Svenska Orienteringsförbundet

25mannamedeln - H45-1

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Fredrik Sturesson OK Alehof 00:30:06 11,69
3 Fredrik Karlsson Göteborg-Majorna OK 00:30:46 13,59
4 Henric Brohede OK Tyr 00:31:26 15,49
5 Herman Rosén Göteborg-Majorna OK 00:31:57 16,97
7 Nichlas Wallström Sävedalens AIK 00:32:59 19,91
8 Mikael Lindmark Skellefteå OK 00:33:14 20,63
9 Jan Olm Kils OK 00:33:31 21,43
10 Björn Groth Kungälvs OK 00:33:37 21,72
11 Sören Sturesson Lerums SOK 00:33:56 22,62
12 Jonas Axelsson Lerums SOK 00:35:24 26,80
13 Peter Haglund Haninge SOK 00:36:29 29,89
14 Fredrik Korall Motala AIF OL 00:36:31 29,99
16 Andreas Nikolausson Visborgs OK 00:37:00 31,36
17 Martin Sigrand OK Södertörn 00:37:04 31,55
18 Stefan Berg OK Ravinen 00:37:09 31,79
19 Daniel Valentin Göteborg-Majorna OK 00:37:46 33,55
20 Anders Arfwedson Frölunda OL 00:38:50 36,59
21 Mattias Holmberg Centrum OK 00:39:33 38,63
22 Erik Borglund Härnösands OK 00:39:44 39,16
23 Niklas Henriksson Attunda OK 00:40:22 40,96
24 Magnus Elwin IFK Enskede 00:40:27 41,20
25 Håkan Lindén Uddevalla OK 00:40:37 41,67
27 Henrik Morast Haninge SOK 00:41:00 42,77
29 Martin Bjurner Bromma-Vällingby SOK 00:42:51 48,04
30 Henrik Essunger Sjövalla FK 00:43:09 48,90
31 Erik Lauri FK Herkules 00:43:18 49,32
32 Pontus Gustafsson Svaide Roma SOK 00:44:06 51,61
33 Peter Asp IFK Göteborg 00:44:17 52,13
34 Nils Edvardsson Järfälla OK 00:44:24 52,46
35 Fredrik Morast Haninge SOK 00:44:29 52,70
37 Jonas Bergenfur Skattkärrs SOK 00:45:27 55,45
38 Johan Knutsson Boxholm-Mjölby OL 00:45:31 55,64
39 Mats Sandin Haninge SOK 00:45:39 56,02
40 Pär Moqvist Lerums SOK 00:45:52 56,64
41 Johan Sundin Waxholms OK 00:46:00 57,02
42 Patrik Wennberg Skellefteå OK 00:46:14 57,69
46 Thomas Karlsson OK Landehof 00:47:51 62,30
47 Olle Malmring Freidig 00:48:20 63,67
49 Hans-Christian Höie Skogsluffarnas OK 00:50:10 68,90
50 Sven-Olof Hermansson Tolered-Utby Ol-klubb 00:50:37 70,18
51 Johan Wänström Finspångs SOK 00:51:57 73,98
52 Per-Johan Josefsson Skogslöparna 00:52:56 76,79
53 Ulf Nyqvist OK Landehof 00:54:00 79,83
54 Mikael Oscarson Sundbybergs IK 00:54:33 81,40
55 Björn Byström OK Nolaskogsarna 00:54:46 82,01
56 Mats Rönnborg IK Uven 00:55:01 82,73
59 Anders Eklund Svaide Roma SOK 00:56:30 86,96
60 Mattias Vejlens Visborgs OK 01:01:14 100,45
61 Niklas Lorén OK Landehof 01:02:56 105,30
62 Mats Hainke Snättringe SK 01:03:59 108,29
63 Henrik Melkstam Lerums SOK 01:04:12 108,91
64 Thomas Tjellström FK Herkules 01:05:56 113,85
65 Stefan Lemurell Sjövalla FK 01:06:39 115,89
66 Ulf Gabrielsson Kungälvs OK 01:07:33 118,46
67 Anders Lundberg IK Vikings OK 01:15:46 141,88
68 Örjan Hallgren Bäckstäde Visborgs OK 01:18:42 150,25
69 Pär Johannesson Frölunda OL 01:22:43 161,70
70 Matthias Kalle Dalheimer IK Vikings OK 01:39:26 209,35
71 Lars-Ola Westerlund Lustens OK 01:53:43 250,07
Mårten Källman Söders-Tyresö

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF