Svenska Orienteringsförbundet

25mannamedeln - H45-2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Peter Jacobsson IK Hakarpspojkarna 00:29:48 12,26
2 Olov Vikström Sundsvalls OK 00:30:09 13,28
3 Mats Kindlund OK Tranan 00:30:11 13,38
4 Lars Åkerman Malungs OK Skogsmårdarna 00:30:32 14,39
5 Stefan Sandahl IK Hakarpspojkarna 00:30:58 15,65
6 Yuri Omelchenko OK Orion 00:31:49 18,11
7 Jan Lager Halmstad OK 00:31:55 18,40
8 Tony Larsson Istrums SK 00:32:30 20,09
9 Jonas Eklund OK Rodhen 00:32:56 21,35
10 Tommy Lindberg OK Roslagen 00:33:04 21,73
11 Fridolf Eskilsson IK Hakarpspojkarna 00:33:34 23,18
12 Håkan Stolt Sundsvalls OK 00:33:41 23,52
13 Andreas Rangert IK Hakarpspojkarna 00:34:14 25,12
14 Johan Enges Leksands OK 00:34:21 25,45
15 Kenneth Johansson OK Tranan 00:34:46 26,66
16 Stefan Djurstedt Eksjö SOK 00:35:11 27,87
17 Per Sigvardson Bredaryds SOK 00:35:35 29,03
18 Bengt Öhlund IK Hakarpspojkarna 00:35:50 29,75
19 Håkan Johansson IK Hakarpspojkarna 00:35:53 29,90
20 Magnus Larsson Karlskrona SOK 00:37:07 33,47
21 Jesper Stenström Vänersborgs SK 00:37:08 33,52
22 Fabian Ljungqvist Lunds OK 00:37:56 35,84
23 Peter Aronsson FK Friskus-Varberg 00:38:01 36,08
24 Anders Ling IK Hakarpspojkarna 00:38:15 36,76
25 Lars Henriksson Sundsvalls OK 00:38:23 37,15
26 Fredrik Hugosson Lunds OK 00:38:27 37,34
27 Roger Palmgren Sundsvalls OK 00:38:51 38,50
28 Fredrik Svensson Jönköpings OK 00:39:02 39,03
29 Peter Braun Växjö OK 00:39:06 39,22
30 Anders Carlsson Vänersborgs SK 00:39:48 41,25
31 Magnus Fredriksson Korsnäs IF OK 00:40:06 42,12
32 Magnus Tenghagen Härlövs IF 00:40:14 42,51
33 Magnus Ericsson Växjö OK 00:40:28 43,18
34 Olof Martander Trollhättans SOK 00:40:33 43,43
35 Mikael Andersson Hagaby GoIF Örebro 00:41:50 47,15
36 Magnus Trofast Bredaryds SOK 00:42:03 47,77
37 Thomas Najvik OK Pan-Kristianstad 00:42:33 49,22
38 Tomas Norman Leksands OK 00:42:34 49,27
39 Thomas Låstbom Härlövs IF 00:43:09 50,96
40 David Olsson OK Skogsstjärnan 00:43:59 53,38
41 Thomas Josarp FK Friskus-Varberg 00:44:01 53,48
42 Anders Kindbom IF Hagen 00:44:09 53,86
43 Per Lovang Västerbergslagens OL 00:44:26 54,68
44 Per Nordanlind Sundsvalls OK 00:44:29 54,83
45 Klas Grönkvist Jönköpings OK 00:44:30 54,88
46 Jonas Niklasson Falköpings AIK OK 00:44:58 56,23
47 Thomas Rex Sundsvalls OK 00:46:39 61,11
48 Nils Helmersson Hässleholms OK 00:47:05 62,36
49 Ulf Åman OK Vilse 87 00:48:48 67,34
50 Peter Rydesäter Rehns BK 00:48:56 67,73
51 Fredrik Plumppu Hestra IF 00:51:30 75,17
52 Johani Karonen IK Gandvik 00:51:39 75,60
53 Urban Billing Hultsfreds OK 00:53:42 81,54
54 Ulf Honeth Växjö OK 00:54:25 83,62
55 Håkan Eriksson Hästveda OK 00:55:01 85,36
56 Fredrik Pontén Selånger SOK 00:55:12 85,89
57 Greger Ahlén IF Hagen 00:55:57 88,07
58 Magnus Olsson Torsås OK 00:56:39 90,10
59 Tomas Nilsson Hässleholms OK 00:58:03 94,15
60 Conny Erixon OK Kullingshof 00:58:49 96,38
61 Urs Bütikofer Ljusdals OK 00:59:30 98,36
62 Peter Hermansson IFK Mora OK 00:59:52 99,42
63 Raul Hindov Lunds OK 01:00:46 102,03
64 Svante Jonsell Vallentuna-Össeby OL 01:01:20 103,67
65 Torbjörn Lönkvist OK Vivill 01:02:53 108,16
66 Michael Nilsson Andrarums IF 01:03:15 109,23
67 Henrik Pettersson Falköpings AIK OK 01:04:55 114,06
68 Olle Björneld Kalmar OK 01:07:45 122,27
69 Erik Skoglund Sol Tranås 01:45:59 233,10
Stefan Nordin Ulricehamns OK
Björn Nilsson Härlövs IF
Lars Hallabro Hässleholms OK
Magnus Cinthio Skåneslättens OL
Niclas Sjöblom OK Kåre
Henrik Petersson Nybro OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr