Svenska Orienteringsförbundet

Kolmårdensprinten etapp 1 - Herrar Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Hugo Ekinge OK Motala 00:13:06 14,19
2 Henrik Erlandsson OK Södertörn 00:14:10 21,38
3 Clas Fries Umeå OK 00:14:46 25,42
4 Isak Gelius Snättringe SK 00:14:47 25,54
5 Andreas Hjertson OK Linné 00:14:58 26,77
6 Kurt Svensson IK Hakarpspojkarna 00:14:59 26,88
7 Stefan Carlsson Alfta-Ösa OK 00:15:33 30,70
8 David Bengtsson FK Åsen 00:15:44 31,94
9 Niklas Erlandsson OK Södertörn 00:15:45 32,05
10 Robert Jakobsson Tidaholm SOK Sisu 00:16:17 35,65
10 Rikard Borg Linköpings OK 00:16:17 35,65
12 Tommy Gustafsson Björkfors GOIF 00:16:41 38,34
13 Tomas Boman Linköpings OK 00:16:49 39,24
14 Stefan Svensson Gelius Snättringe SK 00:16:51 39,47
15 Christer Sandh OK Roxen 00:17:45 45,53
16 Magnus Färdig Nyköpings OK 00:17:53 46,43
17 Andreas Törnkvist OK Denseln 00:18:24 49,91
18 Gustaf Kullberg Björkfors GOIF 00:18:55 53,40
19 Patric Molin Boxholm-Mjölby OL 00:19:16 55,76
20 Magnus Österlund Matteus SI 00:19:29 57,22
21 Sten Segerslätt Skåneslättens OL 00:19:30 57,33
22 Petter Lind Matteus SI 00:19:32 57,55
23 Carl-Henrik Wass OK Kolmården 00:19:54 60,02
24 Per Wirén OK Kolmården 00:20:17 62,61
25 Bengt-Ove Blomkvist Björkfors GOIF 00:20:25 63,51
26 Lennart Svernestam Linköpings OK 00:20:26 63,62
27 August Ekinge OK Motala 00:20:35 64,63
28 Göran Brattgård Tjalve IF Norrköping 00:20:48 66,09
29 Nicklas Dahlgren Nyköpings OK 00:20:56 66,99
30 Mattias Berglund Linköpings OK 00:20:57 67,10
31 Peter Olá Rånäs OK 00:20:59 67,33
32 Johnny Karlsson Uddevalla OK 00:21:11 68,67
33 Anders Ekinge OK Motala 00:21:14 69,01
34 Göran Larsson Sala OK 00:21:20 69,69
35 Magnus Andersson OK Denseln 00:21:21 69,80
36 Joakim Kjellberg Björkfors GOIF 00:21:38 71,71
37 Sture Larsson Länna IF 00:21:42 72,16
38 Johan Malm OK Kolmården 00:22:13 75,64
39 David Strömbäck OK Denseln 00:22:18 76,20
40 Lars-Åke Kullberg Björkfors GOIF 00:22:28 77,32
41 Elmer Waldfelt Finspångs SOK 00:22:35 78,11
42 Anders Lindholm Boxholm-Mjölby OL 00:23:19 83,05
43 Staffan Westbom Ockelbo OK 00:23:22 83,39
44 Christoffer Glinge Ankarsrums OK 00:23:32 84,51
45 Robin Ljungdell Täby OK 00:23:44 85,86
46 Roland Nilsson SOK Viljan 00:23:47 86,20
47 Kennet Lindqvist OK Kolmården 00:24:03 88,00
48 Arne Westerlund Nyköpings OK 00:24:55 93,84
49 Oskar Reuterås Tjalve IF Norrköping 00:25:24 97,10
50 Johan Frisell Boxholm-Mjölby OL 00:25:48 99,79
51 Mats Karlsson Tjalve IF Norrköping 00:26:06 101,82
52 John Kinnander Matteus SI 00:26:43 105,97
53 Leif Berggren NAIS Orienteringsklubb 00:26:55 107,32
54 Tobias Norin Matteus SI 00:27:06 108,56
55 Lars Hammarström OK Kolmården 00:27:13 109,34
56 Bertil Wahlqvist IFK Norrköpings OK 00:28:11 115,86
57 Jan-Erik Karlsson Boxholm-Mjölby OL 00:28:23 117,21
58 Patrik Johansson OK Måsen 00:28:57 121,03
60 Jakob Lindholm Boxholm-Mjölby OL 00:31:37 139,00
61 Emil Jansson Vingåkers OK 00:31:53 140,80
62 Arne Lindh Tjalve IF Norrköping 00:32:38 145,85
63 Roland Alsén OK Roxen 00:32:56 147,88
64 Emanuel Herberthson Linköpings OK 00:33:15 150,01
65 Wilmer Kempe OK Denseln 00:36:20 170,79
66 Hugo Braam OK Denseln 00:36:37 172,70
67 Vilgot Kempe OK Denseln 00:37:12 176,63
68 Jens Jacobsen OK Måsen 00:37:26 178,21
69 Sören Eriksson Länna IF 00:38:14 183,60
70 Per-Ove Ekman OK Roxen 00:44:07 223,26
71 Per Fröberg Tjalve IF Norrköping 00:46:28 239,10
72 Nils-Göran Kempe OK Denseln 00:51:16 271,45
Elis Peterson OK Denseln
Robert Håkansson OK Kolmården
Anders Hargeby Björkfors GOIF

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF