Svenska Orienteringsförbundet

USM - D15

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Sara Hagström Falköpings AIK OK 00:39:49 12,67
2 Maria Andersson Västerbergslagens OL 00:43:51 20,03
3 Elin Håkansson Skogspojkarnas OK 00:44:06 20,48
4 Ida Kallur OK Ravinen 00:45:32 23,10
5 Linnea Landfors Lustens OK 00:45:57 23,86
5 Elina Von Krusenstierna OK Kåre 00:45:57 23,86
7 Stina Magnusson OK Nolaskogsarna 00:46:10 24,26
8 Hanna Östenberg Hultsfreds OK 00:46:29 24,83
9 Mikaela Rönnbäck Visborgs OK 00:46:31 24,90
10 Ellen Johnsson OK Nackhe 00:47:38 26,93
11 Amelie Ekström OK Kåre 00:47:41 27,02
12 Felicia Stuhlhofer OK Landehof 00:47:51 27,33
13 Linnéa Hahne Insjöns IF OK 00:48:07 27,82
14 Filippa Johansson Jönköpings OK 00:48:12 27,97
15 Kristin Olovsson Rehns BK 00:48:15 28,06
16 Erica Pettersson Sjövalla FK 00:49:10 29,73
17 Aina Edgren Trollhättans SOK 00:49:17 29,94
18 Rebecka Hylander Nyköpings OK 00:49:48 30,89
19 Sanna Skoog Kils OK 00:50:10 31,56
20 Kajsa Wetterström Tormestorps IF 00:50:24 31,98
21 Sofia Sjögren OK Kullingshof 00:50:27 32,07
22 Jessica Nilsson OK Torfinn 00:51:40 34,29
23 Lisa Sundström OK Renen 00:51:46 34,48
24 Stina Nilsson Umeå OK 00:52:01 34,93
25 Hanna Eriksson IFK Moras OK 00:52:04 35,02
26 Linnea Malmberg Stora Tuna OK 00:52:30 35,81
27 Lovisa Leman Göteborgs SK 00:52:37 36,03
28 Maja Ingelsson OK Hammaren 00:52:45 36,27
29 Matilda Martinsson Falkenbergs OK 00:53:11 37,06
30 Malin Widén Uddevalla OK 00:53:17 37,24
31 Ulrika Toftered IF Rigor 00:53:23 37,43
32 Lisa Malmström GOIF Tjalve 00:54:09 38,83
33 Sarah Hale OK Kåre 00:54:28 39,40
34 Elin Berglin OK Dacke 00:54:40 39,77
35 Ellinor Eriksson KFUM Örebro OK 00:54:42 39,83
36 Amanda Blennow Falköpings AIK OK 00:54:58 40,32
37 Viktoria Eriksson Piteå IF 00:55:02 40,44
38 Hanna Wedin Almby IK 00:55:07 40,59
39 Moa Svensson Nässjö OK 00:55:15 40,83
40 Elin Classon OK Orinto 00:55:23 41,08
41 Ebba Jansson-Järpling OK Klemmingen 00:55:37 41,50
42 Linnéa Engstedt Tullinge SK 00:56:05 42,35
43 Maja Eriksson Domnarvets GOIF 00:56:47 43,63
44 Karin Karlsson Katrineholms OK 00:57:05 44,18
45 Sonja Palm HJS-Vansbro OK 00:57:11 44,36
46 Kajsa Engström OK Kåre 00:57:24 44,76
47 Mathilda Karlsson OK Rodhen 00:57:43 45,34
48 Sofia Mossberg OK Kåre 00:58:12 46,22
49 Klara Pålsson Kungälvs OK 00:58:36 46,95
50 Linda Aguirre OK Kolmården 00:59:15 48,13
51 Felicia Feurstein FK Boken 00:59:23 48,38
52 Hanna Sahlin OK Kåre 00:59:31 48,62
53 Sofia Pettersson Attunda OK 00:59:50 49,20
54 Johanna Andersson SOK Aneby 01:00:14 49,93
55 Moa Nordin Hägglunds IoFK 01:00:22 50,17
56 Julia Adolfsson OK Kåre 01:00:43 50,81
57 Hanna Sjöberg Gävle OK 01:00:48 50,96
58 Miranda Reimer Tormestorps IF 01:01:05 51,48
59 Hanna Öberg Piteå IF 01:01:36 52,42
60 Erika Eriksson Uddevalla OK 01:01:57 53,06
61 Ida Rydberg Finspångs SOK 01:02:54 54,80
62 Minda Langmoen Kungälvs OK 01:03:39 56,16
63 Malin Reichenberg Idefjordens SK 01:03:41 56,22
64 Junia Birgersson Visborgs OK 01:03:55 56,65
65 Emelie Bäck OK Kullingshof 01:04:29 57,69
66 Maria Bengtsson Långhundra IF 01:05:38 59,78
67 Sanna Pettersson OK Dacke 01:05:41 59,88
68 Ella Svahn OK Ravinen 01:06:08 60,70
69 Johanna Tovesson OK Orion 01:07:24 63,01
70 Lisa Andersson Vännäs OK 01:08:01 64,13
71 Teresa Stafström Köping-Kolsva OK 01:08:42 65,38
72 Nina Hallor OK Tisaren 01:10:12 68,12
73 Åsa Ramberg Hallstahammars OK 01:11:48 71,04
74 Emilia Eckerlid Falköpings AIK OK 01:12:42 72,68
75 Tilda Karlsson OK Alehof 01:14:27 75,87
76 Alexandra Lengquist Tullinge SK 01:14:39 76,24
77 Sofia Lundberg Istrums SK 01:15:17 77,40
77 Sofia Karlsson Istrums SK 01:15:17 77,40
79 Fanny Holmgren Ulricehamns OK 01:17:03 80,62
80 Sofia Helmertz FK Herkules 01:17:32 81,50
81 Sara Karlsson IF Thor 01:19:41 85,43
82 Hanna Djerf Lerums SOK 01:19:43 85,49
83 Sanna Forsberg Långhundra IF 01:20:47 87,43
84 Matilda Jonasson Tumba-Mälarhöjden OK 01:23:56 93,18
85 Cecilia Knutsen Gävle OK 01:26:29 97,84
86 Elin Leijon Thorell Långhundra IF 01:38:13 119,25
Annie Hyrefelt Ryda SK 16:39:00 300,00
Hanna Gunnarsson IK Hakarpspojkarna 16:39:00 300,00
Jorunn Lindström Sundsvalls OK 16:39:00 300,00
Elin Giding Vallentuna-Össeby OL 16:39:00 300,00
Emma Bjessmo Bromma-Vällingby SOK 16:39:00 300,00
Erika von Heideken Istrums SK 16:39:00 300,00
Karin Bengtsson OK Ravinen 16:39:00 300,00
Ida Sundström OK Renen 16:39:00 300,00
Sofia Johansson OK Alehof 16:39:00 300,00
Johanna Åström VK Uvarna 16:39:00 300,00
Ronja de Boer Nyköpings OK 16:39:00 300,00
Elin Kjellsson Falkenbergs OK 16:39:00 300,00

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr