Svenska Orienteringsförbundet

O-event, dag 1, Sprint by Night - H45

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Magnus Homann OK Orinto 00:12:34 12,74
3 Åke Ljunggren Linköpings OK 00:13:12 17,12
4 Stefan Sandahl IK Hakarpspojkarna 00:13:24 18,50
4 Nichlas Wallström Sävedalens AIK 00:13:24 18,50
6 Martin Boberg IF Rigor 00:13:27 18,85
7 Fridolf Eskilsson IK Hakarpspojkarna 00:13:39 20,23
8 Anders Kindbom IF Hagen 00:13:57 22,30
9 Tobias Grimmergård Bredareds IF 00:14:04 23,11
10 Stefan Nordin Ulricehamns OK 00:14:17 24,60
11 Bengt Öhlund IK Hakarpspojkarna 00:14:30 26,10
12 Kristoffer Sideby Göteborg-Majorna OK 00:14:33 26,45
13 Per Erlandsson Vimmerby OK 00:15:01 29,67
14 Michael Nilsson Andrarums IF 00:15:07 30,36
15 Mats Holmberg OK Gränsen 00:15:09 30,59
16 Johan Knutsson Boxholm-Mjölby OL 00:15:15 31,29
17 Thomas Karlsson OK Landehof 00:15:16 31,40
17 Peter Lekberg Sävedalens AIK 00:15:16 31,40
19 Viktor Skobe Kalmar OK 00:15:21 31,98
20 Sven Arne Karlsson Trollhättans SOK 00:15:32 33,24
21 Urban Billing Hultsfreds OK 00:15:36 33,70
22 Peter Asp IFK Göteborg 00:15:52 35,55
23 Anders Westlund Kils OK 00:15:55 35,89
24 Andreas Ulvagården Växjö OK 00:16:02 36,70
26 Mattias Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb 00:16:07 37,28
27 Johan Andersson Hultsfreds OK 00:16:20 38,77
28 Jonas K Johansson OK Skogsfalken 00:16:22 39,00
29 Olle Björneld Kalmar OK 00:16:25 39,35
30 Björn Nilsson Härlövs IF 00:16:50 42,23
30 Adam Odén Fjärås AIK 00:16:50 42,23
33 Markus Bylund IF Thor 00:17:08 44,30
34 Peter Nyström IF Thor 00:17:17 45,34
35 Örjan Larsson Lunds OK 00:17:33 47,18
36 Andreas Fagerberg Växjö OK 00:17:36 47,53
37 Håkan Jansson Vänersborgs SK 00:17:38 47,76
38 Mikael Lind OK Tyr 00:17:49 49,02
39 Dennis Toll OK Njudung 00:18:35 54,32
40 Anders Genberg Ulricehamns OK 00:19:09 58,24
41 Johan Hansson OK Löftan 00:19:14 58,82
43 Fredrik Carlqvist FK Friskus-Varberg 00:19:43 62,16
44 Mikael Lundborg Hjobygdens OK 00:20:20 66,42
45 Jonny Lindén Växjö OK 00:20:31 67,68
46 Dan-Olof Johansson OK Alehof 00:22:40 82,54
47 Jörgen Nilsson FK Åsen 00:23:19 87,04
48 Klas Karlsson IK Hakarpspojkarna 00:32:32 150,74
Mikael Andersson Hagaby GoIF Örebro
Martin Johansson OK Orinto
Pär Johannesson Frölunda OL

Annonser

OOCup 2022