Svenska Orienteringsförbundet

Kolmårdensprinten etapp 1 - Damer Lång

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Ellinor Tjernlund OK Tisaren 00:16:33 5,35
2 Hanna Öberg Gamleby OK 00:17:37 9,43
3 Gabriella Gustafsson IK Hakarpspojkarna 00:17:41 9,69
4 Gunilla Svärd IF Thor 00:17:50 10,26
5 Johanna Engström OK Hällen 00:18:16 11,92
6 Malin Leijon Lind OK Kolmården 00:18:46 13,83
7 Lisa Andersson Ärla IF 00:18:53 14,28
8 Lisa Berggren OK Kolmården 00:19:25 16,32
9 Karna Thorsson OK Linné 00:19:33 16,83
10 Kerstin Ljungemyr OK Kolmården 00:20:07 18,99
11 Lovisa Persson OK Tisaren 00:20:14 19,44
11 Anna Håkansson OK Kolmården 00:20:14 19,44
13 Linnea Lund OK Kolmården 00:20:15 19,50
14 Tove Pettersson OK Roxen 00:20:21 19,89
15 Jenny Berg OK Ravinen 00:20:40 21,10
16 Rebecka Heinrup Tullinge SK 00:20:47 21,54
17 Sara Helander Domnarvets GOIF 00:20:53 21,93
18 Amanda Holmgren Vittjärvs IK 00:20:57 22,18
19 Elin Gunnarsson Finspångs SOK 00:21:00 22,37
20 Mirjam Dalén Sala OK 00:21:02 22,50
21 Emma Pettersson OK Roxen 00:21:20 23,65
22 Jenny Håkansson OK Orion 00:21:24 23,90
23 Linnea Samuelsson NAIS Orienteringsklubb 00:21:36 24,67
24 Angelica Engström Skåneslättens OL 00:21:45 25,24
25 Sanna Skoog Kils OK 00:21:53 25,75
26 Lova Eveborn OK Roxen 00:21:54 25,81
27 Frida Zeijlon OK Hällen 00:22:10 26,83
28 Louise Karlsson Boxholm-Mjölby OL 00:22:25 27,79
29 Therese Nilsson OK Österåker 00:22:44 29,00
30 Wilma Larsson OK Tor 00:22:48 29,26
31 Alice Marmelid OK Roxen 00:22:50 29,38
32 Anna Von Krusenstierna OK Kåre 00:23:12 30,79
33 Anette Önerud OK Ravinen 00:23:25 31,61
34 Elin Kjellman Linköpings OK 00:23:31 32,00
34 Annica Berggren OK Kolmården 00:23:31 32,00
36 Veronica Lund OK Kolmården 00:23:35 32,25
37 Ellen Pelander OK Djerf 00:23:37 32,38
38 Hanna Modig Tjärnström Linköpings OK 00:23:47 33,02
39 Åsa Granström NAIS Orienteringsklubb 00:24:01 33,91
40 Linnéa Gustafsson OK Hällen 00:24:05 34,16
41 Sara Garpenlund KFUM Örebro OK 00:24:27 35,57
42 Tove Vallerius Gamleby OK 00:24:34 36,01
43 Anna Johansson Ankarsrums OK 00:24:44 36,65
43 Julia Modig Tjärnström Linköpings OK 00:24:44 36,65
45 Alice Ek Nyköpings OK 00:24:49 36,97
46 Märta Berggren OK Kolmården 00:24:52 37,16
47 Julia Eriksson OK Kolmården 00:24:56 37,41
48 Johanna Ragvald OK Linné 00:25:01 37,73
49 Julia Davidsson Ärla IF 00:25:04 37,92
50 Sandra Edhager Nyköpings OK 00:25:17 38,75
51 Emma Westerlund Nyköpings OK 00:25:26 39,33
52 Hanna Anängen Nyköpings OK 00:25:30 39,58
53 Jenny Sandh OK Roxen 00:25:47 40,67
54 Anette Larsson OK Tor 00:26:01 41,56
55 Malin Eklöf Matteus SI 00:26:25 43,09
56 Tilda Marmelid OK Roxen 00:26:33 43,60
57 Maria Zeijlon OK Hällen 00:26:49 44,62
58 Elin Netz OK Kolmården 00:27:03 45,51
59 Linnéa Carlsson OK Hällen 00:27:05 45,64
60 Malva Eveborn OK Roxen 00:27:07 45,76
61 Hanna Kromnér Skogspojkarnas OK 00:27:30 47,23
62 Pernilla Hörwing OK Roxen 00:27:36 47,61
63 Sofia Aldén Finspångs SOK 00:28:04 49,40
64 Maria Nordwall OK Kolmården 00:28:06 49,53
65 Maria Olofsson Linköpings OK 00:28:16 50,16
66 Lina Kromnér Skogspojkarnas OK 00:28:44 51,95
67 Lotta Borg Linköpings OK 00:28:54 52,59
68 Maria Lillieström OK Roxen 00:28:59 52,90
69 Gitte Engström Linköpings OK 00:29:00 52,97
70 Annika Asketun OK Roxen 00:29:02 53,10
71 Lena Lindman Finspångs SOK 00:29:33 55,07
72 Anna Martin NAIS Orienteringsklubb 00:30:01 56,86
73 Tina Lindgren Linköpings OK 00:30:34 58,96
74 Hanna Lundgren Linköpings OK 00:30:38 59,21
75 Marika Nylund Ek Nyköpings OK 00:30:44 59,60
76 Meja Alenius Nyköpings OK 00:30:53 60,17
77 Miranda Fredriksson Nyköpings OK 00:31:13 61,45
78 Maria Fredriksson Nyköpings OK 00:31:43 63,36
79 Susanne Gran Gamleby OK 00:32:27 66,16
80 Marie Hedström OK Måsen 00:32:54 67,88
81 Anna Sofie Bark Linköpings OK 00:33:02 68,39
81 Agneta Hasselkvist OK Milan 00:33:02 68,39
83 Lena Strömbäck Linköpings OK 00:33:22 69,67
84 Hanna Stalebrant Gamleby OK 00:33:27 69,99
85 Sofie Hagberg Nyköpings OK 00:34:00 72,09
87 Nora Lundin Skogsluffarnas OK 00:34:59 75,85
88 Ingeborg Nilsson OK Denseln 00:35:55 79,42
89 Elin Pettersson Vingåkers OK 00:37:06 83,95
90 Pia Östangård Gamleby OK 00:37:49 86,69
91 Mikaela Wallerström OK Österåker 00:38:25 88,98
92 Pirkko Hammarström OK Måsen 00:38:48 90,45
93 Petra Nilsson NAIS Orienteringsklubb 00:51:57 140,74
94 Anna Jacobsen OK Måsen 01:12:23 218,89
Nadja Dixon Kassman Nyköpings OK
Malin Pilvinge OK Kolmården
Erika Carlinger Skogsluffarnas OK
Linn Wistrand OK Hällen
Anna Timner Katrineholms OK
Maria Broström OK Denseln
Annika Ivarsson Linköpings OK
Lena Westerlund OK Djerf
Tilde Carlinger Skogsluffarnas OK
Inger Berg Linköpings OK
Carina Kalered OK Denseln
Titti Bergendahl OK Måsen
Kristin Herberthson Linköpings OK
Helen Skoog Kils OK
Sofie Strömberg Matteus SI
Anna-Stina Påledal OK Roxen
Josefin Bovellan NAIS Orienteringsklubb
Karin von Kronhelm OK Måsen

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr