 1, Sprint by Night - D11

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Minna Palm IK Hakarpspojkarna 00:10:50 61,49
2 Amanda Cliffordson Tolered-Utby Ol-klubb 00:11:09 64,99
3 Aprilia Cinthio Skåneslättens OL 00:11:32 69,21
4 Emilia Elverlind OK Tranan 00:11:41 70,87
5 Filippa Braun Växjö OK 00:11:54 73,25
6 Felicia Gustafsson OK Njudung 00:12:07 75,64
7 Klara Eberlén OK Skogshjortarna 00:12:16 77,30
8 Miranda Wallström Sävedalens AIK 00:12:18 77,66
9 Signe Hördegårdh IFK Göteborg 00:12:27 79,32
10 Saga Källstrand Åmåls OK 00:12:30 79,87
11 Emy Hjertström FK Friskus-Varberg 00:13:30 90,89
12 Hannah Landergren Hestra IF 00:13:41 92,91
12 Stina Thern OK Skogshjortarna 00:13:41 92,91
14 Lovisa Kroksmyr Växjö OK 00:14:12 98,61
15 Alva Hagelberg Eksjö SOK 00:14:18 99,71
16 Frida Lindén Växjö OK 00:14:23 100,63
17 Evanna Johansson OK Njudung 00:14:24 100,82
19 Tilda Sundkvist OK Gränsen 00:14:45 104,67
20 Wilma Kroksmyr Växjö OK 00:15:16 110,37
21 Fia Andersson Hagaby GoIF Örebro 00:15:34 113,68
22 Isabella Holm OK Djerf 00:15:36 114,05
23 Lovisa Eliasson FK Friskus-Varberg 00:15:49 116,43
24 Anna Benatti Skåneslättens OL 00:16:25 123,05
25 Elin Blomqvist Markbygdens OK 00:16:41 125,99
26 Hillevi Larsson OK Enen 00:17:28 134,63
27 Hanna Bäcklund Ronneby OK 00:17:43 137,38
29 Ronja Glanshed Växjö OK 00:19:42 159,25
30 Helena Eriksson Ulricehamns OK 00:21:06 174,68
31 Isabell Rosenberg OK Vilse 87 00:21:48 182,40
32 Wilda Schmidt OK Kontinent 00:21:57 184,05
33 Märta Havenberg OK Kontinent 00:22:40 191,96
34 Sara Storm-Andersson OK Tyr 00:22:46 193,06
35 Elin Saleskog Ronneby OK 00:24:15 209,41
36 Nanna Torén Hestra IF 00:24:40 214,01
38 Alva Sahlin OK Löftan 00:26:09 230,36
39 Matilda Persson OK Enen 00:26:45 236,97
40 Lina Ahlstedt Åmåls OK 00:28:18 254,06
41 Hanna Klingsell Kalmar OK 00:30:36 279,42
42 Molly Hög IK Gandvik 00:39:43 300,00
43 Nanna Sundelin OK Orion 00:39:49 300,00
Ella Laine Degerfors OK

Annonser

OOCup 2022