Svenska Orienteringsförbundet

Novembertävlingarna, medeldistans - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Kalle Bergman OK Ravinen 00:23:52 4,94
2 Kent Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 00:24:23 6,66
3 Johan Ek-Larsson Södertälje-Nykvarn OF 00:24:48 8,04
4 Espen Hultgreen Weltzien Järla Orientering 00:25:36 10,69
5 Arvid Våg IFK Göteborg 00:25:47 11,29
6 Anders Hedman IFK Lidingö SOK 00:25:52 11,57
7 David Bejbom Järla Orientering 00:26:07 12,40
8 Erik Ivarsson Sandberg IFK Lidingö SOK 00:26:35 13,94
9 Christoffer Schönning Järfälla OK 00:26:46 14,55
10 Ivan Forsgren OK Tisaren 00:27:45 17,81
11 Anders Boström Järfälla OK 00:28:12 19,30
12 Karl Enges Attunda OK 00:28:41 20,90
13 Nikolai Petrovets OK Södertörn 00:29:04 22,17
14 Fredrik Wigertz Långhundra IF 00:29:41 24,21
15 Fredrik Persson Domnarvets GOIF 00:29:42 24,27
16 Josh Beech OK Södertörn 00:30:00 25,26
17 Oskar Svensson Finspångs SOK 00:30:04 25,48
18 Lars Håkan Sandvik Attunda OK 00:30:06 25,59
19 Fredrik Glännefors Söders-Tyresö 00:30:11 25,87
20 John Gunnarsson Surahammars SOK 00:30:42 27,58
21 Sverker Lenas Centrum OK 00:30:48 27,91
22 Mikael Wilhelmsson Söders-Tyresö 00:31:08 29,01
23 Simon Bohman Rånäs OK 00:32:01 31,94
24 Leon Hansson Visborgs OK 00:32:11 32,49
25 Henrik Sjögren Haninge SOK 00:32:19 32,93
26 Johan Persson Attunda OK 00:32:23 33,16
27 Christopher Wilestedt Attunda OK 00:32:29 33,49
28 Johnny Hålsjö Göteborg-Majorna OK 00:32:40 34,09
29 Tuve Möller OK Linné 00:32:43 34,26
30 Johan Forsstedt Söders-Tyresö 00:34:33 40,33
31 Magnus Lennartsson Järfälla OK 00:35:15 42,65
32 Erik Valdemarsson Köping-Kolsva OK 00:35:37 43,87
33 David Granath Tjällmo-Godegårds OK 00:37:35 50,38
34 Robert Larsson IFK Lidingö SOK 00:38:18 52,75
35 Rickard Boman IF Thor 00:38:33 53,58
36 Aleksandr Manoilov Järfälla OK 00:40:37 60,43
37 Henrik Lundgren Centrum OK 00:42:14 65,78
38 Magnus Fransson Ärla IF 00:49:35 90,13
39 Yngve Rahlén OK Ravinen 00:52:28 99,68
40 Daniel Seestrand Visborgs OK 01:01:57 131,09

Annonser

Bagheera