Svenska Orienteringsförbundet

USM - H15

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Jens Rönnols Täby OK 00:37:47 28,22
2 Emil Granqvist OK Ravinen 00:38:07 29,08
3 Björn Cederberg Vänersborgs SK 00:39:09 31,77
4 Oskar Lundqvist Nybro OK 00:39:59 33,94
5 Erik Berzell Attunda OK 00:40:03 34,11
6 Sixten Walheim Robertsfors IK 00:40:30 35,28
7 Martin Hunhammar Bromma-Vällingby SOK 00:40:47 36,02
8 Philip Persson OK Orion 00:40:49 36,10
9 Anton Nilsson OK Tranan 00:40:53 36,28
10 William Eriksson Högåkers OK 00:40:57 36,45
11 Filip Axelsson-Meyerson OK Linné 00:41:35 38,09
12 Gustav Hinder Tolered-Utby Ol-klubb 00:41:53 38,87
13 Rasmus Svantesson Hjärnarps GH OL 00:41:55 38,96
14 Max Berggren OK Denseln 00:41:56 39,00
15 Fredrik Malmfors Skogspojkarnas OK 00:42:17 39,91
16 Ryan Jones Skogspojkarnas OK 00:42:19 40,00
17 Jakob Wahl IK Vista 00:42:28 40,39
18 Kevin Ståhl Järbo OK 00:42:46 41,17
19 Jonatan Karlsson OK Tylöskog 00:42:49 41,30
20 Johan Ek-Larsson Södertälje-Nykvarn OF 00:42:51 41,39
21 Fredrik Wigertz Långhundra IF 00:42:55 41,56
22 Jesper Kullin OK Tyr 00:43:08 42,12
23 Carl Näslund Västerås SOK 00:43:54 44,12
24 Hugo Lindell Långhundra IF 00:44:36 45,94
25 Emil Wipp Järla Orientering 00:44:52 46,63
26 Arvid Våg Lerums SOK 00:45:06 47,24
27 David Pessa Haparanda OK 00:45:08 47,32
28 Gustaf Sparrevik Lerums SOK 00:45:34 48,45
29 André Eklund Rånäs OK 00:45:36 48,54
30 Arvid Henriksson Järla Orientering 00:45:37 48,58
31 Måns Hellgren OK Södertörn 00:45:51 49,19
32 Johannes Eklöf IF Hallby SOK 00:45:57 49,45
33 Carl Boman Västerås SOK 00:46:38 51,22
34 Andreas Zeijlon OK Hällen 00:46:42 51,40
35 Henning Ottmer Tormestorps IF 00:47:20 53,04
36 David Stigsmark Kvarnsvedens GOIF OK 00:47:31 53,52
37 Emil Gyllenhammar Sigtuna OK 00:48:10 55,21
38 Marcus Wiklander Högåkers OK 00:48:28 55,99
39 Gustav Boquist IK Uven 00:48:54 57,11
40 Joakim Sjöberg Helsingborgs SOK 00:48:57 57,24
41 Hampus Bergander Eksjö SOK 00:49:20 58,24
42 Niklas Carlsson Boxholm-Mjölby OL 00:49:29 58,63
43 Johan Winther Västerbergslagens OL 00:49:31 58,72
43 Rickard Norlin Kungälvs OK 00:49:31 58,72
45 Albin Axelsson Mullsjö SOK 00:49:48 59,45
46 William Nilsson OK Södertörn 00:49:49 59,50
47 Fredrik Hammarlund Ockelbo OK 00:49:51 59,58
48 Simon Kappel Gotlands Bro Orienteringsklubb 00:49:57 59,84
49 Daniel Bengtsson Tullinge SK 00:50:08 60,32
50 Per Edvinsson Ronneby OK 00:50:18 60,75
50 David Hector Snättringe SK 00:50:18 60,75
52 Johan Söderlund Leksands OK 00:50:30 61,27
53 Oskar Jensen Sondén Malmö OK 00:50:44 61,88
54 Erik Ögren Bergnäsets AIK 00:50:51 62,18
55 Petter Östman Göteborg/Majorna OK 00:51:00 62,57
56 Daniel Roos Attunda OK 00:51:17 63,31
57 Hugo Segerström Nyköpings OK 00:51:18 63,35
58 Erik Bäcklund Ekvall Trollhättans SOK 00:51:20 63,44
59 Harald Ottmer Tormestorps IF 00:51:34 64,05
60 Anton Blomdahl Tullinge SK 00:51:51 64,78
61 Erik Andersson OK Orion 00:52:15 65,82
62 Fredrik Tegström Linköpings OK 00:52:46 67,17
63 Adrian Fager Garphyttans IF 00:53:00 67,77
64 Fredrik Wallin Stora Tuna OK 00:53:27 68,94
65 Karl-Johan Persson Tormestorps IF 00:53:38 69,42
66 Kalle Söderbärg OK Roslagen 00:53:41 69,55
67 Christoffer Johansson Trollhättans SOK 00:53:50 69,94
68 Andreas Ljung Järbo OK 00:53:56 70,20
69 Anders Svahn OK Hammaren 00:54:13 70,94
70 Karl Modig OK Alehof 00:54:16 71,07
71 Oscar Anderson Kexholms SK 00:54:20 71,24
72 Mattias Jacobsson Malmö OK 00:54:36 71,93
73 Jakob Lindbom OK Orion 00:54:50 72,54
74 Kristoffer Pettersson OK Hällen 00:54:56 72,80
75 Robin Larsson FK Göingarna 00:55:17 73,71
76 Oskar Stenberg OK Skogshjortarna 00:55:28 74,18
77 Erik Persson Eksjö SOK 00:55:33 74,40
78 Joakim Svensson OK Älme 00:56:12 76,09
79 Fredrik Regborn Hagaby GOIF 00:56:41 77,35
80 Jacob Lilljeqvist Stigsökarna 00:56:44 77,48
81 Wilhelm Finn Eriksson Domnarvets GOIF 00:57:00 78,17
82 Per Samuelsson IK Trenne Ullared 00:57:25 79,25
83 Emil Andersson Tullinge SK 00:57:35 79,69
84 Emil Wikström OK Tyr 00:57:37 79,77
85 Martin Engman OK Denseln 00:58:20 81,64
86 Lukas Tegendal OK Linné 00:58:26 81,90
87 Håkan Palm OK Klemmingen 00:58:33 82,20
88 Johan Ivarsson OK Kullingshof 00:58:36 82,33
89 John Funkquist IF Hansa-Hoburg 00:58:58 83,28
90 Viktor Nordling Sundsvalls OK 00:59:08 83,72
90 Jakob Riis Gamleby OK 00:59:08 83,72
92 Pontus Andersson OK Löftan 00:59:25 84,45
93 Johannes Knutas Attunda OK 00:59:56 85,80
94 Jacob Ahlström Västerås SOK 01:00:08 86,32
95 Max Sjöberg Njurunda OK 01:01:02 88,65
96 Johan Sköld Linköpings OK 01:02:48 93,25
97 Samuel Sandgren Vänersborgs SK 01:03:57 96,24
98 Albert Askengren Visborgs OK 01:04:42 98,19
99 Daniel Posch Sol Tranås 01:05:39 100,66
100 Ante Wernersson Östersunds OK 01:05:52 101,22
101 Erik Lindgren Sigtuna OK 01:09:41 111,14
102 Alexander Fors Attunda OK 01:10:58 114,48
103 Axel Schulz Helsingborgs SOK 01:16:34 129,03
104 Emil Johansson OK Kullingshof 01:17:13 130,72
105 William Hultqvist Vallentuna-Össeby OL 01:27:45 158,10
106 Patrik Sundgren Vallentuna-Össeby OL 01:54:43 228,20
Eddie Edström Sundsvalls OK 16:39:00 300,00
Petter Andersson Ockelbo OK 16:39:00 300,00
Martin Ericson OK Tyr 16:39:00 300,00
Oscar Nykvist Jönköpings OK 16:39:00 300,00
Leonard Balk Västerås SOK 16:39:00 300,00
Erik Wickberg OK Nolaskogsarna 16:39:00 300,00
Jonathan Helin Ockelbo OK 16:39:00 300,00
Anton Gustafsson Stora Tuna OK 16:39:00 300,00
Johannes Kuhlin Göteborg/Majorna OK 16:39:00 300,00
Einar Nordgren Bredareds IF 16:39:00 300,00
Jesper Mattsson Göteborg/Majorna OK 16:39:00 300,00

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr