Svenska Orienteringsförbundet

Kolmårdensprinten etapp 1 - Herrar Lång

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Algirdas Bartkevicius OK Denseln 00:17:39 5,43
2 Jakob Enmark Södertälje-Nykvarn OF 00:17:55 6,63
3 Peter Öberg OK Hällen 00:18:06 7,46
4 Erik Martinsson Linköpings OK 00:18:20 8,51
5 Maxime Bonneau Linköpings OK 00:18:22 8,66
6 Ludvig Eriksson Kils OK 00:18:26 8,96
7 Ville Johansson OK Kolmården 00:18:30 9,26
8 Hugo Lillieström OK Roxen 00:18:34 9,56
9 Sven Engström Linköpings OK 00:18:41 10,09
10 Leo Johansson OK Kolmården 00:18:55 11,14
11 Martin Jansson OK Rodhen 00:19:58 15,87
12 Victor Bergstrand Linköpings OK 00:20:01 16,10
13 Charlie Stolt Rehns BK 00:20:07 16,55
14 Albin Falk Nyköpings OK 00:20:14 17,07
15 Arvid Westerberg OK Kolmården 00:20:20 17,52
16 Jonas Schedin Linköpings OK 00:20:36 18,73
17 Oskar Höglund Motala AIF OL 00:20:40 19,03
18 Erik Sandh OK Roxen 00:20:41 19,10
19 Viktor Waernqvist NAIS Orienteringsklubb 00:20:47 19,55
20 Nils Nedfors OK Roxen 00:20:52 19,93
21 Gunnar Engström Linköpings OK 00:20:59 20,45
22 Gustav Träff NAIS Orienteringsklubb 00:21:06 20,98
23 Aron Östangård Gamleby OK 00:21:15 21,65
24 Jonas Johnsson OK Kolmården 00:21:26 22,48
25 Oskar Leinonen OK Kolmården 00:21:27 22,56
26 Melker Lundin Katrineholms OK 00:21:33 23,01
27 Tommy Söderberg OK Hällen 00:21:37 23,31
28 Sören Nilsson Påledal OK Roxen 00:21:40 23,53
29 Johan Otterström Linköpings OK 00:21:45 23,91
30 Mikael Andersson OK Kolmården 00:21:51 24,36
31 Joel Karnehed OK Roxen 00:21:58 24,88
31 Henrik Vuorinen OK Kolmården 00:21:58 24,88
33 Ian Hamilton Nyköpings OK 00:21:59 24,96
34 Hugo Dalhammer OK Roxen 00:22:03 25,26
35 Henrik Peterson OK Denseln 00:22:19 26,46
36 Hugo Kindborn OK Hällen 00:22:23 26,76
37 Marcus Andersson Matteus SI 00:22:29 27,21
38 Per Magnusson Linköpings OK 00:22:30 27,29
39 Peter Aronsson Linköpings OK 00:22:32 27,44
39 Isak Anängen Nyköpings OK 00:22:32 27,44
41 Mikael Westerberg OK Kolmården 00:22:34 27,59
42 Viktor Skoog Kils OK 00:22:38 27,89
43 Erik Mattsson Järla Orientering 00:22:53 29,02
44 Oscar Molin Boxholm-Mjölby OL 00:22:54 29,09
44 Kasper Lagerström Nyköpings OK 00:22:54 29,09
46 Karl Lundin Katrineholms OK 00:23:04 29,84
47 Philip Carlsson Nyköpings OK 00:23:12 30,44
48 Johan Fröberg Tjalve IF Norrköping 00:23:16 30,74
49 Jonas Eriksson Länna IF 00:23:27 31,57
50 Mattis Nilsson NAIS Orienteringsklubb 00:23:30 31,79
50 Mikael Kindborn OK Hällen 00:23:30 31,79
52 Henrik Anängen Nyköpings OK 00:23:31 31,87
53 Lars-Olof Magnell Katrineholms OK 00:23:40 32,55
54 Axel Lindgren Nyköpings OK 00:24:12 34,95
55 Fabian Vallerius Gamleby OK 00:24:27 36,08
56 Pontus Johnsson Matteus SI 00:24:29 36,23
57 Pontus Lindblom OK Roxen 00:24:33 36,53
58 Theodor Berg NAIS Orienteringsklubb 00:24:47 37,58
59 Johan Årbrink Linköpings OK 00:25:22 40,21
60 Gunnar Melin OK Kolmården 00:25:29 40,73
61 Henrik Flordal Katrineholms OK 00:25:30 40,81
62 Joakim Gustafsson Finspångs SOK 00:25:32 40,96
63 Sixten Elehed Linköpings OK 00:25:39 41,48
64 Jonas Braam OK Denseln 00:25:49 42,23
65 Linus Nilsson OK Österåker 00:25:50 42,31
66 Valter Fredriksson Tjalve IF Norrköping 00:25:51 42,39
68 Sverre Röjgård OK Kolmården 00:26:01 43,14
69 Emil Andersson Länna IF 00:26:02 43,21
70 Anders Lillieström OK Roxen 00:26:05 43,44
71 Tobias Andersson OK Österåker 00:26:07 43,59
72 Klas Johansson OK Kolmården 00:26:15 44,19
73 Douglas Lundin Skogsluffarnas OK 00:26:18 44,41
74 Erik Hellsten Nyköpings OK 00:26:29 45,24
74 Hans Persson OK Kolmården 00:26:29 45,24
76 Carl-Gustav Nöjd NAIS Orienteringsklubb 00:26:30 45,31
77 Emil Hammarström OK Måsen 00:26:33 45,54
78 Kennet Horvath Halmstad OK 00:26:36 45,77
79 Henrik Ljungemyr OK Kolmården 00:26:38 45,92
80 Pedro Lundqvist Linköpings OK 00:26:41 46,14
81 Magnus Södervall IK Gandvik 00:26:43 46,29
82 Christer Skoog Kils OK 00:26:47 46,59
83 Stefan Träff NAIS Orienteringsklubb 00:27:02 47,72
84 Niclas Clashammar Nyköpings OK 00:27:07 48,09
85 Thomas Stenström Linköpings OK 00:27:10 48,32
86 Björn Carlsson OK Hällen 00:27:18 48,92
87 Gunnar Nilsson Finspångs SOK 00:27:24 49,37
87 Patrik Svensson Björkfors GOIF 00:27:24 49,37
89 Jonas Roth Linköpings OK 00:27:39 50,50
90 Martin Jareland Linköpings OK 00:27:43 50,80
91 Henrik Pettersson OK Roxen 00:27:48 51,17
92 Oscar Ekenborg Nyköpings OK 00:27:52 51,47
93 Filip Jounot Tjalve IF Norrköping 00:27:56 51,77
94 Ludvig Classon NAIS Orienteringsklubb 00:27:57 51,85
95 Erik Johnsson OK Kolmården 00:28:00 52,07
96 Johan Hammarström OK Måsen 00:28:20 53,58
97 Anders Pelander OK Djerf 00:28:28 54,18
97 Jesper Waldfelt Finspångs SOK 00:28:28 54,18
99 Niklas Carnelius OK Hällen 00:29:06 57,03
100 Kent Börjesson OK Måsen 00:29:15 57,71
101 Tobias Sjöstedt OK Måsen 00:29:19 58,01
102 Jesper Johansson Linköpings OK 00:29:43 59,81
103 Malte Eveborn OK Roxen 00:29:45 59,96
104 Mattias Zeijlon OK Hällen 00:29:51 60,41
105 Andreas Holmqvist Nyköpings OK 00:30:14 62,14
106 Patrik Lilleeng OK Gipen 00:30:16 62,29
107 Anton Börjesson OK Måsen 00:30:29 63,27
107 Björn Alpberg Almby IK 00:30:29 63,27
109 Conny Bruhn Boxholm-Mjölby OL 00:30:31 63,42
110 Ola Eklund Katrineholms OK 00:30:33 63,57
111 Lars Danielson Matteus SI 00:30:36 63,79
112 Johan Scherlin Nyköpings OK 00:30:44 64,39
113 Christer Borg Göteborg-Majorna OK 00:30:53 65,07
114 Örjan Sandell OK Roxen 00:30:57 65,37
115 Mattias Fredsberg OK Roxen 00:31:21 67,17
116 Edvin Hellsten Nyköpings OK 00:31:26 67,55
117 Anders Magnusson Nyköpings OK 00:31:56 69,80
118 Martin Lindfors Björkfors GOIF 00:32:02 70,25
119 Per Carlsson Nyköpings OK 00:32:10 70,85
120 Christer Öberg Gamleby OK 00:32:20 71,60
121 Mattis Granström NAIS Orienteringsklubb 00:32:37 72,88
122 Jan Sundbüe OK Hällen 00:32:50 73,86
123 Fredrik Ekenborg Nyköpings OK 00:33:00 74,61
124 Felix Luks Tjalve IF Norrköping 00:33:01 74,68
125 Stefan Westlin OK Måsen 00:33:47 78,14
126 Patrik Eveborn OK Roxen 00:33:51 78,44
127 Jan Lundgren Linköpings OK 00:33:55 78,74
128 Stefan Ljungberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:34:12 80,02
129 Peter Wilhelmson Tjalve IF Norrköping 00:34:42 82,27
130 Karri Lindell OK Måsen 00:34:43 82,34
131 Thomas Rimhagen Linköpings OK 00:34:45 82,49
132 Göran Karlsson OK Hällen 00:34:50 82,87
133 Martin Hansson Katrineholms OK 00:34:53 83,09
134 Johan Dahm Tjalve IF Norrköping 00:35:00 83,62
135 Christer Broström OK Denseln 00:35:09 84,30
136 Stefan Gustafsson OK Hällen 00:35:11 84,45
137 Sven Sjöqvist OK Måsen 00:35:24 85,42
138 Mathias Lindgren Nyköpings OK 00:35:41 86,70
139 Mikael Alenius Nyköpings OK 00:36:13 89,10
140 Per Berggren Nyköpings OK 00:36:39 91,06
141 Hans Ragvald Vingåkers OK 00:36:40 91,13
142 Benny Lindgren Finspångs SOK 00:37:10 93,39
143 Linus Classon NAIS Orienteringsklubb 00:37:11 93,46
144 Mats K Luks Tjalve IF Norrköping 00:37:19 94,06
145 Kurt Nensén OK Måsen 00:37:33 95,11
146 Christer Eriksson OK Kolmården 00:37:41 95,71
147 Ove Eriksson Nyköpings OK 00:37:51 96,46
148 Lennart Hävrén Tullinge SK 00:38:06 97,59
149 Per Ek Nyköpings OK 00:38:08 97,74
150 Oskar Källman OK Hällen 00:38:10 97,89
151 Emil Bruhn Boxholm-Mjölby OL 00:38:14 98,19
152 Patrick Holmqvist Nyköpings OK 00:38:53 101,12
153 Kent Strömberg OK Roxen 00:39:45 105,03
154 Melker Carlinger Skogsluffarnas OK 00:39:47 105,18
155 Tomas Eklund Skogsluffarnas OK 00:40:19 107,58
156 Emil Brunberg Nyköpings OK 00:40:24 107,96
157 Erik Wedin NAIS Orienteringsklubb 00:40:47 109,68
158 Joakim Waltersson OK Roxen 00:43:05 120,05
159 Andreas Carlsson OK Kolmården 00:46:08 133,79
160 Ingemar Magnusson Boxholm-Mjölby OL 00:47:11 138,53
161 Tobias Jansson NAIS Orienteringsklubb 00:48:46 145,66
162 Magnus Fredriksson Nyköpings OK 00:49:40 149,72
163 Andreas Zeijlon OK Hällen 00:50:26 153,17
164 Carl Jansson Vingåkers OK 00:51:24 157,53
165 Torbjörn Almgren OK Kolmården 00:52:01 160,31
166 Nikolas Holm Vingåkers OK 00:56:37 181,04
167 Carl Hedegård OK Kolmården 01:01:26 202,75
Ludvig Ek Nyköpings OK
Per Öberg OK Hällen
Niclas Nilsson OK Österåker
Erik Sjöqvist OK Måsen
Henrik Pilvinge OK Kolmården
Carl Granström NAIS Orienteringsklubb
Pavlo Ushkvarok OK Denseln
Henrik Marmelid OK Roxen
Ola Olsson OK Kolmården
Lars Holmgren Gamleby OK
Lars-Åke Classon NAIS Orienteringsklubb
Jonas Axén Motala AIF OL
Olle Lindman Finspångs SOK
Mikael Guttke Nyköpings OK
Hans-Ove Eriksson Nyköpings OK
Jonas Petersson NAIS Orienteringsklubb

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr