Svenska Orienteringsförbundet

O-event, dag 1, Sprint by Night - H14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Noel Braun Växjö OK 00:12:47 25,81
2 Olle Kallerbäck Emmaboda Verda OK 00:12:49 26,07
3 Casper Skepp Sävedalens AIK 00:12:54 26,72
4 Hugo Ericsson Växjö OK 00:13:08 28,55
5 William Sturesson Lerums SOK 00:13:18 29,85
6 Anton Uller Kils OK 00:13:29 31,28
7 Hugo Larsson Karlskrona SOK 00:13:35 32,06
8 Edvin Henrysson Tibro OK 00:13:37 32,32
9 Lukas Larsson OK Skogshjortarna 00:13:40 32,71
10 Hugo Unosson Kalmar OK 00:13:42 32,97
11 Albin Nyqvist OK Landehof 00:13:53 34,41
12 Loke Hedberg Lunds OK 00:13:56 34,80
13 Christoffer Lindgren OK Kåre 00:13:57 34,93
14 Samuel Böke OK Kullingshof 00:14:20 37,93
15 Jakob Lundberg Tolered-Utby Ol-klubb 00:14:32 39,49
16 Albin Hjellström IK Hakarpspojkarna 00:14:38 40,27
18 Anton Törnqvist Karlskrona SOK 00:14:45 41,18
19 Oscar Olin IK Hakarpspojkarna 00:15:12 44,70
20 Mattias Öhlund IK Hakarpspojkarna 00:15:27 46,65
21 Samuel Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb 00:15:29 46,91
21 Oscar Hultgren OK Njudung 00:15:29 46,91
23 Anton Hansson OK Kontinent 00:15:33 47,44
24 Rasmus Lindberg Avesta OK 00:15:48 49,39
25 Felix Gustafsson Lunds OK 00:15:53 50,04
26 Markus Halvarsson Leksands OK 00:16:04 51,47
28 Klockar-Eskil Nääs Leksands OK 00:16:23 53,95
29 Anton Blomqvist Markbygdens OK 00:16:24 54,08
31 Jacob Grahn IK Uven 00:16:26 54,34
32 Jakob Widelund OK Kåre 00:16:28 54,60
33 Stellan Gradin Andrarums IF 00:16:35 55,51
33 Philip Viberg Ryda SK 00:16:35 55,51
35 Elmer Öhgren Karlsbyhedens OK 00:16:39 56,03
36 Gustav Lidman Tibro OK 00:16:42 56,42
37 Oscar Lundborg Kungälvs OK 00:16:48 57,21
37 Markus Melén OK Kåre 00:16:48 57,21
41 Adam Skoglund Ulricehamns OK 00:17:12 60,33
42 Arvid Öhrvall OK Skogshjortarna 00:17:31 62,81
43 Alex Johansson FK Friskus-Varberg 00:17:32 62,94
44 Jakob Moberg OK Löftan 00:17:42 64,24
45 Johan Lund Stenungsunds OK 00:17:53 65,67
46 Henrik Norgren Stora Tuna OK 00:17:58 66,33
47 Erik Fredriksson Stora Tuna OK 00:18:05 67,24
48 Fabian Odén Fjärås AIK 00:18:18 68,93
49 Elias Persson Fjärås AIK 00:18:19 69,06
50 Axel Bechtel FK Friskus-Varberg 00:18:21 69,32
51 Emil Jägstedt Halmstad OK 00:18:22 69,45
52 Tage Kinell IFK Göteborg 00:18:41 71,93
53 Lucas Treldal Lunds OK 00:18:59 74,27
54 Erik Ling IK Hakarpspojkarna 00:19:16 76,49
55 Albin Genberg Ulricehamns OK 00:19:21 77,14
56 Linus Norén OK Njudung 00:19:24 77,53
58 Erik Albinsson Hjärnarps OL 00:20:15 84,17
59 Ivar Lampa IF Rigor 00:20:38 87,17
60 Filip Jennerstrand OK Njudung 00:21:18 92,38
62 Jacob Johansson Lidköpings VSK 00:22:21 100,59
63 Robin Carlstedt Hjärnarps OL 00:22:40 103,06
64 Rasmus Eriksson Tolered-Utby Ol-klubb 00:22:52 104,63
65 Erik Gottmo Lunds OK 00:22:53 104,76
66 Erik Broms FK Friskus-Varberg 00:23:02 105,93
67 Gustav Nilsson Härlövs IF 00:24:16 115,57
68 Linus Benjaminsson Lidköpings VSK 00:24:17 115,70
69 Isak Henningsson OK Gisle 00:24:24 116,61
70 Anton Lund OK Skogshjortarna 00:24:31 117,52
71 Frank Krouwel Stora Tuna OK 00:24:32 117,65
73 Edvin Sahlin OK Löftan 00:24:47 119,61
74 Simon Hermansson Gudhems IF 00:24:52 120,26
76 Axel Condrup Kalmar OK 00:32:51 182,66
77 Malte Gunnarsson Emmaboda Verda OK 00:44:30 273,72
78 Erik Sundelin OK Orion 00:44:59 277,50
Anton Kastrup FK Herkules
Simon Schmutz Leksands OK
Filip Janeke IK Hakarpspojkarna

Annonser

OOCup 2022