Svenska Orienteringsförbundet

SM, medel, final - H21 Final B

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Olle Boström Järla Orientering 00:29:49 4,79
2 Fredrik Edén IFK Göteborg 00:30:00 5,28
3 Robbin Kantarp Ärla IF 00:31:36 9,51
4 Erik Classon OK Orinto 00:32:14 11,19
5 Filip Grahn Hestra IF 00:32:16 11,28
6 Rasmus Svantesson OK Pan-Kristianstad 00:32:39 12,29
7 Rudolfs Zernis Ärla IF 00:32:52 12,87
8 Jakob Lööf Malungs OK Skogsmårdarna 00:32:59 13,17
9 Erik Ivarsson Sandberg IFK Lidingö SOK 00:33:20 14,10
10 Axel Wrådhe Attunda OK 00:33:24 14,28
11 Johan Nordlund Malungs OK Skogsmårdarna 00:33:47 15,29
12 Albin Andersson Markbygdens OK 00:33:57 15,73
13 Erik Blomgren Stora Tuna OK 00:34:21 16,79
14 Måns Östman Göteborg-Majorna OK 00:34:34 17,36
15 Patrik Karlsson Växjö OK 00:34:36 17,45
16 Linus Bohman Malungs OK Skogsmårdarna 00:34:40 17,63
17 Espen Hultgreen Weltzien Järla Orientering 00:34:46 17,89
18 David Lingfors OK Linné 00:35:17 19,26
19 Hans Persson IFK Umeå 00:36:00 21,16
20 Josef Nordlund OK Linné 00:36:19 22,00
21 Pontus Petersson OK Orion 00:36:31 22,52
22 Erik Lindgren OK Tisaren 00:36:44 23,10
23 Jakob Andersson OK Linné 00:37:11 24,29
24 Oskar Lundqvist OK Orion 00:37:34 25,30
25 Lukas Peterson IFK Umeå 00:37:50 26,01
26 Olof Sandgren OK Orion 00:38:35 27,99
27 Filip Wadsten OK Landehof 00:38:58 29,01
28 Anders Hedberg Göteborg-Majorna OK 00:39:09 29,49
29 Assar Hellström OK Ravinen 00:39:22 30,07
30 Göran Winblad Rehns BK 00:39:35 30,64
31 Mikael Eliasson Göteborg-Majorna OK 00:40:04 31,92
32 Magnus Glännefors Tullinge SK 00:40:57 34,26
33 Erik Andersson OK Orion 00:42:30 38,36
34 Niklas Olofsson OK Pan-Kristianstad 00:42:38 38,71
35 Martin Jansson OK Rodhen 00:43:59 42,29
36 Rickard Börjesson Malungs OK Skogsmårdarna 00:44:59 44,93
37 Simon Hedlund Ärla IF 00:50:28 59,44
38 Christian Tingström Göteborg-Majorna OK 00:51:30 62,18

Annonser