Svenska Orienteringsförbundet

25mannamedeln - H21-1

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Martin Djerf IK Hakarpspojkarna 00:32:34 9,12
4 Fredrik Wigertz Långhundra IF 00:33:35 11,72
5 Jesper Kullin Alfredsson Långhundra IF 00:34:29 14,02
6 Anton Sundgren Långhundra IF 00:34:46 14,75
7 Csaba Gösswein OK Linné 00:35:15 15,98
8 Niklas Wrane Söders-Tyresö 00:36:12 18,41
9 Sverker Lenas Centrum OK 00:36:43 19,73
10 Emil Nilsson Umeå OK 00:37:02 20,54
11 Jonas Kjäll Centrum OK 00:37:18 21,22
12 Markus Hederskog IK Hakarpspojkarna 00:37:45 22,37
13 Kristjan Laas OK Skogshjortarna 00:37:52 22,67
14 Fredrik Levin Svaide Roma SOK 00:38:49 25,10
15 David Hector Snättringe SK 00:38:50 25,14
16 David Sundström Söderhamns OK 00:40:04 28,29
17 Lars Jakobsson Centrum OK 00:40:26 29,23
18 Martin Hederskog IFK Umeå 00:40:34 29,57
19 Robin Jakobsson Gamleby OK 00:40:48 30,17
20 Niklas Karlsson Växjö OK 00:41:06 30,94
21 Robert Johansson Täby OK 00:41:07 30,98
22 Henrik Fröjd Rehns BK 00:41:10 31,11
23 Adam Sandstedt Eksjö SOK 00:41:16 31,36
24 Martin Nilsson Stigmännen Karlshamns OK 00:41:18 31,45
25 Jefta Langerak Järfälla OK 00:41:33 32,09
26 Johan Olsson Hjobygdens OK 00:41:51 32,85
27 Calle Stenberg OK Skogshjortarna 00:41:54 32,98
28 Martin Schagerlind Trollhättans SOK 00:42:11 33,70
29 Simon Andersson OK Kullingshof 00:42:15 33,87
30 Johan Ivarsson OK Kullingshof 00:42:35 34,73
31 Christoffer Johansson Trollhättans SOK 00:42:43 35,07
32 Jonas Hjert Falköpings AIK OK 00:42:47 35,24
33 Magnus Nordström OK Älvsjö-Örby 00:42:50 35,37
34 Markus Nordmark Nässjö OK 00:43:03 35,92
35 Mati Tiit Linköpings OK 00:43:06 36,05
35 Simon Lennermo Nässjö OK 00:43:06 36,05
37 Tobias Johansson OK Skogshjortarna 00:43:16 36,47
38 Adam Georgsson Karlskrona SOK 00:43:27 36,94
39 Axel Bengtsson Sol Tranås 00:43:33 37,20
40 Joakim Axelsson Trollhättans SOK 00:43:34 37,24
40 Johan Larsson OK Skogshjortarna 00:43:34 37,24
42 David Runemalm Nybro OK 00:43:47 37,79
43 Jesper Nilsson Ulricehamns OK 00:44:10 38,77
43 Jesper Liderud Lidköpings VSK 00:44:10 38,77
45 Christian Arnesson Ulricehamns OK 00:44:18 39,11
46 Jonathan Svensson Växjö OK 00:44:40 40,05
47 Niklas Fries Umeå OK 00:44:44 40,22
48 Anton Karlsson OK Kullingshof 00:44:45 40,26
49 Oscar Törnroth Hjobygdens OK 00:44:49 40,43
50 Martin Larsson Hestra IF 00:45:22 41,84
51 Valentin Levesy Umeå OK 00:45:24 41,93
52 Erik Hansson Bredareds IF 00:45:57 43,33
53 Andreas Liljegren Gotlands Bro OK 00:46:02 43,54
54 Marcus Ramström OK Kåre 00:46:36 44,99
55 Erik Bäcklund Ekvall Trollhättans SOK 00:46:48 45,50
56 John Hartley Söders-Tyresö 00:46:52 45,67
57 Adam Johansson Trollhättans SOK 00:47:05 46,23
58 Fredrik Broman Alfta-Ösa OK 00:47:08 46,36
59 Erik Andersson IK Gandvik 00:47:39 47,68
60 Magnus Södervall IK Gandvik 00:47:40 47,72
61 Henrik Johansson Umeå OK 00:48:51 50,74
62 Andreas Lonaeus Umeå OK 00:49:10 51,55
63 Anton Nilsson OK Tranan 00:49:19 51,94
64 Marcus Lööf OK Kullingshof 00:49:31 52,45
65 David Fors OK Skogsstjärnan 00:50:06 53,94
66 Jesper Lagerberg OK Södertörn 00:50:23 54,66
67 Henrik Persson Umeå OK 00:50:27 54,83
68 Mikael Andersson Stora Tuna OK 00:50:46 55,64
69 Filip Nilsson Gotlands Bro OK 00:51:41 57,99
70 Anders Lindberg Forsa OK 00:53:25 62,42
71 Simon Wallman OK Kullingshof 00:54:02 63,99
72 Jonas Sundell Umeå OK 00:54:08 64,25
73 Adam Fredén Falköpings AIK OK 00:54:29 65,14
74 Henrik Trolin Forsa OK 00:54:47 65,91
75 Johan Sandström Trollhättans SOK 00:54:51 66,08
76 Jon Åkesson Forsa OK 00:56:26 70,13
77 Johan Korsman Umeå OK 00:56:44 70,89
78 Robert Larsson Gamleby OK 00:57:28 72,77
79 Fredric Johansson Snättringe SK 00:58:26 75,24
81 Daniel Posch Sol Tranås 00:58:57 76,56
82 Jan Rutka Kalmar OK 01:04:30 90,75
83 Karl Gellerman IF Hagen 01:07:37 98,71
84 Henrik Lidhage IK Ymer 01:08:00 99,69
85 Björn Karlsson Rehns BK 01:08:39 101,35
87 Johan Nöjd Jönköpings OK 01:11:56 109,75
88 Frej Hegg Svaide Roma SOK 01:14:18 115,79
90 Anton Pettersson Tibro OK 01:20:21 131,26
91 Joakim Björkegren Gotlands Bro OK 01:37:09 174,20
Marcus J Karlsson IK Hakarpspojkarna
Leo Karlsson Forsberg OK Vilse 87
Erik Skärberg Vänersborgs SK
Måns Lennermo Nässjö OK
Simon Martelius Attunda OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr