Swedish Orienteering Federation

SM, natt med Swedish League, #5 - D18

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Name Club Time Poäng
1 Annika Simonsen IK Hakarpspojkarna 00:40:37 3.90
2 Isa Envall IK Hakarpspojkarna 00:43:31 8.31
3 Erika Källvik Leufvén Åmåls OK 00:44:21 9.58
4 Ella Olsson Grycksbo IF OK 00:44:22 9.61
5 Ellen Blennow Falköpings AIK OK 00:44:56 10.47
6 Ella Sjöberg Tullinge SK 00:46:09 12.33
7 Ebba Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 00:48:10 15.40
8 Sara Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:48:15 15.52
9 Sofia Johansson OK Skärmen 00:50:12 18.50
10 Lotten Kindlundh FK Finn 00:50:18 18.65
11 Tilde Backlund OK Södertörn 00:50:23 18.77
12 Maja Mörth Leksands OK 00:50:31 18.98
13 Petrina Costermans Järla Orientering 00:51:16 20.12
14 Ebba Lindman IK Hakarpspojkarna 00:51:29 20.45
15 Julia Rajan IFK Lidingö SOK 00:51:52 21.03
16 Johanna Nilsson Kungälvs OK 00:51:58 21.19
17 Tove Pettersson OK Roxen 00:52:38 22.20
18 Ellika Groth Kungälvs OK 00:52:46 22.41
19 Hanna Johannesson Ronneby OK 00:52:55 22.63
20 Frida Hector Snättringe SK 00:53:07 22.94
20 Moa Alsiö IF Hagen 00:53:07 22.94
22 Elsa Lindeblom Hestra IF 00:53:29 23.50
23 Frida Vikström Sundsvalls OK 00:53:31 23.55
24 Signe Nilsson Nyköpings OK 00:53:34 23.62
25 Hanna Lagerberg OK Södertörn 00:53:36 23.68
26 Irmalinn Nilsson Härlövs IF 00:54:19 24.77
27 Elin Lindblad OK Djerf 00:54:45 25.43
28 Ella Andersson OK Södertörn 00:55:09 26.04
29 Ebba Jensen Skåneslättens OL 00:55:38 26.77
30 Elina Hanson Kungälvs OK 00:55:40 26.82
30 Hilda Axelsson FK Göingarna 00:55:40 26.82
32 Alma Vilhelmsson Falköpings AIK OK 00:56:04 27.43
33 Tindra Jernström Avesta OK 00:56:19 27.81
34 Julia Rangert IK Hakarpspojkarna 00:56:38 28.30
35 Alicia Lundgren Växjö OK 00:57:48 30.07
36 Elvira Wildheim FK Friskus-Varberg 00:57:55 30.25
37 Ellen Wahlbom OK Orion 00:57:58 30.33
38 Malin Kristiansson Trollhättans SOK 00:57:59 30.35
39 Malva Steen OK Enen 00:58:30 31.14
40 Ylva Sandén OK Södertörn 00:59:24 32.51
41 Sofie Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 00:59:58 33.37
42 Amanda Jansson OK Djerf 01:00:09 33.65
43 Moa Hjorth Domnarvets GOIF 01:00:32 34.24
44 Elsa Aderstedt Althoff Kungälvs OK 01:00:52 34.75
44 Linnéa Gustafsson OK Hällen 01:00:52 34.75
46 Tindra Hjort Falköpings AIK OK 01:01:50 36.22
47 Sofia Zilling OK Södertörn 01:02:09 36.70
48 Lovisa Blomgren SOK Aneby 01:02:10 36.73
49 Clara Dahl Härlövs IF 01:03:36 38.91
50 Linnea Skalberg Bredaryds SOK 01:03:38 38.96
51 Tuva Nikolausson Svaide Roma SOK 01:03:45 39.14
52 Lotten Sandén OK Södertörn 01:06:43 43.66
53 Maja Kindlund OK Tranan 01:07:43 45.18
54 Johanna Källvik Leufvén Åmåls OK 01:08:20 46.12
55 Moa Karlsson Storviks IF 01:08:23 46.20
56 Ida Helgesson Hestra IF 01:10:26 49.32
57 Elin Svensson OK Älme 01:11:10 50.44
58 Klara Bolin Tullinge SK 01:11:24 50.79
59 Katarina Norrby OK Södertörn 01:14:18 55.21
60 Vera Chiusole Eksjö SOK 01:17:29 60.06
61 Julia Wanner Avesta OK 01:29:20 78.11
62 Alma Leijon Härlövs IF 01:29:50 78.88

Advertisements

Bagheera