Swedish Orienteering Federation

SM, natt med Swedish League, #5 - H18

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Name Club Time Poäng
1 Emil Auselius Bredaryds SOK 00:39:24 3.82
2 Lukas Olm Kils OK 00:41:58 8.87
3 Erik Hannrup IF Thor 00:42:11 9.30
4 Viktor Svensk Stora Tuna OK 00:42:29 9.89
5 Oskar Nyman OK Tyr 00:43:38 12.15
6 Simon Harden FK Boken 00:43:58 12.81
7 Martin Lamm Frölunda OL 00:44:22 13.59
8 Kristoffer Tengroth Sundbybergs IK 00:44:55 14.67
9 Marcus Carlsson IF Hagen 00:45:12 15.23
10 Hugo Setthagen OK Tranan 00:45:18 15.43
11 Axel Elmblad Bredaryds SOK 00:45:45 16.31
11 Ondrej Volak Finspångs SOK 00:45:45 16.31
13 Martin Roudny Finspångs SOK 00:45:47 16.38
14 Isac Ericsson Växjö OK 00:46:03 16.90
15 Gustav Runefors Växjö OK 00:46:05 16.97
16 Axel Olsson IF Hagen 00:46:16 17.33
17 Gustav Olsson OK Orion 00:46:48 18.38
18 Hugo Djurstedt Eksjö SOK 00:46:57 18.67
19 Johan Calleberg Snättringe SK 00:47:10 19.10
20 Tim Johansson FK Friskus-Varberg 00:47:26 19.62
21 Victor Hansson Jönköpings OK 00:47:28 19.69
22 Fredrik Hamrefors Västerås SOK 00:47:56 20.61
23 Albin Falk Nyköpings OK 00:48:01 20.77
23 Jonathan Uller Kils OK 00:48:01 20.77
25 Felix Persson Haninge SOK 00:48:06 20.94
26 Oscar Modig OK Pan-Kristianstad 00:48:35 21.89
27 Jan Rusin Finspångs SOK 00:48:43 22.15
28 Hugo Ström Mullsjö SOK 00:48:58 22.64
29 Carl Josefsson Sävedalens AIK 00:48:59 22.67
30 Filip Bengtsson OK Orion 00:49:28 23.62
31 Joar Hertin IK Hakarpspojkarna 00:49:31 23.72
32 Jonas Soldini Eksjö SOK 00:49:41 24.05
33 Alfred Pettersson Mullsjö SOK 00:49:53 24.44
33 Philip Carlsson Nyköpings OK 00:49:53 24.44
35 Valter Pettersson OK Tisaren 00:50:07 24.90
36 Simon Frisk Järla Orientering 00:50:20 25.33
37 William Lundstedt Mullsjö SOK 00:50:26 25.53
38 Emil Öhlund IK Hakarpspojkarna 00:50:30 25.66
39 Arvid Westerberg OK Kolmården 00:50:48 26.25
40 Kalle Åkerman Sjöström Västerås SOK 00:50:52 26.38
41 Lukas Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:51:04 26.77
42 Mattias Kallhauge Snättringe SK 00:51:28 27.56
43 Viktor Waernqvist NAIS Orienteringsklubb 00:52:30 29.59
44 Emanuel Herberthson Linköpings OK 00:52:41 29.95
45 Linus Kristiansson Trollhättans SOK 00:53:24 31.36
46 Mattis Persson Eksjö SOK 00:53:35 31.72
47 Anton Silier Järfälla OK 00:53:44 32.02
48 Lukas Katvala Karlskrona SOK 00:53:47 32.12
49 Benjamin Näslund Skogslöparna 00:54:44 33.98
50 Allan Hedberg Lunds OK 00:55:28 35.43
51 Leo Johansson OK Kolmården 00:55:36 35.69
52 Noel Waldenfjord Järfälla OK 00:55:40 35.82
53 Gabriel Sturesson Lerums SOK 00:56:15 36.97
54 Hugo Jakobsson Eksjö SOK 00:56:21 37.16
55 Erik Wigle Södertälje-Nykvarn OF 00:56:32 37.52
56 Anton Hänström Täby OK 00:56:34 37.59
57 Duncan Robertson Svaide Roma SOK 01:01:02 46.38
58 Samuel Pihlström OK Landehof 01:01:08 46.57
59 Mattias Ivares OK Södertörn 01:01:42 47.69
60 Erik Åkesson Växjö OK 01:06:18 56.74
61 Ludvig Holmqvist OK Tor 01:06:42 57.52
62 Linus Lundberg OK Bävern 01:09:02 62.11
63 Isac Eriksson OK Nolaskogsarna 01:11:00 65.98
William Nilsson Nyköpings OK
Jesper Lidmar Snättringe SK
Johan Langerak Järfälla OK
Johannes Öhgren OK Kåre

Advertisements

Bagheera